کابینت های گلاس بهتره یا ام دی اف؟

چوب و کابینتساختمانکابینت

امروزه در دکوراسیون داخلی، رنگ و جنس ابزاری که در ساخت خانه‌ مورد استفاده قرار می‌گیرد، از اهمیت بیشتری نسبت به قبل برخوردار است. یکی از این موارد کابینت آشپزخانه است. کابینت‌ها در رنگ‌ها، طرح‌ها و جنس‌های مختلفی طراحی می‌شوند که همین موضوع انتخاب را برای شما سخت می‌کند. به همین منظور ما قصد داریم تا در این مقاله کابینت های گلاس و ام دی اف را مقایسه کنیم و ببینیم کابینت های گلاس بهتره یا ام دی اف؟

نکات کلیدی

 • دوام بالا، قابلیت رنگ شدن و نگهداری راحت را می‌توان مزایای اصلی کابینت ام.دی.اف در نظر گرفت.
 • از مزایای کابینت های گلاس می‌توان به تعمیر و نگهداری آسان، طرح‌های متنوع و جادارتر کردن آشپزخانه اشاره کرد.
 • نیازهای شما، در پاسخ به این سوال که کابینت های گلاس بهتره یا ام دی اف، تاثیرگذارترین عامل تعیین‌کننده است.

بررسی کابینت ام دی اف در کابینت های گلاس بهتره یا ام دی اف

چیدن کابینت کار کوچکی نیست. این فرآیند با وجود تنوع در سبک‌ها، رنگ‌ها، پوشش‌ها و مواد برای انتخاب، می‌تواند کار بسیار دشواری باشد. مواد کابینتی که انتخاب می‌کنید می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر روکش، سخت‌افزار، لوازم خانگی و میز آشپزخانه‌تان داشته باشد.

می‌خواهید ساخت کابینت جدیدی را شروع کنید یا به دنبال بازسازی آشپزخانه خود هستید؟ مهم است که چندین متریال مختلف کابینت را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آشپزخانه رؤیایی خود را خواهید داشت.

سرویس نصب و تعمیر کابینت را از کارشناسان کاربلد آچاره بخواهید!

 • طراحی، ساخت و نصب کابینت
 • تعمیرات جزئی و کلی کابینت
 • رگلاژ درب و کشوهای کابینت
 • تعویض صفحات کابینت
نصب و تعمیر کابینت با آچاره
سرویس نصب و تعمیر کابینت را از کارشناسان کاربلد آچاره بخواهید!
 • طراحی، ساخت و نصب کابینت
 • تعمیرات جزئی و کلی کابینت
 • رگلاژ درب و کشوهای کابینت
 • تعویض صفحات کابینت
نصب و تعمیر کابینت با آچاره

اگر در حال تصمیم‌گیری برای این هستید که کابینت های گلاس بهتره یا ام دی اف، باید بدانید که ام دی اف یکی از محبوب‌ترین متریال‌های کابینت آشپزخانه است و اگر می‌خواهید زیبایی رنگ‌آمیزی خیره‌کننده در آشپزخانه خود داشته باشید، ارزش آن را دارد که از آن استفاده کنید.کابینت های گلاس بهتره یا ام دی اف

ام دی اف چیست؟

برای اینکه بتوانید راحت‌تر تصمیم بگیرید که کابینت های گلاس بهتره یا ام دی اف، ابتدا باید بدانید که ام دی اف چیست. تخته فیبر با چگالی متوسط ​​(MDF) ماده‌ای است که از شکستن بقایای چوب نرم و چوب سخت به الیاف چوب ساخته می‌شود. این الیاف چوبی با موم و رزین فشرده شده و به شکل پانل‌هایی درمی‌آیند. در ادامه فشار و دمای بالا روی این پانل‌ها اعمال می‌شود تا تخته‌ای بادوام و متراکم ایجاد کنند.

مزایای کابینت ام دی اف و ورق MDF

در حالی که MDF محبوب‌ترین گزینه است، اما کیفیت‌های مختلفی از تخته، مانند تخته فیبر با چگالی بالا (HDF) و MDF مقاوم در برابر رطوبت نیز وجود دارد. همان‌طور که از نام آن مشخص است، HDF دارای تراکم افزایش‌یافته است که باعث دوام بیشتر، بدنه قوی‌تر و همچنین افزایش مقاومت در برابر آب نسبت به ام دی اف معمولی می‌شود.

