نظافت منزل آچاره نظافت منزل آچاره

7+1 روش از بین بردن زردی کاسه توالت [آسان و در دسترس]

نظافت و شستشوخانه‌داری

گاهی دلایل مختلفی مانند رسوب باعث به وجود آمدن لکه‌های زرد در کاسه توالت می‌شود که جلوه ناخوشایندی به سرویس بهداشتی می‌دهد.

برای از بین بردن زردی توالت یک فنجان سرکه را روی کاسه دستشویی بریزید و با فرچه آن را روی پخش کنید. بعد از 1 دقیقه
یک فنجان جوش شیرین را روی لکه بپاشید و مجدد 1 تا 2 فنجان سرکه را روی آن بریزید و بعد از آنکه محلول واکنش نشان داد اجازه دهید 10 دقیقه روی کاسه توالت باقی بماند. در پایان با فرچه و آب توالت را بشوئید.

اگر در پی اقدام برای از بین بردن این لکه‌ها هستید، در ادامه این مقاله از مجله آچاره با ما همراه باشید تا با چند روش آسان و کاربردی برای از بین بردن زردی کاسه توالت آشنا شوید.

8 روش برای‌ از بین زردی کاسه توالت

لکه‌های زرد روی کاسه تولت اغلب بعد از فرایند شستشو به خودی خود محو نمی‌شود و برای از بین بردن آن لازم است از مواد پاک‌کننده مناسب کمک بگیرید. در ادامه به معرفی 8 روش متداول و کاربردی برای از بین بردن زردی کاسه توالت می‌پردازیم.

[1. از بین بردن زردی کاسه توالت با استفاده از سرکه و جوش شیرین

 • مرحله اول: یک فنجان سرکه را روی کاسه دستشویی بریزید و با استفاده از فرچه آن را روی سطح مورد نظر پخش کنید سپس اجاره دهید 1 دقیقه بماند.
 • مرحله دوم:  در این مرحله یک فنجان جوش شیرین را روی لکه بپاشید و مجدد 1 تا 2 فنجان سرکه را روی آن بریزید و بعد از آنکه محلول واکنش نشان داد اجازه دهید 10 دقیقه روی کاسه توالت بماند.
 • مرحله سوم: در نهایت با استفاده از فرچه و آب اقدام به شستشوی لکه‌ها و نظافت توالت نمایید. توالت را چندبار بشویید تا باقی مانده لکه‌ها به طور کامل از بین بروند.

از بین بردن زردی کاسه توالت

2. استفاده از بوراکس و آبلیمو

برخی زردی‌های موجود بر روی کاسه توالت مانند لکه‌های ادرار، زنگ‌زدگی و رسوب آهک ممکن است با استفاده از روش اول از بین نروند. یکی از  روش‌های مؤثر برای برطرف کردن این نوع لکه‌های سرسخت،  ترکیب بوراکس و آبلیمو است. برای استفاده از این دو ماده مراحل زیرا دنبال کنید:
نظافت منزل آچاره
نظافت منزل آچاره

 • 1 تکه آبلیمو را با دو الی سه پیمانه پودر بوراکس ترکیب نمایید تا حالت خمیری پیدا کند.
 • خمیر را روی لکه‌های زرد کاسه توالت بمالید و اجازه دهید حدود دوساعت بماند.
 • سپس با استفاده از فرچه توالت را آبکشی نمایید.

از بین بردن زردی کاسه توالت

3. از بین بردن زردی کاسه توالت با استفاده از نوشابه

از آنجایی که نوشابه دارای یک حالت اسیدی است یکی از بهترین پاک‌کننده‌ها برای از بین بردن زردی کاسه توالت است. برای استفاده از این ماده یک شیشه نوشابه را با مقداری آب ترکیب نمایید و با آبپاش روی لکه اسپری نمایید. اجازه دهید حدود نیم ساعت روی سطح مورد نظر بماند سپس دستشویی را با آب شستشو دهید.

از بین بردن زردی کاسه توالت

4. استفاده از آمونیاک، سرکه و جوش شیرین

آمونیاک، سرکه و جوش شیرین یک ترکیب عالی برای از بین بردن زردی کاسه توات است. کافیست نصف پیمانه سرکه را با یک پیمانه آمونیاک و یک چهارم پیمانه جوش شیرین ترکیب کنید سپس آن را روی سطح اسپری کنید و پس از 10 الی 15 دقیقه با برس توالت سنگ را شستشو دهید تا جرم‌ها از بین بروند.

محاسبه رایگان هزینه سرویس نظافت منزل و ساختمان!

5. رفع زردی کاسه توالت با سمباده نرم

یکی دیگر از روش‌های برای از بین بردن زردی سنگ توالت، استفاده از سمباده نرم است. حتما مطمئن شوید سمباده نرم و 0000  درجه باشد تا کاسه توالت آسیب نبیند. سپس سمباده  را به آرمی روی لکه‌ها بکشید و با آب شستشو دهید.

نظافت خانه و ساختمان با تیم کاربلد آچاره

6. استفاده از نوشابه و سرکه

مقداری سرکه سفید و نوشابه را با یکدیگر ترکیب نمایید و  محلول را داخل کاسه توالت بریزید و جازه دهید یک ساعت بکاند. سپس با استفاده از فرچه توالت را تمیز کنید.

7. ترکیب جوش شیرین و سرکه سفید

سرکه و جوش شیرین موادی هستند که تقریبا در هر خانه‌ای پیدا می‌شوند. این دو ماده علاوه‌بر از بین بردن زردی کاسه توالت، بو‌های نامطبوع را نیز از بین می‌برند. 3 قاشق جوش شیرین و 2 قاشق سرکه سفید را با یکدیگر ترکیب نمایید و پس از فروکش واکنش، خمیر به‌ دست آمده را روی قسمت‌های لکه‌دار کاسه توالت بزنید. پس از گذشت 15 الی 20 دقیقه دستشویی را بشویید.

8. سرکه سیب و آبلیمو

نصف لیوان سرکه سیب را با یک عدد لیموترش ترکیب نمایید و محلول به دست آمده را با استفاده از فرچه روی لکه‌های زرد کاسه توالت بکشید. بعد از گذشت 10 الی 15 دقیقه توالت آبکشی نمایید.

سخن پایانی

لکه‎‌های زرد کاسه توالت اغلب جلوه ناخوشایندی به سرویس بهداشتی می‌دهند. در این مقاله از مجله آچاره با 8 روش کاربردی برای از بین بردن زردی کاسه توالت آشنا شدیم.

شما از چه روشی برای از بین بردن جرم سرویس بهداشتی خود استفاده می‌کنید؟

اگر سرویس بهداشتی شما کهنه و قدیمی شده و با تمیزکاری مشکل آن حل نمی‌شود می‌توانید از خدمات نصب توالت آچاره استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت رایگان کلیک کنید:

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا