همه‌چیز درباره تعمیر درب پارکینگ| آموزش تعمیر درب کرکره‌ای

بازسازی و دکوراسیونساختمان

امروزه تقریباً پارکینگ همه خانه‌ها مجهز به درب‌های اتومات و کرکره‌های برقی هستند. درب پارکینگ به هر شکلی که باشد باید هرچند وقت یک‌بار سرویس شود. تعمیر کرکره برقی پارکینگ و به‌طورکلی تعمیر درب پارکینگ جزو مواردی است که ممکن است برای همه پیش بیاید.

 درب پارکینگ اتومات از هر مدلی که باشد هر از گاهی نیاز به تعمیر و سرویس دارد و تعمیر در پارکینگ بسته به نوع آن می‌تواند متفاوت باشد. بیشتر مردم فکر می‌کنند که درب اتومات پارکینگ نیازی به رسیدگی و سرویس ندارد و معمولاً آن را به حال خود رها می‌کنند مگر اینکه یک مشکل اساسی برای درب به وجود بیاید. به‌طور معمول، سرویس و تعمیر کرکره برقی پارکینگ باید حداقل سالی یک بار انجام شود. موتور درها باید به‌طور مرتب روغن‌کاری شود. درب‌های اتومات برای اینکه نرم و روان کار کنند باید به‌خوبی نگهداری شوند. معمولاً بازه زمانی سرویس و تعمیر درب پارکینگ توسط شرکت‌های سازنده توصیه و مشخص می‌شود. اگر طبق توصیه عمل کنید درب دچار مشکل اساسی نخواهد شد و یکی از بهترین راه‌های کاهش نیاز به تعمیر در رعایت همین موضوع است.

مشکلات معمول درب پارکینگ

 • درب در موقعیت باز یا بسته گیر کرده است
 • درب به سیگنال ریموت از راه دور پاسخ نمی‌دهد
 • موتور از طریق سیگنال ریموت از راه دور نویز تولید می‌کند
 • درب کار نمی‌کند
 • درب با ضربه بسته می‌شود
 • موتور پر سر و صدا کار می‌کند
 • چراغ‌های روی موتور کار نمی‌کنند
 • درب از یک طرف تراز نیست
 • با دستگاه‌های اطراف تداخل فرکانس دارد
 • گیرنده موتور خراب است

تعمیر درب پارکینگ - در کرکره ای

سرویس و تعمیر درب پارکینگ

 • سرویس کردن اتصالات افقی و عمودی
 • تعمیر کردن موتور در صورت خراب بودن
 • لولاها، چرخ‌ها، یاتاقان‌ها، فنرها، زنجیرها و مسیرها را تنظیم و روغن کاری کنید
 • لامپ را تعویض کنید
 • کابل‌ها و فنرهای بالابر را تعمیر یا تعویض کنید
 • در صورت لزوم موتور را بررسی و تعویض کنید

درب پارکینگ بخش مهمی از خانه شما است. درب کرکره‌ای و اتومات موجب راحتی رفت و آمد شما به پارکینگ می‌شود؛ اما این درب‌ها هم مانند هر وسیله دیگری که متعلق به خانه شما است نیاز به تعمیر دارد. در اینجا ما تعدادی از مشکلات درب‌های پارکینگ و روش‌های تعمیر درب پارکینگ را توضیح خواهیم داد.

تعمیر درب پارکینگ با آچاره

چندین نوع رایج از مشکلات درب پارکینگ وجود دارد. در اینجا برخی از مشکلات رایج را برای شما توضیح خواهیم داد:

بازکننده پارکینگ

بازکننده درب پارکینگ شما یک وسیله بسیار قدرتمند است و تا زمانی که دچار مشکل نشود شما هرگز متوجه آن نخواهید شد. درب‌های کرکره‌ای به دلیل قدیمی شدن و یا مشکلات برقی می‌توانند از کار بیفتند. همچنین ممکن است درب به‌طور کامل بسته نشود و یا قبل از بسته شدن دوباره باز شود در این شرایط شما نیاز به تعمیر در ورودی پارکینگ دارید.

بیشتر بخوانید: مشکلات متداول درب منزل که خودتان می‌توانید تعمیرش کنید!

