نظافت منزل آچاره نظافت منزل آچاره

حکم ادرار خشک شده روی تشک چیست؟

نظافت و شستشو

هر خانواده‌ای ممکن است با این مشکل روبه‌رو شود که تشکش توسط ادرار نجس شده و اقدام به تمیز کردن آن کند؛ اما گاهی هم ممکن است متوجه کثیف شدن تشک با ادرار نشوید و ادرار روی تشک، خشک شود. در این مقاله توضیح خواهیم داد که حکم ادرار خشک شده روی تشک چیست و اطلاعات مختصری نیز راجع به تمیز کردن تشک در اختیار شما می‌گذاریم.

شما می‌توانید در صورت تمایل شستشوی تشک خود را به آچاره بسپارید. برای این کار کافی است به صفحه خدمات شستشوی تشک خوشخواب مراجعه کنید.

روش تطهیر تشک و حکم ادرار خشک شده روی تشک خوشخواب

در بعضی مواقع ممکن است تشک خوشخواب شما با ادرار نجس شود و روش تطهیر تشک را ندانید. در صورتی که قبل از خشک شدن نجاست، متوجه آن شوید بهتر است که برای تطهیر آن از آب شلنگ استفاده کنید. چون شستشو و خشک کردن تشک خوشخواب کمی دشوار است می‌توانید ملحفه یا پارچه‌ای روی قسمتی که با ادرار نجس شده است بکشید و از سرایت نجاست به خودتان جلوگیری کنید.

در مورد ادرار خشک شده روی تشک خوشخواب باید گفت که نجاست از ادرار خشک شده منتقل نمی‌شود. البته در صورتی که تشک با چیز خیس دیگری مرطوب شود، نجاست منتقل خواهد شد. در نتیجه حکم ادرار خشک شده روی تشک خوشخواب این است که تا زمانی که خشک بماند مشکلی ایجاد نمی‌کند و در صورت خیسی باید تطهیر شود.

حکم ادرار خشک شده روی تشک

نظافت منزل آچاره
نظافت منزل آچاره

در صورتی که امکان تطهیر و شستشوی تشک وجود نداشته باشد، اجباری در این مورد نیست و می‌توانید تشک را برگردانید و یا همان‌طور که در بالا گفته شد، از پارچه‌ای برای پوشاندن قسمت نجس شده استفاده کنید تا نجاست به شما منتقل نشود.

اگر هم این ضرورت را احساس می‌کنید که حتماً باید قسمت نجس شده را تطهیر کنید، می‌توانید از پارچ آب استفاده کنید و آب را روی قسمت نجس شده بریزید طوری که تمام محل را بپوشاند و سپس آن را فشار دهید تا آب فرورفته در تشک به طور کامل خشک شود. این کار را دو بار تکرار کنید تا تشک تطهیر شود.

حکم ادرار خشک شده روی تشک

حکم مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای درباره نجس شدن تشک

اگر پس از برطرف کردن عین نجاست، یک‌بار آن را در آب کر یا جاری فرو ببرید یا زیر شیری که به کر متصل است بگیرید به طوری که آب به همه جاهایی که نجس شده بود برسد، پاک می‌شود. در تشک و امثال آن بنا بر احتیاط باید آن را پس از فرو بردن در آب فشار و یا تکان بدهید و یا در حین اتصال به آب کر هرچند با دست کشیدن آب را جابه‌جا کنید.

اما اگر تطهیر به‌وسیله آب قلیل صورت می‌گیرد، بعد از رفع عین اگر به بول نجس شده دو بار و اگر به سایر نجاسات (مثل منی، مدفوع، خون) نجس شده یک بار شسته شود و بنا بر احتیاط فشار داده شود تا آب از آن جدا شود.

استعلام رایگان قیمت شستشوی تشک تخت با دستگاه

حکم ادرار خشک شده روی تشک

شایان ذکر است؛ غساله آب کر و جاری با دو شرط پاک است:

  1. بو، رنگ، مزه آن به‌واسطه نجاست تغییر نکرده باشد.
  2. متصل به آب کر و جاری باشد، بنابراین غساله آب کر و جاری اگر بو یا رنگ یا مزه نجاست (اوصاف نجاست) دارد نجس است هرچند متصل به آب کر یا جاری باشد.

و اما غساله آب قلیل چه اوصاف نجاست (یعنی رنگ، بو یا طعم نجاست) را داشته باشد و چه نداشته باشد، نجس است. لازم به توضیح است غُساله، آبی که هنگام شستن چیز نجس از آن جدا می‌شود. برای برطرف کردن عین نجاست، می‌توانید با آب آن را برطرف نمایید، همچنان که می‌توانید به غیر آب مثل دستمال برطرف نمایید.

برطرف کردن لکه ادرار خشک شده روی تشک

از بین بردن لکه‌های قدیمی کار سختی است و ترجیحاً بهتر است در صورت امکان به محض دیدن لکه آن را تمیز کنید. معمولاً اولین راه‌حلی که برای برطرف کردن لکه ادرار خشک شده روی تشک به ذهن‌مان می‌رسد، شستن تشک با آب و شامپو فرش یا روش‌های معمول خانگی است؛ اما انتخاب روش اشتباه برای شستن تشک، ممکن است باعث خراب شدن تشک خوشخواب شما شود. بهتر است قبل از شستن تشک خود با یک فرد با تجربه مشورت کنید.

برای یادگیری بهترین روش برای شستن تشک تخت نجس کلیک کنید.

حکم ادرار خشک شده روی تشک

برای پاک کردن لکه ادرار خشک شده روی تشک، یک کاسه آب، اسفنج، صابون و جوش شیرین تهیه کنید. روی لکه را کمی صابون و جوش شیرین بزنید و بعد با اسفنج خیس روی آن را ماساژ دهید. سپس اسفنج را در ظرفی فشار داده و چند بار این کار را تکرار کنید. زمانی که دیگر اثری از لکه و بوی بد نبود، خوشخواب را با استفاده از یک حوله‌ مناسب خشک کنید و در و پنجره‌ها را باز کرده و اجازه دهید تا تشک به طور کامل خشک شود.

شستشوی تشک با دستگاه با آچاره!

این نکته را به یاد داشته باشید که برای پاک کردن ادرار خشک شده به هیچ عنوان از آب داغ استفاده نکنید. می‌توانید از ترکیب آب لیمو و سرکه و نمک هم برای تمیز کردن لکه ادرار خشک شده روی تشک و در تمیز کردن خانه استفاده کنید. اگر تشک شما در جایی است که نور خورشید به آن می‌تابد پرده را کنار بزنید تا تشک با گرمای آفتاب خشک شود.

ترکیب پاک کننده دیگر برای از بین بردن لکه ادرار خشک شده روی تشک جوش شیرین و آب اکسیژنه است.

حکم ادرار خشک شده روی تشک

در صورتی که در پاک کردن لکه ادرار خشک شده به کمک نیاز داشتید، می‌توانید از خدمات مبل شویی آچاره استفاده کرده و این روند را با خیال راحت به افراد بامهارت بسپارید. طی این روند، شستشوی تشک خوشخواب شما با دستگاه مخصوص مکنده انجام می‌شود و تمام آلودگی تشک به‌طور کامل از بین می‌رود.

در این باره بیشتر بخوانید:

دستورالعمل شستن تشک مواج

شستن تشک گارد دار نوزاد

آموزش شستشوی تشک تخت

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

  • دانلود مستقیم آچاره
  • آچاره در گوگل‌ پلی
  • آچاره در کافه بازار
  • آچاره در  مایکت
دکمه بازگشت به بالا