علت خارج نشدن یخ از یخساز هیمالیا‎‎ چیست؟

لوازم خانگییخچال و فریزر

آیا هنگام استفاده از یخساز یخچال هیمالیا با مشکل مواجه شده‌اید؟ همانطور که می‌دانید، یکی از تکنولوژی‌های کاربردی که تقریباً در تمامی یخچال‌های امروزی وجود دارد، یخساز یخچال‌ها است. متأسفانه گاهی کارکرد یخساز یخچال‌های مختلف، در اثر بروز مشکل در آن، مختل می‌شود. اما علت خارج نشدن یخ از یخساز هیمالیا ممکن است موارد مختلفی باشد که در این مقاله به آن می‌پردازیم. با این مقدمه، اگر اختلال در عملکرد یخچال هیمالیا، ذهن شما را به خود درگیر کرده است. نگران نباشید. اگر تا انتها با ما همراه باشید، به شما قول می‌دهیم که مهم‌ترین دلایل خارج نشدن یخ از یخساز و راهکارهای جلوگیری از آن آشنا شوید.

علت خارج نشدن یخ از یخساز هیمالیا‎‎

1. خاموش بودن دستگاه

بهتر است هنگامی که با خارج نشدن یخ از یخساز مواجه شدید، در قدم اول، از روشن بودن دستگاه یخساز مطمئن شوید. یخچال‌های مختلف، شکل‌های متنوعی دارند، به این معنا که در برخی از آن‌ها، کلید پاور روی یخساز و برخی کلید پاور، روی بدنه یخچال تعبیه شده است. برخی از یخچال‌ها هم هستند که کلید پاور ندارند و به‌جای آن از اهرم یخساز استفاده شده‌ است. بنابراین اولین اقدام پس از اینکه با اختلال در عملکرد یخچال هیمالیا یخساز مواجه شدید، اطمینان از روشن بودن آن است.

2. کافی نبودن آب یخساز

گاهی اتفاق می‌افتد که به یخساز یخچال هیمالیا، توجه نمی‌کنید و همین موضوع باعث می‌شود که در طولانی مدت به‌علت کمبود آب مورد نیاز این قسمت، یخساز با مشکل مواجه شود. بر این اساس، اگر فکر می‌کنید، علت خارج نشدن یخ از یخساز یخچال‌تان در اثر مسدود شدن خط آب آن است، یخچال را از برق کشیده و آن را کمی از دیوار، فاصله دهید. سپس با استفاده از شیری که در پایین یخچال قرار دارد، خط انتقال آب را ببندید و نسبت به جدا کردن لوله انتقال آب از شیر برقی یخچال، اقدام نمایید، پس از آن هر آنچه که مانع از عبور آب در لوله شده را از سر راه بردارید.

علت خارج نشدن یخ از یخساز هیمالیا‎‎

3. یخ‌زدگی لوله کوچک انتقال آب

یکی از دلایل خارج نشدن یخ از یخساز یخچال هیمالیا، یخ‌زدگی لوله کوچک انتقال آب است. هنگامی که با این مشکل مواجه شدید، بهتر است در اسرع وقت با کارشناسان این حوزه تماس بگیرید و از آنها بخواهید که مشکل شما را پیگیری کنند. ممکن است، برخی افراد به شما پیشنهاد دهند که به‌وسیله سشوار، لوله انتقال آب را گرم کنید. این عمل علمی نیست و در طولانی مدت ممکن است، باعث آسیب‌های جبران‌ناپذیر به یخساز یخچال شما شود. بر این اساس بهتر است در اسرع وقت به متخصصان این رشته مشکل به وجود آمده را اطلاع دهید.

4. گرفتگی فیلتر

همانطور که می‌دانید، آب شهری در اکثر موارد تمیز نیست و با آلودگی‌های اندکی همراه است. بر این اساس، ممکن است یکی از علت‌های خارج نشدن یخ از یخساز، گرفتگی و پر شدن فضای درونی فیلتر از آلودگی‌های آب شهری باشد. با توجه به این موضوع سعی کنید، در هر بازه زمانی مشخص، برای مثال، ماهی یک بار فیلتر را از یخچال جدا و تمیز کنید. لازم به ذکر است، بهتر است در نهایت آن را به آرامی درون یخساز قرار دهید که آسیب نبیند و نشکند. گاهی ممکن است به تعویض فیلتر یخچال نیاز داشته باشید.

5. نقص در عملکرد مدول یخساز

برای اینکه هر یخچال براحتی بتواند عمل یخسازی را انجام دهد، باید قسمت‌های مختلف با هم همکاری کنند. اختلال در عملکرد هر قسمت در نهایت باعث از بین رفتن عملکرد صحیح یخساز می‌شود. یکی از قطعات مهم در یخچال‌ها، مدول می‌باشد و یک موتور دارد که منجر به حرکت درآوردن بازوی یخساز می‌شود؛ با این حرکت، قطعات یخ از قالب یخساز به داخل محفظه یخ، ریخته می‌شود. اگر مدول یخساز یخچال، خراب شود، آب یخچال پر نمی‌شود و در نتیجه آن یخ ساخته نمی‌شود.

برای تعمیر یخچال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

بیشتر بخوانید : آموزش تعمیر یخساز یخچال و ریست کردن آن

علت خارج نشدن یخ از یخساز هیمالیا‎‎

6. خرابی ترموستات

ترموستات یکی از مهم‌ترین قطعات در مکانیزم کلی یخساز یخچال است. بهترین راه تشخیص سالم بودن و یا خرابی ترموستات این است که از یک مولتی‌متر ساده، استفاده نمایید. هنگامی که متوجه خرابی ترموستات یخچال شدید در گام اول می‌توانید به متخصصان این حوزه مراجعه کنید و در نهایت، راه حل خرابی ترموستات، این است که آن را تعویض نمایید.

7. خرابی قفل درب

از دیگر دلایل نقص عملکرد یخساز، خرابی قفل درب آن، است. اگر قفل درب، خراب شود، باز و بسته شدن درب، با مشکل مواجه خواهد شد و در نتیجه آن در صورت باز بودن درب یخچال، یخساز از کار می‌افتد. برای اینکه به این موضوع پی ببرید که آیا خرابی قفل درب، علت خارج نشدن یخ از یخساز است یا خیر، با استفاده از مولتی‌متر و یا ولت متر، سوئیچ درب، نسبت به آزمایش کردن سوئیچ درب، اقدام نمایید.

8. پرشدن حجم یخساز یخچال هیمالیا

گاهی اوقات ممکن است، عدم خارج شد یخ از یخساز هیمالیا، صرفاً پرشدن مخزن آن باشد. که این موضوع نیز در اثر کاهش فشار آب در شیر، ایجاد می‌شود. راه حل این مشکل، بررسی فشار آب است؛ به این صورت که اطمینان حاصل نمایید فشار آب، چیزی حدود 20 psi باشد. گاهی اوقات نیز ممکن است که فشار آب، خوب باشد، اما شیر ورودی، دچار مشکل شده باشد که باید نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

مطلب پیشنهادی : طرز کار یخساز یخچال و علت کار نکردن آن

علت خارج نشدن یخ از یخساز هیمالیا‎‎

جلوگیری از خارج نشدن یخ از یخساز هیمالیا

در این مقاله به بررسی دلایل خارج نشدن یخ از یخساز یخچال هیمالیا پرداختیم. همانطور که می‌دانید، صرفاً اطلاع کافی از دلایل این مشکل کافی نیست و باید به راهکارهای مهم، برای جلوگیری از آن نیز توجه کنید. بر این اساس در ادامه به توضیح مختصری از راهکاری جلوگیری از عدم خروج یخ از یخساز می‌پردازیم. در ابتدا بهتر است، درب یخچال را به‌مدت زیادی باز نگه ندارید، هر گونه تغییری در صدای یخساز و یخچال مواجه شدید در اولین فرصت با یک تعمیرکار یخچال در میان بگذارید، به فیلتر یخساز توجه کنید و اگر حس کردید که به هر دلیلی مسدود شده است، از او بخواهید در اسرع وقت آن قطعه را تعمیر کند.

ماهرترین و زبده ترین تعمیرکاران و سرویسکاران یخچال در شهر اصفهان آمادگی انجام سفارشات تعمیر یخچال در اصفهان شما را دارند.

4.1/5 - (29 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

  • دانلود مستقیم آچاره
  • آچاره در گوگل‌ پلی
  • آچاره در کافه بازار
  • آچاره در  مایکت
دکمه بازگشت به بالا