تعمیر جاروبرقی تعمیر جاروبرقی

عیب یابی جاروبرقی ال جی!

لوازم خانگیجاروبرقی

جاروبرقی‌ها، در دسته‌ی لوازم خانگی‌های پرمشکل قرار می‌گیرند و عملکرد ترموستات، موتور، خرطومی و دیگر اجزای آن، گه‌گاهی به مشکل می‌خورند. در چنین مواقعی، بد نیست پیش از خبر کردن تعمیرکار، با عیب یابی جاروبرقی ال جی یا هر برند دیگری که دارید، آشنا باشید تا بتوانید بدون هیچ مشکلی، به بررسی عملکرد جاروبرقی بپردازید.

در این مقاله می‌خواهیم در خصوص تعمیر و بررسی قسمت‌های مختلف جاروبرقی صحبت کنیم. همراه ما باشید تا اطلاعات موردنظر خود را به دست بیاورید.

نکات کلیدی

 • روشن نشدن جاروبرقی، کاهش مکش و داغ شدن این دستگاه، از رایج‌ترین مشکلات جاروبرقی ال جی محسوب می‌شوند.
 • برای عیب یابی جاروبرقی ال جی، قبل از هر اقدامی نکات ایمنی را رعایت کرده و اتصال برق دستگاه را قطع کنید.
 • اگر با ساختار جاروبرقی آشنا نیستید، به هیچ وجه نسبت به تعمیر آن اقدام نکنید!

مشکلات رایج و عیب یابی جاروبرقی ال جی

 • روشن نشدن جاروبرقی ال جی
 • بسته شدن مسیر لوله خرطومی
 • مکش نداشتن جاروبرقی
 • سوختن موتور
 • خرابی چرخ‌ها
 • خرابی دکمه‌های جاروبرقی
 • بوی سوختگی و دود از جاروبرقی ال جی
 • داغ شدن جاروبرقی

علت روشن نشدن جارو برقی ال جی چیست؟

این مشکل، بسیار رایج است و احتمالا اول از هر چیز، فکر می‌کنید که جارو سوخته و دیگر کار نخواهد کرد. البته بروز این مشکل می‌تواند دلایل ساده‌ای چون پر بودن کیسه یا کثیفی فیلترها را داشته باشد.

شاید هم پریزی که از آن برای وصل کردن دوشاخه استفاده می‌کنید خراب است و مشکل ایجادشده هیچ ربطی به جاروبرقی ندارد.

اگر پریز را عوض کردید و مشکل حل نشد، و کیسه‌ و فیلترها هم عامل بروز این مشکل نبودند، دیگر وقتش است که از یک تعمیرکار کمک بگیرید. اگر نمی‌دانید که نحوه تعویض کیسه جاروبرقی چگونه است، به این مقاله رجوع کنید.

کم یا قطع شدن مکش جاروبرقی ال جی

زمانی که کیسه جاروبرقی پر شود یا فیلترها کثیف باشد، احتمال این‌که مکش قطع شود وجود دارد؛ چون هیچ جایی نیست که آشغال‌های جدید ذخیره شوند.

همچنین، گاهی اوقات چیزی در لوله خرطومی گیر می‌کند و نمی‌گذارد که دستگاه بتواند چیز دیگری را بالا بکشد. در این مواقع برای رفع مشکل کاهش مکش جاروبرقی، کیسه‌، فیلتر و لوله خرطومی را باز و بررسی کنید. اگر نیاز بود، فیلتر و کیسه را تعویض کنید.

مکش کم جاروبرقی

سوختن موتور جاروبرقی ال جی

اگر موتور سوخته، بهتر است رفع این مشکل را به دست تعمیرکار بسپارید. موتور جاروبرقی، به دلایلی چون قدیمی بودن، ضربه خوردن، ناگهان بیرون کشیدن دوشاخه از برق در حین کار کردن و داغ شدن زیاد از حد اتفاق می‌افتد. 

برای تعمیر موتور جاروبرقی ال جی، می‌توانید از تکنسین‌های آچاره کمک بگیرید. برای این کار باید به سایت آچاره بروید و سفارش خود را ثبت کنید تا تعمیرکاران آچاره برای تعمیر جاروبرقی ال جی در منزل در زمان موردنظرتان، به محل اعزام شده و به عیب یابی جاروبرقی ال جی بپردازند.

در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه موتور جاروبرقی را باز کنیم.

تعمیر جاروبرقی
تعمیر جاروبرقی

خرابی دکمه‌ها و چرخ‌ها

اگر دکمه‌ی on/off یا روشن خاموش دستگاه خراب شده، نمی‌توانید آن را روشن کنید یا اگر روشن است، دستگاه خاموش نمی‌شود. ممکن است شاسی خراب شده باشد و با عوض کردن دکمه‌ها، مشکل رفع گردد. اگر خودتان نتوانستید دکمه‌ها را عوض کنید، چاره‌ی کار را می‌دانید؛ از یک متخصص کمک بگیرید.

