۱۶ ترفند اسباب کشی که همه باید بدانند!

اسباب کشی

برای هر کاری باید از روش درست آن وارد شد. در این مقاله چندین ترفند اسباب کشی به شما آموزش خواهیم داد که به کمک آن اسباب کشی شما سریع‌تر، آسان‌تر، ارزان‌تر و ایمن‌تر شود. اگر به نکاتی که در ادامه آمده عمل کنید آسیبی به لوازم خانه شما وارد نمی‌شود و هنگام اسباب کشی و قبل و بعد از آن احساس آرامش خواهید داشت. جعبه مخصوصی تهیه کنید و ابزارهای مورد نیاز برای بسته بندی لوازم را داخل آن قرار دهید تا هنگام بسته بندی برای اسباب کشی تمام لوازم مورد نیاز را در اختیار داشته باشید و با آرامش از نکاتی که در ادامه یاد خواهید گرفت استفاده کنید. تهیه یک چک لیست اسباب کشی کمک زیادی به شما خواهد کرد.

ترفند اسباب کشی

بیشتر افراد جابجایی منزل و اثاث کشی را کاری استرس‌زا و پرزحمت می‌دانند و از چند ماه قبل نگران انجام کارهای آن هستند. البته نقل مکان به منزل جدید کار ساده‌ای نیست اما اگر به نکات مهمی که حاصل تجربه افراد دیگر و همکاران ما در سرویس اسباب کشی آچاره است واقف باشید مطمئنا روند کار ساده‌تر خواهد شد و یک اسباب کشی آسان را تجربه خواهید کرد. بسیار خوب سراغ ترفندهای جالب برای اسباب کشی برویم!

۱- برای کارتن‌ها دستگیره دست کنید!

برای اجسام سنگین دستگیره درست کنید. برای اینکه جعبه‌های بزرگ و سنگین را به‌راحتی جابجا کنید قسمتی از کارتن بسته بندی آن را طوری برش دهید که جایی برای گرفتن آن با دست وجود داشته باشد. این ترفند اسباب کشی ساده اما بسیار کاربردی است. روش ایجاد دستگیره در شکل زیر مشخص است.

ترفند اسباب کشی - دسته برای کارتن

۲- مواظب شکستنی‌ها باشید

بالش، پتو و لوازم پارچه‌ای را در پلاستیک‌های زباله قرار داده و نزدیک به اشیای شکستنی قرار دهید تا در هنگام جابجایی با کامیون اشیای شکستنی شما آسیبی نبینند.

۳- روی آینه چسب بچسبانید

سعی کنید روی وسایل شیشه‌ای و آینه‌ها نوار چسب بچسبانید. این کار مانع از شکستن آنها نخواهد شد اما بخشی از تنش وارد شده به آنها هنگام جابجایی با کامیون را کاهش می‌دهد.

ترفند اسباب کشی: حمل آینه

۴- هنگام اسباب کشی مواظب کمرتان باشید!

از چمدان‌ها و کیف‌های چرخدار برای جابجایی لوازم بسیار سنگین مانند کتاب‌ها استفاده کنید. این کار باعث می‌شود در هنگام انتقال این وسایل به کامیون نیاز به بلند کردن جعبه‌های سنگین نداشته باشید و به‌راحتی با چرخ آنها را به کامیون انتقال می‌دهید.

حمل وسایل سنگیدن در اسباب کشی

۵- ترفند اسباب کشی برای لباس‌‌ها

لباس‌ها را در کیسه‌ها و کیف‌های زباله قرار دهید. این کار باعث می‌شود جابجایی آنها آسان باشد. فایده دیگری که این کار دارد این است که همه لباس‌ها یک جا خواهند بود و در هنگام باز کردن لوازم در منزل جدید کارتان بسیار راحت‌تر خواهد بود. نیازی ندارید که گیره‌های لباس را از آنها جدا کنید و بهتر است لباس‌ها را با همین گیره‌ها در پلاستیک‌های زباله قرار دهید. این کار فایده دیگری نیز دارد. با این کار لباس‌ها کمتر چروک شده و هنگام باز کردن آن زحمت کمتری خواهید داشت. یکی از کار‌هایی به عنوان ترفند اسباب کشی می‌تواند حجم بار شما را کاهش می‌دهد این است که لوازم سبک که آسیب پذیر نیستند مانند لباس‌ها را در کمد‌های دراور‌ها و کشو‌ها قرار داده و آنها را با پلاستیک مخصوص حمل بار بسته بندی کنید.