ام دی اف مقاوم در برابر رطوبت جایگزینی است که برای مقاومت در برابر شرایط افزایش رطوبت و رطوبت طراحی شده است و به‌طور ایده‌آل در آشپزخانه یا حمام استفاده می‌شود.کابینت های گلاس بهتره یا ام دی اف

1. تکمیل کردن کابینت ام دی اف در کابینت ‌های گلاس بهتره یا ام دی اف

چیزی که ام دی اف را به یک ماده محبوب برای کابینت آشپزخانه تبدیل می‌کند، این است که این جنس بستر خوبی برای چسباندن سایر متریال‌ها است. این باعث می‌شود که آن را به ماده‌ای برجسته برای رنگ‌آمیزی زیبا و با ماندگاری طولانی و همچنین پرداخت‌های جایگزین مانند ترموفویل یا پلی‌اورتان‌های مبتنی بر روغن تبدیل کند.

2. رنگ کردن ام دی اف

مورد بعدی که باید برای موضوع کابینت های گلاس بهتره یا ام دی اف، بررسی شود، رنگ کردن ام دی اف است. سطح صاف و یکنواخت ام دی اف برای پرداخت تمیز و رنگ‌آمیزی عالی است. در واقع، اگر به کابینت‌های رنگ‌شده علاقه دارید، به‌سختی می‌توانید جایگزین بهتری برای ام دی اف پیدا کنید.

ام دی اف به اندازه چوب طبیعی در برابر تغییرات دما منبسط یا منقبض نمی‌شود، به این معنی که پس از رنگ‌آمیزی احتمال ایجاد ترک‌های بصری و جدا شدن اتصالات وجود ندارد. از آنجایی که ام دی اف یک محصول تولیدی است، فرآیندهای ارگانیک مشابهی را که چوب‌های طبیعی انجام می‌دهند، انجام نمی‌دهد. به همین دلیل است که انتخاب بسیار محبوبی برای کابینت‌های رنگ‌شده است.

برای تعمیر و نصب کابینت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

3. دوام کابینت ام دی اف

مورد بعدی در مورد بررسی موضوع کابینت‌های گلاس بهتره یا ام دی اف، دوام ام دی اف است. یکی از نقاط ضعف سطح صاف ام دی اف این است که پس از اعمال پوشش روی کابینت، ام دی اف رنگ‌شده می‌تواند در برابر فرورفتگی و خراش آسیب‌پذیر باشد.

بزرگ‌ترین نگرانی در مورد ام دی اف، آسیب آب است که منجر به این می‌شود که شما روند تعمیر کابینت را پشت سر بگذارید. آب همیشه سعی می‌کند راه خود را به هر سطحی، حتی در سطح مولکولی، پیدا کند و زمانی که به آن نفوذ کرد، پخش شود. اطمینان از خشک نگه داشتن کابینت ام دی اف بسیار مهم است و اگر این کابینت در معرض مقدار مشخصی از مایع یا رطوبت قرار گیرد، ممکن است خیس شده و شروع به تجزیه شدن کند.مقایسه ام دی اف و های گلاس

4. نگهداری از ام دی اف در کابینت‌های گلاس بهتره یا ام دی اف

یکی از جنبه‌های مهم کابینت آشپزخانه، نگهداری صحیح آن است. آشپزخانه پر استفاده‌ترین فضا در خانه است که در آن آسیب دیدن یا کثیف شدن حتماً اتفاق میفتد.

5. تعمیر

اگرچه ام دی اف نسبتاً بادوام است، اما سایش و پارگی عمومی می‌تواند باعث خراشیدگی یا فرورفتگی روی سطح شود که ممکن است به تعمیر نیاز داشته باشد. از آنجایی که کابینت‌های رنگ‌شده در معرض خراشیدگی هستند، مطمئناً درب کابینتی را می‌بینید که به تعمیر جزئی نیاز دارد.

در حالی که ام دی اف را نمی‌توان به همان روش چوب‌های طبیعی تعمیر کرد، برخی از روش‌های تعمیرات آسان وجود دارد که می‌توان انجام داد. پرکننده یا رزین چوب را می‌توان برای پر کردن هرگونه بریدگی یا خراش جزئی که رخ می‌دهد، استفاده کرد.

6. تمیز کردن ام دی اف

بهتر است بدانید که ام دی اف به نگهداری نیاز زیادی ندارد. تنها چیزی که به آن نیاز دارد، پاک کردن سریع هرگونه کثیفی یا لکه‌های جزئی است. هنگام استفاده از هر آب یا مایعی، فقط مطمئن شوید که بعد از آن درب‌ها را خشک کرده‌اید.

همان‌طور که می‌دانید، آب و رطوبت پس از ورود به MDF می‌توانند مانند شعله‌های آتش پخش شوند؛ بنابراین خشک کردن کابینت‌ها در همان لحظه بسیار مهم است.

از متخصصین "آچاره" رایگان قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

بررسی کابینت‌ های گلاس

کابینت های گلاس آشپزخانه، هر آشپزخانه‌ای را فوق‌العاده روشن و بسیار مدرن می‌کند. به همین دلیل تعداد افرادی که آشپزخانه‌ای با کابینت‌های براق را انتخاب می‌کنند، هر روز بیشتر می‌شود؛ زیرا به نگهداری کمتری نیاز دارند.