خرابی چرخ‌ها، جای نگرانی ندارد اما آزاردهنده است. وقتی چرخ‌ها درست عمل نکنند، حرکت دادن جاروبرقی روی فرش و به‌دشواری انجام می‌شود و ممکن است مجبور شوید هر چند متر یک‌بار خودتان آن را بردارید و جابه‌جا کنید.

اگر چرخ‌ها شکسته‌اند و درست حرکت نمی‌کنند، آن‌ها را عوض کنید.

بوی سوختگی و دود از جاروبرقی

اگر هنگام کار کردن با دستگاه، بوی سوختگی احساس کردید، بهتر است هرچه زودتر آن را خاموش کنید و به بررسی و عیب یابی جاروبرقی ال جی خود بپردازید. 

علت بوی سوختگی می‌تواند پاره شدن تسمه جارو برقی، سوختن و آب شدن سیم‌های داخلی یا دوشاخه در پریز، یا سوختن موتور باشد. بهتر است این قسمت‌ها را عیب یابی کنید و ببینید که می‌توانید منشا مشکل را پیدا کنید یا نه.

چنانچه نتوانستید روند عیب یابی جاروبرقی ال جی را به‌خوبی پشت سر بگذارید، حتما از یک متخصص کمک بگیرید.

عیب یابی جاروبرقی ال جی

صدای زیاد جاروبرقی ال جی

جاروبرقی وسیله‌ی پر صدایی است و همیشه همه را از خواب بیدار می‌کند، اما اگر صدا بیش از حد بلند شده است، باید به دنبال منشا صدا بگردید؛ چراکه این مشکل می‌تواند به خرابی بلبرینگ‌ها، کلکتور، شکستگی قاب و پروانه، و جابه‌جا شدن موتور برگردد.

در این شرایط برای عیب یابی جاروبرقی ال جی قطعات شکسته و خراب‌شده را شناسایی و تعویض کنید؛ اگر قطعه‌ای از جای خود در رفته بود هم، آن را سر جای خود محکم کنید.

[buatton color=”red” size=”small” link=”https://achareh.co/landing/vacuum-cleaner” icon=”” target=”true” nofollow=”false”]مشاهده رایگان هزینه تعمیر انواع جاروبرقی![/button]

داغ شدن جاروبرقی

یکی دیگر از مشکلات رایج جاروبرقی ال جی، داغ شدن ناگهانی آن است. به‌طور کلی و در حالت عادی، لوازم برقی هنگام فعال شدن کمی حرارت می‌گیرند؛ اما اگر دستگاه داغ شود، باید به عیب یابی جاروبرقی ال جی بپردازید.

داغ شدن جاروبرقی می‌تواند به موتور، ترموستات، فن، یا برد اصلی آن مربوط باشد.

ترموستات جارو برقی کارش این است که دما را کنترل کند و اگر دستگاه زیادی داغ شد، آن را خاموش کند تا به دیگر اجزای جاروبرقی فشار وارد نشود.

در صورت خرابی ترموستات جاروبرقی ال جی، موتور داغ می‌شود و این گرما کارکرد کل دستگاه را مختل می‌کند.

فن دستگاه نیز، در مکش آن نقش زیادی دارد و اگر فن از کار بیفتد، احتمال این‌که جاروبرقی مکش نداشته باشد وجود دارد. (برای آشنایی با انواع برد جاروبرقی، این مقاله را مطالعه کنید.)

نحوه باز کردن موتور جاروبرقی و تعویض آن

برای باز کردن و عیب یابی جاروبرقی ال جی، به ابزاری چون واشر سر موتور، فیش برق، موتور جایگزین مناسب با جاروبرقی خودتان، پیچ‌گوشتی، سیم‌چین، و ابزار ایمنی همچون دستکش نیاز دارید. حالا مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. با پیچ‌گوشتی دستگاه را باز کنید.
 2. سیم‌جمع‌کن جاروبرقی را خارج کنید. موقع انجام این کار دقت کنید؛ چون سیم‌جمع‌کن بخش حساسی است.
 3. بعد از جدا کردن این قسمت، موتور را بیرون بیاورید. ممکن است موتور داخل یک جعبه پلاستیکی باشد.
  بعد از این که به آن دسترسی پیدا کردید، می‌توانید راحت جدایش کنید.
  همچنین حواستان باشد که حین بیرون آوردن موتور، به بقیه اجزا آسیبی وارد نشود.
 4. موتور جدید را سوار کنید و سیم‌جمع‌کن را هم در جای خود قرار دهید. 

تعمیرات انواع برندهای جاروبرقی در آچاره

باز کردن جاروبرقی

جمع بندی

در این مقاله به بررسی روند عیب یابی جاروبرقی ال جی پرداختیم. فراموش نکنید که این توضیحات، برای خیلی از برندهای دیگر جاروبرقی هم قابل‌تعمیم است. اگر برای تعمیر جاروبرقی ال جی خود به کمک افراد متخصص نیاز داشتید، فراموش نکنید که با کمک گرفتن از کارشناسان و تعمیرکاران آچاره تنها چند کلیک فاصله دارید!

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا