بهترین زمان هواگیری رادیاتور

رادیاتور شوفاژسرمایش و گرمایشگرمایش

هواگیری رادیاتور چیست؟

آیا شما نیز به دنبال بهترین و مناسب ترین زمان برای هواگیری رادیاتور خود هستید؟ آیا می دانید که به شکل دستی نیز می توانید هوای اضافه موجود در رادیاتورهای خود را خارج کنید؟ از شما می خواهیم که مطالب پیش روی خود را تا آخر دنبال کرده و از این طریق جالب ترین اطلاعات را در خصوص این امر به دست آورید.

هواگیری رادیاتور یا همان Radiators Bleeding یکی از شایع ترین و رایج ترین مشکلات مشاهده شده در رادیاتورها می باشد که ممکن است سیستم گرمایشی ساختمان شما را با مشکلات بسیار زیادی مواجه سازد. حال سوال این است که در چه مواقعی بایستی هواگیری شوفاژ را انجام دهیم؟ در پاسخ به این سوال می توان به

 • شنیده شدن صدای شرشر آب از داخل رادیاتورها
 • سرد بودن یک طرف رادیاتور
 • کافی نبودن گرمای آن اشاره کرد.

با نزدیک شدن به فصل سرما، بسیاری از مردم به دنبال سرویس و تعمیر پکیج ها و رادیاتورهای خود هستند تا از این طریق از بهترین گرمای پکیج لذت برده و فصل سرمای خوبی را پشت سر بگذراند. شما نیز می توانید قبل از هرکاری هواگیری رادیاتور ساختمان مسکونی و اداری خود را انجام داده و از این طریق بهترین هوای گرم را برای خود به ارمغان آورید.

رادیاتورها اصلی ترین منابع حرارتی هستند که به پکیج دیواری و یا موتورخانه متصل بوده و آب گرم مورد نیاز خود را از این دو روش دریافت می کنند. البته در بسیاری از مواقع ممکن است وجود جریان های هوایی در لوله های رادیاتور، سیستم آب رسانی را با مشکل بسیار زیادی مواجه کرده و در نتیجه نمی توانید از سیستم گرمایشی خود نهایت بهره مندی را داشته باشید. در ادامه مقاله سعی بر آن را داریم تا در مورد علت و نحوه ی هواگیری رادیاتورها توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

 

هواگیری رادیاتور پره ای

 


علت هوا گرفتن رادیاتورها: هواگیری رادیاتور

همانطور که اشاره شد، رادیاتورها به وسیله هایی گفته می شود که با گردش آب داغ در داخل لوله های خود، موجب گرم شدن محیط می شود و اگر هوایی در داخل این لوله ها نفوذ کند، ممکن است جریان آب گرم به بهترین شکل ممکن صورت نگیرد. دلایل بسیار زیادی وجود دارد که سبب شده تا بسیاری از افراد به دنبال هواگیری رادیاتور باشند. شما نیز می توانید تا قبل از اینکه مشکل بزرگی به وجود آید، اقدامات لازم برای هواگیری را انجام دهید. از مهمترین علت های هوا گرفتن رادیاتور می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

 • هوایی که در داخل لوله های شوفاژ وجود دارد، ممکن است از راه های مختلف وارد این وسیله شده باشند؛ که اصلی ترین این راه ها می توان به سیستم گرمایشی مرکزی اشاره کرد.
 • امکان سوراخ شدن رادیاتورها و ورود هوا از طریق همین سوراخ ها
 • ممکن است که هوای موجود در رادیاتورها از طریق مخزن آب رسانی به سیستم گرمایشی وارد شده و از این طریق نیز به رادیاتورها راه پیدا کرده باشد.
 • در صورتی که لوله ها دچار رسوب و زنگ زدگی شوند نیز ممکن است هوا وارد رادیاتور شود.

هر یک از این راه های گفته شده، از اصلی ترین مشکلات برای ورود هوا به داخل رادیاتورها می باشد.


نحوه هواگیری رادیاتور به شکل دستی

هواگیری رادیاتور به روش دستی یکی از رایج ترین راه های هواگیری می باشد که شما می توانید پیچ مخصوص و تعبیه شده در رادیاتور را به آرامی بچرخانید. هواگیری رادیاتور به روش دستی بسیار آسان می باشد و شما می توانید با باز کردن شیر خروجی شوفاژ، هوای اضافه داخل رادیاتورهای خود را تخلیه کنید که البته توجه نمایید آب از شوفاژ به بیرون انتشار پیدا نکند. شما می توانید قبل از روشن کردن رادیاتورها، اقدامات مربوط به هواگیری شوفاژ های خود را انجام دهید و سپس با خیال راحت، رادیاتورهای خود را برای فصل سرد آماده کرده و از گرمای لذت بخش آن نیز نهایت بهره را ببرید.


نحوه هواگیری رادیاتور به شکل اتوماتیک

هواگیری رادیاتور به شکل اتوماتیک از دیگر راه های هواگیری می باشد که در این روش شما می توانید از طریق سیستم مرکزی اقدام به هواگیری رادیاتور خود داشته باشید. البته این مدل از هواگیری مربوط به پکیج های مدرن بوده و شما می توانید برای این منظور، دکمه مربوط به هواگیری را پیدا کرده و آن را فشار دهید. شما می توانید برای انجام این روش به دفترچه راهنمای استفاده از پکیج خود نیز مراجعه داشته باشید و امر هواگیری را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

 

هواگیری رادیاتور پره ای


وجود هوا در رادیاتورها چه مشکلاتی را به دنبال دارد؟

یکی از مهمترین و اصلی ترین نگرانی که بسیاری از مردم قبل از هواگیری رادیاتور دارند، این است که اگر نتوانند هواگیری لازم را در زمان مناسبی انجام دهند، در این صورت چه مشکلات و اتفاق های ناگواری ممکن است به وجود آید. از مهمترین و اصلی ترین مشکلاتی که در صورت عدم هواگیری رادیاتور ممکن است مشاهده کنیم، می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

 • وجود اکسیژن در داخل لوله های رادیاتورها ممکن است به مرور زمان سبب ایجاد زنگ زدگی شود.
 • وجود هوا در داخل رادیاتورها ممکن است سبب انسداد سیرکولاتور شده و در نتیجه سیستم گرمایشی نمی تواند وظیفه ی خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.
 • ایجاد سر و صدای بسیار زیاد در لوله های رادیاتور از دیگر مهمترین و اصلی ترین مواردی می باشد که بسیاری از افراد با آن روی به روی هستند.
 • سرد شدن یک قسمت از رادیاتور از دیگر مهمترین آیتم ها می باشد که در صورت نفوذ هوا به داخل رادیاتور می توان آن را مشاهده کرد.

شما همچنین می توانید برای دریافت بهترین خدمات در این زمینه با متخصصین آچاره و تعمیرکاران رادیاتور از همین وب سایت پیش روی خود در تماس باشید و از این طریق بهترین خدمات را از سوی همکاران ما دریافت کنید.

 

 

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در گوگل‌ پلی
دکمه بازگشت به بالا