۶- یخچال

از دیگر ایده‌های اثاث کشی که باید مد نظر داشته باشید این است که از ۲۴ ساعت قبل یخچال را از برق بکشید تا یخهای داخل آن آب شوند و در ادامه با یک پارچه آن را خشک کنید. این کار مانع از خیس شدن لوازم شما حین اسباب کشی می‌شود. می‌توانید اشیای سبک را داخل قفسه‌های یخچال و فریزر قرار دهید تا هنگام بارگیری و جابجایی حجم کمتری را اشغال کنند.

۷- نصب مجدد لوازم برقی از باز کردنشان مهم‌تر است!

از جمله ترفند‌هایی برای اثاث کشی می‌توان به این مورد اشار   ه کرد: قبل از اینکه لوازم برقی مانند تلویزیون را بسته بندی کنید حتمن از اتصالات سیم‌ها و کابل‌های پشت آن عکس بگیرید. این کار هنگام باز کردن و نصب مجدد لوازم برقی بسیار کارساز خواهد بود و نصب مجدد آنها را بسیار آسان خواهد کرد و در نهایت در وقت و انرژی صرفه جویی می‌کنید.

۸- روز اول در خانه جدید سردرگم نشوید!

ممکن است برای روز یا شب اول که به خانه جدید می‌روید فرصت نداشته باشید همه ووسایل را از جعبه‌ها خارج کرده و سر جای خودشان بگذارید. برای حل این مشکل یک جعبه مخصوص به وسایلی که در روز یا شب اول در خانه جدید ضرورت دارد که داشته باشید اختصاص دهید تا در این هنگام مشکلی برای پیدا کردن وسایل ضروری برای شما ایجاد نشود. شما قظعا خسته خواهید بود و بایداز قبل به فکر امکاناتی برای نظافت و استراحت خود باشید. مواردی که باید برای شب اول در نظر داشته باشید از این قرارند:

 لوازم اولیه نظافت، دارو‌هایی که حتما باید مصرف شوند، لوازمی که برای تهیه قهوه و یا چای نیاز دارید، جعبه لوازم کمک‌های اولیه، چاقو و ابزار‌های مورد نیاز، لوازم خواب. وقتی وسایل این کارتن را جمع می‌کنید فکر کنید قرار است به یک سفر یک روزه به خارج از شهر بروید.

۹- بسته بندی ظروف شکستنی

ظروف شکستنی و لیوان‌ها بایستی با دقت زیادی بسته بندی شوند. می‌توانید از انواع فوم‌ها و ضربه‌گیرهایی که برای بسته بندی به کار می‌روند استفاده کنید. راه دیگر استفاده از روزنامه و پارچه برای قرار دادن بین بشقاب‌ها و لیوان‌ها است. این کار باعث می‌شود که در اثر تکان‌های کامیون به هم برخورد نکرده و نشکنند.

بسته بندی ظروف در اسباب کشی

۱۰- استفاده از سلفون به عنوان ترفند اسباب کشی

استفاده از سلفون بسیار گزینه مناسبی است. از میان تمام نکته‌هایی که در قالب ترفند اسباب کشی در این مقاله به شما گفتیم این مورد از همه کارسازتر و کاراتر است. هر کدام از وسایل را که خواستید در جعبه قرار دهید با سلفون بپیچید. این ترفند اسباب کشی باعث می‌شود وقتی می‌خواهید لوازمی مثل کشوی کمد‌ها و ظرف قاشق و چنگال‌ها را می‌خواهید جابجا کنید، دیگر نیازی به خالی کردن آنها نداشته باشید.

سلفون کشیدن وسایل خانه در اسباب کشی

۱۱- حوله‌های کهنه را دور نرزید!

