دوربین مداربسته مخفی؛ نحوه نصب و قوانین آن

برقکاریدوربین مدار بستهساختمان

دوربین مداربسته مخفی کوچکترین دوربین مخفی قابل حمل عرضه شده در بازار است. این دوربین  با کمک آهن‌ربای قابل جابجایی نصب می‌شود. آهنربای تعبیه شده در پشت دوربین میکرو می‌تواند به هر سطح فلزی متصل شود و روش نصب راحت‌تری را برای شما فراهم آورد.

دوربین مداربسته مخفی می‌تواند به یکی از بهترین دوربین‌های امنیتی خانه شما تبدیل باشد. از این دوربین می‌توانید برای نظارت بر رفتار پرستار بچه‌ها، نگهبانان خانه و سایر افرادی که به ملک شما ورود و خروج دارند استفاده کنید. با کمک دوربین مداربسته مخفی می‌توانید بدون جلب توجه افراد دیگر، امنیت محل زندگی و کار خود را تضمین کنید. در صورتی که دزدی اتفاق بیفتد شواهدی در دست خواهید داشت که در دستگیری مجرمان به شما کمک خواهند کرد.

قبل از مطالعه مقاله لازم به ذکر است که بر اساس قانون اگر نصب دوربین مداربسته موجب نقض حریم خصوصی سایر افراد شود مجاز نیست و در صورت نقص قانون شامل مجازات می‌شود.

اهمیت نصب دوربین مداربسته مخفی

پنهان ماندن و مخفی کردن موقعیت گاهی تنها راه ایمن برای ثبت یک رویداد واقعی است. دقیقا همین احساس است که دوربین مداربسته مخفی را به راه حلی عالی برای نظارت بر ساختمان تبدیل می‌کند  چون هیچ کس نمی‌داند که کجاست!

برای اکثر شهروندانی که از قوانین پیروی می‌کنند دوربین مداربسته عمومی تهدید چندانی ایجاد نمی‌کند. همه ما وجود این دوربین‌هارا تایید می‌کنیم و مطمئن هستیم که کار اشتباهی انجام نمی‌دهیم. اما قطعاً همه آدم‌ها خوب نیستند و شخصیت‌های مبهمی هم وجود دارند.

اهمیت نصب دوربین مداربسته مخفی

قوانین و اصول نصب دوربین مداربسته مخفی

اگرچه دوربین مداربسته قابل مشاهده، در دستگیری کلاهبرداران یا ثبت وقایع کارآمد است اما گاهی اوقات نظارت پنهان گزینه بهتری خواهد بود. اگر به  کارمند یا شخص خاصی در محیط کار یا زندگی خود مشکوک هستید این حق شماست که تلاش کنید تا حقایق را بفهمید.

با این حال قوانینی وجود دارد که استفاده از دوربین مداربسته مخفی بدون دلیل خاص را محدود می‌کند. بنابراین باید مطمئن باشید که دلایل شما برای نصب دوربین مداربسته مخفی کافی و قابل قبول هستند.

بر اساس قانون حفاظت از اطلاعات (DPA) و آیین نامه عملکرد دوربین مداربسته، دوربین مداربسته مخفی فقط در صورتی باید استفاده شود که مشکوک باشید جرم خاصی مانند سرقت انجام شده است. در نتیجه قصد دارید از این طریق پلیس را در جریان بگذارید.

بر این اساس نظارت پنهانی نباید به شیوه‌ای مغرضانه اجرا شود. برای مثال اگر به دنبال شواهدی برای اثبات اختلافات داخلی کارگران کارخانه خود هستید نصب دوربین مداربسته مخفی عملی غیر قانونی محسوب می‌شود. اگر مشکوک هستید که فعالیت‌های مجرمانه در محل کار شما اتفاق می‌افتد بهتر است ابتدا ارزیابی کلی از عواقب نصب دوربین مداربسته مخفی داشته باشید. این کار به شما کمک می‌کند تا تصمیم بگیرید که آیا نصب دوربین مداربسته مخفی پاسخی مناسب خواهد بود یا خیر. اگر دلایل شما منطقی یا موجه نیستند هیچ گونه ضبط پنهانی نباید انجام شود و بهتر است به دنبال جایگزین‌های دیگری برای نظارت بر فعالیت‌های کارمندان خود باشید.

مناطق خاصی که به این دوربین نیاز دارند

در برخی از مکان‌ها و موقعیت‌ها بیش از سایرین به دوربین مداربسته مخفی نیاز است. مراکز امنیتی مانند بانک‌ها و جواهر فروشان دلایل بیشتری برای نظارت بیشتر و نامحسوس خواهند داشت.

سازمان‌هایی که مقادیر زیادی پول یا اسناد حساس را ذخیره می‌کنند به این تضمین نیاز دارند که ساختمان به طور موثر نظارت می‌شود. برخی از سارقان تمام تلاش خود را می‌کنند تا هنگام سرقت، شناسایی نشوند. این عده از دزدها گاهی با قطع کردن دوربین مداربسته یا کسب مهارت بر دزدی‌های پیچیده، سعی می‌کنند از دید صاحب ملک مخفی بمانند. بنابراین برای مقابله با این گونه فعالیت‌ها، گاهی دوربین مداربسته مخفی تنها پشتیبان منطقی و کارآمد خواهد بود.

