مرتب کردن اتاق کودک دیگر خسته‌کننده نیست!

نظافت و شستشو

تصور کنید که چند روز تعطیلات را با بچه‌ها سپری کرده‌اید. در پایان تعطیلات شما با خانه‌ای به هم ریخته و پر از اسباب بازی تنها می‌مانید. اما باید بدانید این بهترین فرصت برای مرتب کردن اتاق کودک شما است. شما می‌توانید اسباب‌بازی‌هایی را که دیگر برای سن کودکتان مناسب نیست را ببخشید. مطمئناً وقتی از تعداد و حجم لوازم بازی کم شود، راحت‌تر و سریع‌تر از قبل می‌توانید نظافت منزل تمیز کاری اتاق بچه را انجام دهید.

مهم‌ترین کاری که شما باید برای خانه تکانی تمیز کاری اتاق بچه انجام دهید این است که از لوازم تقسیم‌کننده فضا استفاده کنید. شما می‌توانید با استفاده از لوازم مختلف، دسته‌بندی کردن لوازم بازی را انجام دهید. بهتر است هنگامی‌که قصد تهیه لوازم تقسیم‌بندی را دارید، طوری آن‌ها را انتخاب کنید که انعطاف‌پذیر و نسبتاً قابل تغییر باشند تا در طولانی مدت و با توجه به تغییر پیدا کردن نوع اسباب‌بازی‌ها قابل استفاده باشند. مادر این مقاله سعی کرده‌ایم تا با چند راه‌حل ساده شما را در مرتب کردن اتاق کودک خود راهنمایی کنیم.

راهنمای مرتب کردن اتاق کودک

از شر لوازم اضافه و به درد نخور خلاص شوید

در اولین مرحله از مرتب کردن اتاق کودک،یک کیسه زباله بردارید و تمام اسباب بازی های شکسته و غیر قابل استفاده را دور بریزید. لباس‌های کهنه و به‌دردنخور را دور بریزید. لوازمی که دیگر برای کودک شما مناسب نیستند اما  ممکن است برای بقیه مناسب باشد را ببخشید. لباس‌هایی که دیگر اندازه کودک شما نیستند را ببخشید.

مرتب کردن اتاق کودک

یک دور همه لباس‌ها را دوباره بررسی کنید

بعد از اینکه از دست زباله‌ها خلاص شدید، نوبت مرتب کردن لباس‌ها است. برای این کار شما می‌توانید ابتدا از کشوها شروع کنید و سپس سراغ کمدها بروید.

هنگام مرتب کردن اتاق کودکتان می‌توانید لباس‌ها را به سه دسته تقسیم کنید.

  • لباس‌هایی که در فصل جاری استفاده می‌کند.
  • لباس‌هایی که تا فصل بعدی دیگر مناسب کودک شما نخواهد بود.
  • لباس‌هایی که برای شما ارزش معنوی دارد و قصد نگهداری آن‌ها را دارید.

برای ذخیره لباس‌ها می‌توانید از کیسه‌های پارچه‌ای استفاده کنید. کیسه‌های قابل وکیوم نیز برای این کار بسیار مناسب است زیرا فضای کمتری را اشغال می‌کند. در حین جابجایی و مرتب کردن لباس‌ها، لباس‌های فرسوده را دور بیندازید و لباس‌هایی که دیگر برای کودک شما مناسب نیستند را برای بخشیدن به کودکان دیگر کنار بگذارید.

مرتب کردن لباسهای اتاق کودک

کمد مناسب وسایل کودک سفارش دهید

کمد کودک شما باید مخصوص وسایل کودک باشد و قفسه‌های مخصوصی برای قراردادن لباس و اسباب بازی‌های فرزند شما داشته باشد. ساخت کمد دیواری مخصوص کودکان یکی از خدمات ویژه آچاره برای شما است. برای مشاوره با کمدسازان با سلیقه و کاربلد رو لینک کلیک کنید و یا از اپلیکیشن آچاره استفاده کنید. آچاره یکی از لوازمی که در مرتب کردن اتاق کودک مترواند بسیار کارآمد باشد تخت‌های دارای کشو و فضای ذخیره‌سازی است. شما می‌توانید از این فضا برای ذخیره کردن لوازمی که کمتر موردنیاز کودکتان است، استفاده کنید.

سفارش کمد دیواری مخصوص کودک

مرتب کردن اسباب ‌بازی‌ کودک

مهم‌ترین قسمت در مرتب کردن اتاق کودک، مرتب کردن اسباب‌بازی‌ کودک شما خواهد بود. اگر فرزند خود را تشویق می‌کنید که با شما اسباب‌بازی‌ها را مرتب کند، خیلی زود آن‌ها یاد می‌گیرند که چگونه اتاق خود را به‌تنهایی تمیز نگه‌دارند. به کودک خود کمک کنید تا بفهمد چگونه وسایلی که خراب‌ شده‌اند و یا دیگر مورد علاقه آن‌ها نیستند را کنار بگذارند. فقط اسباب‌بازی‌هایی که ارتباط عاطفی عمیقی با آن‌ها دارند یا اسباب‌بازی‌هایی را که در حال حاضر از آن‌ها لذت می‌برند را نگهداری کنید.

مرتب کردن اتاق کودک

فراموش نکنید اسباب بازی فرزند خود را بشوئد چون اسباب بازی‌ها از چیزی که به نظر می‌رسد آلوده‌تر هستند. برای شستشوی اسباب بازی‌ها می‌توانید از ماشین ظرفشویی استفاده کنید. برای راهنمایی بیشتر سری به این نوشته از مجله آچاره بیندازید. وسایلی که می‌توان در ماشین ظرفشویی شست [چیزهایی که فکرش را هم نمی‌کنید!]

مرتب کردن کتاب‌ها

بعد از اینکه اسباب‌بازی‌ها را مرتب کردید، نوبت به مرتب و دسته‌بندی کردن کتاب‌ها است. هنگام مرتب کردن کتاب‌ها به این نکته دقت کنید که برای ورود کتاب‌های جدید نیز فضایی در نظر بگیرید. در صورتی که فضای خالی برای کتاب‌های جدید ندارید باید تا زمان ایجاد فضای مناسب از خرید کتاب جدید خودداری کنید.

مرتب کردن اتاق کودک

زیر تخت را تمیز کنید

آخرین دفعه چه زمانی زیر تخت را مرتب کردید؟ الآن وقت آن رسیده است. تمام لوازم زیر تخت را بیرون بیاورید و هر چیزی که دیگر برای کودک شما نیست را کنار بگذاری. لوازم به درد نخور را دور بریزید. لوازم باقیمانده را بر اساس میزان استفاده‌ای که از آن‌ها دارید دسته‌بندی و مرتب کنید.

راهنمای مرتب کردن لباسها در اتاق کودک

جعبه خاطرات درست کنید

زمانی که مشغول مرتب کردن اتاق کودک خود هستید، چیزهای کوچکی پیدا خواهید کرد که فرزند شما به‌عنوان خاطرات به آن‌ها علاقه‌مند است.

یک جعبه خاطرات درست کنید و به فرزند خود بگویید که می‌تواند هر چیزی را که دوست دارد در جعبه نگه دارد. این جعبه برای نگهداری عکس‌ها و هدیه‌هایی که از خانواده و دوستانشان می‌گیرند بسیار مناسب است.

از تقسیم‌کننده کشوها استفاده کنید

با استفاده از این تقسیم کننده‌ها دیگر نیازی نیست برای پیدا کردن یک وسیله همه کشو را زیر و رو کنید و می‌توانید بر اساس سلیقه خود لوازم هر کشو را دسته‌بندی کنید. این کار باعث می‌شود کمتر کشوها و کمدها به هم ریخته شوند در نتیجه شما کمتر مجبور به مرتب کردن اتاق کودک خود می‌شوید.

منبع:

ExtraSpace

Blueistyle

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

  • دانلود مستقیم آچاره
  • آچاره در گوگل‌ پلی
  • آچاره در کافه بازار
  • آچاره در  مایکت
دکمه بازگشت به بالا