مزایای کابینت های گلاس

در ادامه به‌منظور بررسی موضوع کابینت های گلاس بهتره یا ام دی اف، مزایای کابینت های گلاس را بررسی می‌کنیم.

1. تعمیر و نگهداری آسان

اگر در حال تصمیم‌گیری برای این موضوع هستید که کابینت های گلاس بهتره یا ام دی اف، باید بدانید که تمیز کردن سطح براق کابینت های گلاس بسیار ساده است؛ زیرا شما برای آن فقط به یک پارچه مرطوب و یک پاک‌کننده مناسب نیاز دارید تا اثر انگشت یا لکه‌هایی که ممکن است روی سطح کابینت آشپزخانه شما وجود داشته باشد را پاک کنید. علاوه‌بر این، برخی از مواد های گلاس ضدخش هستند که در نتیجه آن آشپزخانه شما همیشه نو باقی می‌ماند.

2. برخورداری از طرح‌های متنوع

کابینت های گلاس دارای طیف گسترده‌ای از سبک‌ها و رنگ‌ها هست و با استفاده از آن می‌توان با ترکیب بافت‌های فلزی و طبیعت، یک آشپزخانه منحصربه‌فرد و مدرن را ایجاد کرد. رنگ‌های نوآورانه‌ای مانند مس، زغالی و همچنین رنگ مروارید کلاسیک که حس وسعت و تمیزی را به آشپزخانه شما می‌بخشد یا روکش چوبی براق که به فضای شما ظرافت و گرما می‌بخشد.مزایا و معایب کابینت ام دی اف و هایگلاس

3. آشپزخانه روشن‌تر و جادارتر

اگر فضای شما نور طبیعی زیادی ندارد، یکی از مزایای بزرگ کابینت‌های های گلاس این است که نور را منعکس می‌کنند. به اصطلاح «اثر آینه‌ای» درب‌های براق به فضای شما ظاهر وسیع‌تری می‌بخشد؛ بنابراین اگر آشپزخانه کوچکی دارید این نوع پوشش‌ها به‌شدت توصیه می‌شود.

چند نکته در مورد کابینت های گلاس

 • کابینت های گلاس حتی در تاریکی هم به رنگ خاکستری شنی می‌درخشد.
 • کابینت های گلاس خاکستری ظاهری بسیار مدرن و شیک دارد و نقطه تمرکز آشپزخانه خواهد بود.
 • کابینت های گلاس سفید، ترکیبی اصیل با سطوح چوبی ایجاد می‌کند.
 • کابینت های گلاس قرمز، یک طراحی غیرقابل‌ انکار را ایجاد می‌کند و چشم‌انداز درخشانی را ارائه می‌دهد.
برای تعمیر و نصب کابینت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

نحوه مراقبت از کابینت های گلاس

این ایده که تمیز کردن کابینت های گلاس سخت‌تر است و به نگهداری بیشتری نسبت به آشپزخانه‌هایی با کابینت‌های ام دی اف نیاز دارد، همچنان ادامه دارد. شاید سال‌ها پیش چنین بوده است، اما امروزه به لطف مواد جدید، کابینت های گلاس نیز به‌راحتی تمیز می‌شود. فقط کافی است کابینت را با دستمال مرطوب پاک کنید تا دوباره بدرخشد.

یکی از نکاتی که باید بدانید این است که شیشه پاک‌کن مخصوصاً برای درخشندگی کامل کابینت های گلاس مناسب است؛ زیرا بدون هیچ لکه و علامتی خشک می‌شود. برخلاف کابینت‌های دیگر، مانند کابینت‌های ام دی اف، کابینت های گلاس به‌سختی نیاز به مراقبت دارد.

با این حال، باید به خاطر داشت که پاشیده شدن کثیفی و چربی روی سطوح براق بیشتر از کابینت‌های مات یا کابینت‌های ام دی اف جلب توجه می‌کند؛ بنابراین ممکن است اغلب این احساس را داشته باشید که باید آشپزخانه را تمیز کنید، اما همان‌طور که گفتیم معمولاً با دستمال مرطوب تمیز می‌شود.

کلام آخر

در صورتی که در مرحله انتخاب کابینت هستید و نمی‌دانید که کابینت های گلاس بهتره یا ام دی اف، باید به شما بگوییم که اگر می‌خواهید آشپزخانه شما از نظر مدرنیته، ظرافت و طراحی متمایز شود، مطمئناً یک آشپزخانه با کابینت های گلاس یک راه عالی برای انجام آن است؛ اما اگر به دنبال کابینت‌هایی هستید که قابل رنگ‌کردن باشند یا به‌راحتی بتوانید متریال دیگری را به آن اضافه کنید، ام دی اف برای شما گزینه مناسب‌تری است.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا