نقاشی دیوار و هر آنچه که درباره آن باید بدانید

نقاشی دیوار و هر آنچه که درباره آن باید بدانید

تیم تحریریه آچاره ۰۳ تیر ۱۳۹۹

آشنایی با نقاشی دیوار

یکی از مهم ترین اجزای هر خانه، دیوار های داخلی و خارجی آن می باشند. افراد می توانند با استفاده از دیوار ها، خلاقیت و سلیقه ی خود را به نمایش بگذارند. به طور مثال می توان روی آن را نقاشی کرد. نقاشی دیوار از زمان های دور تا به امروز ادامه داشته است. زیرا می تواند به طور کلی نمای خانه را تغییر دهد و آن را نو کند. در زمان های گذشته افراد خود و به وسیله ی قلم مو این کار را انجام می دادند، اما کم کم این هنر به سمت طراحان دکوراسیون کشیده شد و شکلی مدرن تر و شیک تر به خود گرفت. طراحان برای نقاشی دیوار، روانشناسی رنگ، سبک دکوراسیون، تاثیر رنگ و … را در نظر می گیرند. 


رنگ مناسب برای نقاشی دیوار

زمانی که افراد تصمیم می گیرند که نقاشی دیوار را انجام دهند، باید رنگ مناسب انتخاب کنند. زیرا این انتخاب مهم ترین قسمت آن می باشد. برای انتخاب رنگ باید نکات مختلفی را در نظر بگیرید. مهم ترین این نکات شامل موارد زیر می باشد.

انتخاب رنگ برای نقاشی دیوار


ایده های نوین برای رنگ کردن دیوار

بسیاری از افراد زمانی که اسم از نقاشی دیوار به میان می آید رنگی یک دست و بدون هیچ خلاقیتی را در نظر می گیرند و به همین سبب ممکن است علاقه ای به آن نشان دهند. اما می توان با کمی خلاقیت رنگ دیوار را به صورت چشمگیری خاص و زیبا کرد. مهم ترین ایده های نوین برای نقاشی روی دیوار به صورت زیر می باشد.

رنگ برای نقاشی دیوار


مراحل نقاشی دیوار

برای نقاشی دیوار که بتواند ماندگاری بالایی داشته باشد باید ابتدا عمل زیرکاری انجام شود. زیر کاری به معنای آماده سازی و تمیز کردن دیوار برای رنگ می باشد. آماده سازی نیز به معنی  زدودن چربی ها، هموار کردن دیوار، رفع برجستگی ها و فرو رفتگی های دیوار، جدا کردن وسایلی که روی دیوار چسبیده و … می باشد. با آماده سازی دیوار و زیرکاری، دیوار آماده نقاشی می باشد. ابتدا نقاش دیوار را با یک رنگ رقیق رنگ می کند تا آمادگی لازم را برای نقاشی اصلی داشته باشد. بعد از رنگ کردن تمام دیوار و خشک شدن آن، نقاشی به مرحله ی دوم خود و رنگ اصلی می رسد. در مرحله ی دوم نقاشی ، رنگ باید غلیظ باشد و بتواند یک دست روی دیوار خود را نشان دهد. مرحله دوم که مرحله نهایی نقاشی است باید با دقت انجام شود و تمام نقاط دیوار را پوشش دهد. بعد از پایان کار باید بسیار مراقب باشید تا دیوار به خوبی خشک شود تا آسیبی به آن وارد نشود. در حد امکان دیوار را کمتر بشویید تا کیفیت کار پایین نیاید.  

نقاش دیوار


انتخاب نقاش ماهر

با توجه به اهمیتی که نقاشی ساختمان دارد، حتما باید در انتخاب نقاش و تیم وی توجه و تحقیقات کافی داشت، چرا که هرگونه ضعف در عملکرد نقاش باعث می شود که نتیجه نهایی دارای خطا و ایراداتی بوده و رفع آن دردسرهای زیادی ایجاد کند، مثل استفاده از رنگ نامناسب و بی کیفیت، بی سلیقگی در انجام نقاشی، ترکیب رنگ های نامتناسب. در همین راستا آچاره از زمان شروع فعالیت خود تا به امروز به این خدمت توجه ویژه ای داشته و این امکان را برای متقاضیان خدمات نقاشی ایجاد کرده است که در ابتدا هم قیمت ها را بتوانند مشاهده کنند و هم بتوانند نقاشانی که پیشنهاد انجام خدمت را می دهند با یکدیگر مقایسه کنند، از جمله رزومه، نمونه کار، نظر مابقی مشتریان و تعداد کارهایی که در آچاره انجام داده اند را ملاحظه و بررسی کنند و سپس نقاش مورد نظرشان را انتخاب نمایند.

شما می توانید از خدمات نقاشی ساختمان آچاره با قیمت های مناسب استفاده نمایید.

ثبت رایگان سفارش
 
دیدگاه شما