نصب مدار دوربین مدار بسته مخفی

البته استفاده از دوربین مداربسته مخفی تنها مناسب موقعیت‌های تجاری یا حرفه‌ای نیست. در برخی از مجتمع‌هاس مسکونی هم برای محافظت از محیط داخلی و بیرونی واحدها و محوطه حیاط، نظارت داخلی ضرورت پیدا می‌کند.

اگر یک همسایه مشکل‌دار دارید یا از بعضی ساکنان مجتمع می‌ترسید دوربین مداربسته مخفی می‌تواند نقشی حیاتی نه تنها در تامین آرامش ذهنی، بلکه در ثبت وقایع در صورت وقوع هر گونه جرم یا دزدی داشته باشد.

اگر فرد مظنون در حین ارتکاب به جرم متوجه دوربین مداربسته داخلی یا خارجی شود ممکن است تصمیم بگیرد این مسیرها را دور بزند یا راه‌های جایگزینی برای انجام سرقت یا جنایت خود پیدا کند.

در این مواقع انحرافی است که نظارت پنهان می‌تواند به کشف داستان و ثابت شدن سوء ظن شما کمک کند. برای افراد آسیب‌پذیر، از جمله افراد معلول یا افراد مسن که به تنهایی زندگی می‌کنند راه‌اندازی دوربین مداربسته مخفی می‌تواند تنها امید آنها برای دستگیری یک مجرم و اثبات جرم آن‌ها باشد.

مطلب پیشنهادی : علت پرش تصویر دوربین مداربسته

موارد استفاده از دوربین‌ مداربسته مخفی

موارد استفاده از دوربین‌های مخفی

دوربین مخفی را می‌توان برای اهداف مختلفی استفاده کرد که در ادامه به شرح آن‌ها می‌پردازیم

 • برای جلوگیری از سرقت و جلوگیری از وقوع جرم
 • برای محافظت از کارکنان، مشتریان و دارایی‌ها
 • برای افزایش کارایی عملیاتی
 • برای آموزش کارمندان، بهداشت و ایمنی و خدمات مشتری
 • برای تشخیص خرابکاری، محافظت از سالمندان، کودک آزاری و سایر رفتارهای ناخواسته
 • اضافه کردن امکانات اضافی به سیستم امنیتی شما یا پوشش نقاط کور.

مزایای نصب دوربین مداربسته مخفی

مزایای نصب دوربین مداربسته مخفی

دوربین‌های مخفی دوربین‌های مداربسته امنیتی بسیار محتاطانه‌ای هستند که برای فیلم برداری در محیط‌های مختلف بدون شناسایی یا مشاهده توسط عموم استفاده می‌شوند و مزایای زیادی برای مشاغل به همراه دارند. در ادامه با مزایای این نوع دوربین‌ها آشنا می‌شویم.

1. تضمین امنیت

هر وسیله امنیتی که مخفی باشد به طور خودکار از فعالیت سارقان جلوگیری می‌کند و هرچه کمتر در مورد سیستم امنیتی شما بدانند بیشتر به نفع شما است. سارقان دائماً در تلاش هستند تا با تکنیک‌های خود خلاقیت به خرج دهند و از دید دوربین پنهان بمانند.

بنابراین مهم است که با نصب دوربین مداربسته مخفی ایمنی محل زندگی و کار خود را تضمین کنید. به این ترتیب می‌توانید با صرف کمترین هزینه مدارک کافی برای دستگیری و شناسایی سارقان احتمالی را جمع‌آوری کنید.

مطلب پیشنهادی : آموزش اتصال دوربین مداربسته به تلویزیون

2. فعالیت‌های نظارتی

یکی از مزایای اصلی دوربینهای مداربسته مخفی این است که می‌توانید ببینید در غیاب شما چه اتفاقاتی می‌افتد. حتی در طول شب یا وقتی بیرون تاریک است راحت می‌نشینید و اجازه می‌دهید دوربین مخفی و کوچک شما همه چیز را ضبط کند.

دوربین‌های مخفی برای نظارت در مکان‌های عمومی اطراف محل سکونت شما گزینه‌ای عالی هستند به خصوص اگر در محله‌های پایین شهر زندگی می‌کنید.

3. مقرون به صرفه بودن دوربین مداربسته مخفی

بسته به محل مورد نظر و پولی که می‌خواهید برای هر واحد هزینه کنید می‌توانید دوربین‌های مخفی را با قیمت‌های مختلف خریداری نمایید. بسیاری از برندهای حرفه‌ای یا مدل‌های ارزان‌تر هم وجود دارند که از کیفیت خوبی برخوردارند. بنابراین می‌توانید بر اساس نیازتان، روی این فناوری سرمایه‌گذاری کنید.