از پارچه‌های کهنه که احیانا در منزلان وجود دارد برای پوشاندن لوازم استفاده کنید. این کار در حین جابجایی، مانع از کثیف شدن و خط افتادن لوازم سنگین و حجیم شما می‌شود.

۱۲- مواظب جواهراتتان باشید

در هنگام اثاث کشی لوازم با ارزش و ظریف مانند جواهرات در معرض خطر دزدیده شدن، آسیب دیدن و گم شدن هستند. برای رفع این مشکل می‌توانید از یک ترفند اثاث کشی بسیار ساده استفاده کنید. برای رفع این مشکل جواهرات شکستنی و آسیب دیدنی را داخل دستمال کاغذی بپیچید و در جعبه مخصوص خود قرار بدهید. بهتر است جواهراتتان را با ماشین شخصی خود به خانه جدید منتقل کنید. برای بسته‌بندی جواهرات خود می‌توانید از ایده اسباب کشی زیر استفاده کنید.

بسته بندی جواهرات هنگام اسباب کشی

۱۳- ترفندهای اسباب کشی برای مونتاژ و دمونتاژ کردن وسایل

  1. برای اثاث کشی معمولا نیاز است تا برخی لوازم را از هم باز کنید و آنها را دمونتاژ کنید تا برای حمل و نقل به مشکلی بر نخورید. با این کار تعدادی پیچ و مهره که اجزای این لوازم را بهم وصل می‌کنند خواهید داشت که برای سرهم کردن وسایل در محل جدید به آنها نیاز خواهید داشت. به عنوان یک ترفند اسباب کشی به شما پیشنهاد می‌کنیم تمام پیچ و مهره‌ها و اتصالات لوازم را در یک کیسه مناسب قرار دهید و نام اشیا را روی کاغذ نوشته و داخل کیسه قرار دهید تا گم نشوند.

۱۴- جعبه‌های مناسب برای اسباب کشی

  1. یکی دیگر از ترفند‌های اثاث کشی که می‌توانید به کار ببرید این است که از مدتی قبل به فکر تهیه جعبه‌های مناسب برای اثاث کشی باشید. جعبه‌های محکمی که برای مصارف مختلف ساخته می‌شوند می‌توانند برای جابجایی اثاث شما مفید باشند. مثلا  کارتن‌های حمل موز بسیار محکم هستند و دستگیره مناسبی برای حمل دارند.

۱۵- استیکرهای رنگی معنادار

  1. بجای برچسب زدن روی هر جعبه می‌توانید از استیکر‌های رنگی به عنوان ایده اسباب کشی که اهمیت کالا‌ها را نیز نشان می‌دهد استفاده کنید. از کار‌های دیگری که این استیکر‌ها برای شما انجام می‌دهند این است که می‌توانید لوازم هر قسمت از خانه جدید را با رنگ‌های مختلف از هم جدا کنید.

۱۶- ترفند اسباب کشی پایانی: چیدمان کامیون

لوازم را در کامیون هوشمندانه بچینید. لوازم بزرگ و سنگین مثل لوازم آشپزخانه و یخچال را در انتهای کامیون و در ابتدای کار قرار دهید و سپس اشیای سبک‌تر  را بچینید. با این کار می‌توانید ترتیب اثاث کشی را رعایت کنید و هنگام تخلیه بار‌ها از کامیون کارها سریع‌تر و بدون آسیب وارد شدن به لوازم خانه انجام شود.

ترفند اسباب کشی: چیدمان کامیون

با استفاده از سرویس اسباب کشی و بسته بندی لوازم خانه آچاره دغدغه بسته بندی، حمل و چیدمان وسایل در منزل جدید را نخواهید داشت. خدمات اسباب کشی در آچاره تنها منحصز به باربری و حمل اسباب منزل نیست. ما از مرحله اسباب کشی و باز کردن لوازم آشپزخانه تا چیدمان و نصب پرده و یخچال و لباسشویی در کنار شما خواهیم بود. حتی اگر منزل جدید نیاز به تعمیرات و برقکاری یا لوله‌کشی داشته باشد نیز مشکل را مرتفع خواهیم کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک کلیک کنید.

منبع

 

خدمات ویژه اسباب کشی با اچاره!

کلیک کنید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن
دکمه بازگشت به بالا