خراب شدن ریموت کنترل درب

ریموت کنترل نیز ممکن است هر از گاهی دچار مشکل شود و به درستی کار نکند. ریموت کنترل در مدل‌های مختلفی مانند ریموت بلوتوثی و یا کد لرن وجود دارد. هر کدام از این‌ها می‌توانند دچار مشکلات مختلفی شوند.

جایگزینی غلتک‌های درب پارکینگ

غلتک‌ها قطعه‌هایی هستند که باعث می‌شوند درب پارکینگ شما به‌راحتی و در مسیر درست عبور کند. متأسفانه غلتک‌ها می‌توانند فرسوده، خم و یا شکسته شوند و باعث ایجاد سروصدا هنگام باز و بسته شدن درب پارکینگ شوند و یا به‌طور کلی از کار بیفتند. دز صورت بروز این مشکل بهتر است هنگتم درب پارکینگ غلتک را تعویض کنید.

تعمیر درب کرکره ای

ریل دچار خمیدگی شود

ریل مسیری است که غلتک‌ها در آن بالا و پایین می‌روند و باعث می‌شود که درب به‌راحتی باز و بسته می‌شود. اگر یکی از ریل‌ها خم شود یا آسیب ببیند (در هر طرف درب یکی وجود دارد)، می‌تواند سایر عناصر درب پارکینگ را با مشکل روبرو کند و حتی می‌تواند به‌طور کامل درب را از کار بیندازد.

تعویض فنر

دو نوع مختلف فنر در درب پارکینگ وجود دارد: فنرهای پیچشی و فنرهای کششی. فنرهای پیچشی درست در بالای درب پارکینگ (در داخل پارکینگ شما) قرار دارند و باعث روان و یکنواخت کار کردن درب می‌شوند. آن‌ها وظیفه بالا و پایین آوردن درب را بر عهده‌دارند، زیرا وزن درب را متعادل می‌کنند و درواقع آن را بلند می‌کنند. آن‌ها به‌صورت جفتی و هم‌زمان باهم کار می‌کنند. فنرهای کششی به‌موازات هر ریل در هر دو طرف درب حرکت می‌کنند. فنرهای کششی مستقل از یکدیگر کار می‌کنند و به عقب و جلو تکان می‌خورند و باعث ساییدگی ناهموار قطعات در می‌شوند. هر دو نوع فنر می‌تواند ترک بخورد یا شکسته شود و در این صورت هنگام تعمیر درب پارکینگ باید آن‌ها را تعویض کنید.

پاره شدن کابل‌ها

سیستم قرقره و کابل بخش پیچیده درب پارکینگ شما را تشکیل می‌دهد. کابل‌ها می‌توانند پاره شوند و یا از قرقره‌ها جدا شوند. کابل نسبتاً ارزان است، اما تعمیر آن خطرناک و پیچیده است و به هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود.

تعمیر درب پارکینگ - در کرکره ای

تعویض صفحه کرکره درب پارکینگ

گاهی اوقات ممکن است خود صفحه کرکره براثر برخورد ماشین و دوچرخه دچار آسیب شود و یا به هر دلیل دیگری دچار خمیدگی شوند و تاب بردارند. این مشکل چیزی نیست که شما خودتان بخواهید به آن رسیدگی کنید و در این حالت برای تعمیر در پارکینگ باید از یک متخصص کمک بگیرید.

تعویض درزگیر کرکره برقی درب پارکینگ

درزگیرها مانع از ورود و خروج هوا و برف و باران به داخل پارکینگ می‌شوند. این درزگیرها معمولاً بعد از مدتی دچار فرسودگی می‌شوند و دیگر به‌خوبی عمل نمی‌کنند. درزگیرها در صورت خرابی باید تعویض شوند. به‌خصوص اگر در منطقه بد آب‌وهوا باشید باید به‌طور مرتب درزگیرها را چک کنید.

همیشه این نکته را مدنظر داشته باشید که درب اتومات پارکینگ یکی از بزرگ‌ترین و سنگین‌ترین بخش‌های خانه شما را تشکیل می‌دهند. پس در صورت خرابی، ما به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنیم که خودتان برای تعمیر و رفع مشکل آن اقدام کنید. بهترین کار برای تعمیر درب پارکینگ این است که از یک متخصص کمک بگیرید.

 

از متخصصین "آچاره" رایگان قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در گوگل‌ پلی
دکمه بازگشت به بالا