4. به تصمیم گیری‌های شما کمک می‌کند

نصب و استفاده از دوربین‌های امنیتی می‌تواند در تصمیم‌گیری صحیح و منصفانه هنگام حل و فصل اختلافات، چه در مسائل خانوادگی و چه در مشکلات حرفه‌ای کمک کند. فرقی نمی‌کند اختلافات به چه گروهی مربوط باشد به هر حال  می‌توانید با کمک دوربین مداربسته مخفی شک و تردیدها را برطرف کنید.

نکاتی که باید هنگام نصب دوربین مداربسته مخفی در نظر بگیرید

5. کمک به نگهداری مدارک

یکی از مزایای مهم دوربین‌ مداربسته مخفی در محل کار این است که می‌توانید مدارک و سوابق کارکنان خود را به طور منظم نگهداری کنید. ثبت سوابق و مدارک دارای مزایایی زیادی است از جمله کنترل یک موقعیت، پیگیری کارهای انجام شده و اطمینان از انجام دقیق کارها.

نکاتی که باید هنگام نصب دوربین مداربسته مخفی در نظر بگیرید

هنگام تصمیم گیری در مورد نصب دوربین امنیتی مخفی یا قابل مشاهده بودن دوربین‌ها، باید چند فاکتور را در نظر بگیرید. دوربین‌های مرئی و قابل دید یک عامل بازدارنده هستند. به هر حال مزاحمان و سارقان بیشتر به خانه‌ای وارد می‌شوند که بدون سیستم امنیتی است.

سارقان می‌توانند دوربین‌های امنیتی معمولی را به راحتی غیرفعال کنند. در حالی که دوربین‌های مخفی اگر به خوبی نصب شوند می‌توانند تصاویر مزاحمان را بدون دخالت ضبط کنند. انتخاب درست یعنی دوربین مداربسته مخفی یا قابل مشاهده گزینه‌ای است که باید بر اساس نیازها نصب شود.

نکته مهم دیگر در نصب دوربین مداربسته مخفی محل قرارگیری آن‌ها است. درب جلو، درب پشتی و سایر راه‌های ورودی می‌توانند بهترین مکان‌ برای دوربین‌های امنیتی باشند.

نصب دوربین مداربسته مخفی در خانه در مکان‌های مشترک مانند اتاق نشیمن، آشپزخانه و همچنین هر جایی که اشیای قیمتی را نگه می‌دارید مانند نزدیک گاوصندوق یا جعبه‌ جواهرات کاری منطقی است. بهترین مکان برای نصب دوربین امنیتی داخل ساختمان، نزدیک به وسایل با ارزش و قیمتی است.

پس از تصمیم گیری در مورد مکان نصب دوربین مداربسته مخفی، باید نحوه مخفی کردن دوربین را در نظر بگیرید. می‌توانید دوربین‌های کنترل پرستار بچه قابل نصب در گل‌های مصنوعی یا اسباب بازی ها را تهیه کنید. نصب دوربین‌های قابل نصب در قفسه‌های کتاب نیز گزینه‌ای عالی خواهد بود.

مطلب پیشنهادی : WDR در دوربین مدار بسته چیست و چه کاربردی دارد؟

اشتباهات رایج هنگام نصب

رایج‌ترین اشتباه هنگام نصب دوربین مداربسته مخفی این است که آنقدر روی مخفی بودن دوربین تمرکز می‌کنید که موقعیتی که نیاز دارید را ضبط نمی‌کند. اطمینان حاصل کنید که دید دوربین در حالی که در مخفیگاه خود است مسدود نشده باشد.

دوربین‌های مخفی باید طوری نصب شوند تا میدان دید وسیعی داشته باشند. دوربینی که به خوبی مخفی شده است اما منطقه وسیعی را ضبط نمی‌کند چه به عنوان دوربین کنترل پرستار بچه یا ضبط مزاحمان احتمالی کارآیی مفیدی نخواهد داشت.

برای نصب و تعمیر دوربین مداربسته از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

جمع‌بندی

مراقبت از خانه و محل کار در عصر دیجیتال به امری آسان تبدیل شده است. به لطف ظهور دوربین‌های امنیتی شما حتی نیازی به پرداخت هزینه برای نصب تجهیزات پیچیده ندارید. با نصب دوربین‌ مداربسته مخفی می‌توانید امنیت را فراهم کنید زیرا مردم حتی نمی‌دانند که شما آن‌ها را زیر نظر دارید.

در سال‌های اخیر دوربین‌های مخفی به دلیل مقرون به صرفه بودن محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. این دوربین‌ها کاربردهای زیادی دارند از جمله شناسایی سارقان و کشف خیانت شریک زندگی. یکی از عوامل محبوبیت روزافزون این دوربین‌ها آسانی و کم هزینه بودن نصب آن‌ها است. اگر شما هم قصد دارید یکی از این دوربین‌های امنیتی را در محل زندگی یا کار خود نصب کنید می‌توانید با مطالعه این مقاله و توجه به نکاتی که ذکر کردیم بهترین انتخاب را داشته باشید.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا