خطرات فرش کثیف برای سلامت انسان

نظافت و شستشوقالیشویی

آیا تاکنون به مضرات و تهدیدهایی که فرش کثیف می‌تواند برای سلامت شما داشته باشد فکر کرده‌اید؟ شاید از نظر شما قابل باور نباشد اما فرش‌های آلوده یکی از خطرات جدی برای سلامت انسان به‌خصوص کودکان هستند.

زیرا الیاف موجود در فرش‌های شما در زمانی که فرش کثیف است مثل تار عنکبوت عمل می‌کند و باکتری‌هایی مثل گرد و غبار، موهای حیوانات خانگی و دیگر آلودگی‌های زیستی که برای سلامت انسان مضر است را به خود جذب می‌کند.

در ادامه این مقاله، به خطرات فرش کثیف برای سلامت اشاره خواهیم کرد.

خطرات فرش کثیف برای سلامت انسان

1. مشکلات تنفسی و آلرژی در پی خطرات فرش کثیف

یکی از مراکزی که باکتری‌ها و میکروب‌های آلرژی‌زا می‌توانند در آن جمع شوند و سلامت انسان را تهدید کنند، فرش‌ها هستند. فکر کنید هر بار که یک نفر پاهای خود را بر روی فرش می‌گذارد، میلیون‌ها باکتری در آن جمع می‌شوند. نمود آن را به صورت عطسه‌هایی که گاه و بی‌گاه بدون دلیل بروز پیدا می‌کنند، می‌توانیم ببینیم.

به جز آن بیماری‌هایی مثل آنفولانزا، آسم و اگزمای پوستی هم از علائم فرش کثیف هستند. معمولاً دوره کثیفی و آلودگی فرش‌ها همزمان با دوره حساسیت یعنی پاییز و زمستان است. به همین دلیل باید بطور منظم به نظافت فرش‌ها و سطوح بپردازید.

خطرات فرش کثیف

2. تضعیف سیستم ایمنی بدن

چیری که سلامت ما را در مواجه با بیماری‌ها تضمین می‌کند، سیستم ایمنی است. اما قرار گرفتن در معرض باکتری‌ها و میکروب‌های مضر، وجود میکروب‌ها را در بدن افزایش می‌دهد و روی سیستم ایمنی بدن تاثیر می‌گذارد و نمی‌تواند تمام میکروب‌ها را از بین ببرد. خطرناک‌ترین میکروب موجود در فرش ماکوتوکسین‌ها هستند.

این نوع میکروب سمی است و توسط ارگانیسم‌های قارچی تولید می‌شوند. خطرات فرش کثیف در بدترین موارد این نوع میکروب می‌تواند باعث مرگ انسان و حیوانات خانگی شود. پیشنهاد ما این است که در این شرایط حتماً سیستم ایمنی بدن خود را با مراجعه به متخصص تقویت کنید.

تضعیف سیستم ایمنی بدن

3. خطرات فرش کثیف برای سلامت روان

کثیفی فرش و خطرات فرش کثیف، برای افرادی که وسواس تمیزی دارند می‌تواند باعث ایجاد نگرانی و اضطراب شود. این نگرانی‌ها می‌تواند روی سلامت جسمی هم به اشکال مختلف تاثیر بگذارد. ماری کوندو در این باره بیان کرد:«هدف تمیز کردن فقط تمیز کردن نیست بلکه احساس خوشبختی در آن محیط است»

برای قالیشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

سلامت روان و محیط تمیز

نتیجه‌گیری

همان‌طور که می‌دانید هزینه‌ای که برای به دست آوردن دوباره سلامتی باید خرج شود از زمان و هزینه‌ای که باید برای تمیزی و نظافت خرج کنید بسیار بیش‌تر است. به صورت کلی زندگی در یک محیط تمیز و سالم و آگاهی از خطراتی که می‌تواند این محیط را تهدید کند مثل خطرات فرش کثیف برای سلامت، سلامت جسمی و روانی را هم به دنبال دارد. ب

برای تمیز کردن فرش‌های منزلتان، همواره می‌توانید از آموزش قالیشویی مجله آچاره استفاده کنید. در صورتی که سوالی درباره تمیز کردن فرش خود دارید، می‌توانید با مطرح کردن سوال خود، در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخ صحیح را از کارشناسان آچاره دریافت کنید. بابت همراهیتان از شما متشکریم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

  • دانلود مستقیم آچاره
  • آچاره در گوگل‌ پلی
  • آچاره در کافه بازار
  • آچاره در  مایکت
دکمه بازگشت به بالا