آموزش تعمیر یخچال هیمالیا + کد ارورهای یخچال فریزر هیمالیا

لوازم خانگییخچال و فریزر

یخچال هیمالیا به دلیل قیمت اقتصادی نسبت به دیگر رقبای خود در بازار، دارای طرفداران زیادی است اما این یخچال نیز مانند تمامی یخچال‌ها مشکلاتی دارد. در این مقاله قصد داریم به عیب یابی یخچال هیمالیا بپردازیم و ارورهای این یخچال را بررسی کنیم و روش‌های تعمیر آن را برای شما توضیح دهیم.

مشکلات معمول و رایج هیمالیا

 1.  صدای غیرطبیعی یخچال
 2.  پاره شدن واشر درب یخچال
 3.  درست کار نکردن یخساز
 4. مصرف زیاد برق
 5. کار نکردن کمپرسور یخچال
 6.  یخ زدگی یخچال
 7.  نبود آب در مخزن یخچال

تعمیر یخچال هیمالیا

 عیب یابی و بررسی روش‌های تعمیر یخچال هیمالیا

1. تعمیر یخچال هیمالیا در صورت روشن نشدن دستگاه

حالت دمو در صفحه نمایشگر یخچال را پیدا کنید. در موقع بروز این مشکل، چراغ و صفحه نمایشگر روشن است ولی یخچال کار نمی‌کند. گاهی اوقات وقتی یخچال از فروشگاه فرستاده می‌شود و یا موقع تمیز کردن به طور اتفاقی در حالت دمو قرار می‌گیرد. لامپ داخل یخچال روشن نمی‌شود، پریز و فیوز برق را بررسی کنید.

2. تعمیر یخچال هیمالیا زمانی که یخ‌ساز کار نمی‌کند

ابتدا مطمئن شوید که تنظیمات یخ ساز در حالت فعال قرار دارد و به درستی تنظیم شده است. می‌توانید برای بررسی تنظیمات از دفترچه راهنمای یخچال کمک بگیرید.

در قدم اول برای تعمیر یخچال هیمالیا و برطرف کردن مشکل یخ ساز، شیر آب یخچال را بررسی کنید و مطمئن شوید که آبرسانی به درستی انجام می‌شود.

مطمئن شوید که در یخ ساز، هیچ یخی گیر نکرده است و در صورت گیر کردن یخ آن را جدا کنید. می‌توانید از آب گرم و سشوار برای جدا کردن یخ از یخ ساز استفاده کنید. صفحه نمایش یخچال را بررسی کنید و مطمئن شوید که روی حالت قفل قرار ندارد. چون در این صورت یخ ساز غیر فعال می‌شود.

مطلب پیشنهادی آموزش نحوه تعویض روغن موتور یخچال

تعمیر یخچال هیمالیا

3. گرم بودن و سرد نکردن یخچال هیمالیا

 1. در بعضی مواقع، وقتی دمای یخچال را تغییر می‌دهید، ممکن است 48 ساعت طول بکشد تا به دمای مورد نظر برسد.
 2. در صورتی که شیر آب یخچال وصل نیست، یخ ساز را غیر فعال کنید تا دمای یخچال به منظور تولید یخ پایین نیاید.
 3. در صورتی که به تازگی یخ زیادی استفاده کرده‌اید، دمای یخچال برای تولید یخ بیشتر پایین می‌آید. در این صورت برای رفع مشکل و تعمیر یخچال 24 ساعت صبر کنید و بعد دمای یخچال را مجدداً بررسی کنید.
 4. تعمیر یخچال هیمالیا در صورت بیش از حد سرد بودن یخچال
 5. بعد از تغییر دمای یخچال، حدود 48 ساعت صبر کنید تا دمای یخچال به دمای تنیم شده برسد.
 6. اگر در بخش کشوهای گوشت و میوه با مشکل گرم شدن روبرو هستید، جریان هوا را در این قسمت بررسی کنید. تغییر دادن تنظیمات کشوها، موجب ایجاد تغییر در جریان هوای دستگاه و سردتر شدن محتوای کشوها می‌شود.

مطلب پیشنهادی کدهای ارور یخچال فریزر ساید سامسونگ

5. چشمک زدن درجه یخچال هیمالیا

یکی از دلایل چشمک زدن یخچال، تنظیم نبودن یخچال در دمای مناسب است. یکی دیگر از دلایل چشمک زدن درجه یخچال در زمان دوباره روشن کردن و یا ریست کردن یخچال نیز اتفاق میفتد. درجه یخچال تا زمانی که دما به طور دقیق تنظیم شود، چشمک می‌زند.

6. تعمیر یخچال هیمالیا در زمان بوق زدن یخچال

معمولاً بوق زدن یخچال همراه با چشمک زدن آن است و در اکثر موارد برای یخچال‌های دیفراست و بدون برفک اتفاق میفتد. معمولاً چشمک زدن در زمان بروز مشکل اصلی در یخچال رخ می‌دهد.

زمانی که یخچال شروع به بوق زدن می‌کند، باید صفحه نمایش‌گر را بررسی کنید و ببینید که چه اروری روی آن ظاهر شده است و با توجه به نوع ارور، برای تعمیر یخچال هیمالیا اقدام کنید.

بیشتر بخوانید: صدای زیاد یخچال و راهکارهای تعمیر و رفع آن

7. روشن شدن چراغ پلاسما

در صورت روشن شدن چراغ پلاسما، ایراد از پلاسما ساز یخچال است. تعمیر این مشکل تخصصی است و باید از تعمیرکار کمک بگیرید.

8. تشکیل شدن قطرات آب بر روی بدنه داخلی یخچال

9. یکسره کار کردن کمپرسور یخچال

 •  در اولین اقدام دمای محیط را بررسی کنید. قرار گرفتن یخچال در یک محیط گرم و یا در کنار یک منبع گرما، منجر به یکسره کار کردن کمپرسور می‌شود. در این حالت برای تعمیر یخچال هیمالیا و برطرف کردن مشکل، باید یخچال را به مکان بهتر منتقل کنید و یا دمای محیط را کاهش دهید.
 • در یک بازه زمانی کوتاه، درب یخچال زیاد باز شده است.
 •  گاز یخچال به دلیل نشتی، کم شده است.
 • فشار کمپرسور کم شده است.
 •  اواپراتور یخچال یخ زده است.

تعمیر یخچال هیمالیا

10. تعمیر یخچال هیمالیا در صورتی که کمپرسور یخچال کار نکند

 •  در اولین اقدام برای تعمیر یخچال هیمالیا، پریز و اتصال یخچال به برق را بررسی کنید.
 •  تمام کابل‌های منتهی به کمپرسور یخچال را بررسی کنید.
 •  برد فرمان یخچال دچار مشکل شده است.

تعمیر یخچال هیمالیا

11. علت صدای یخچال هیمالیا

شنیدن صداهای عجیب و غریب و غیر طبیعی از یخچال هیمالیا دلایل مختلفی دارد. در ادامه انواع این صداها و علت صدای یخچال هیمالیا را بررسی می‌کنیم.

 •  صدای فن اواپراتور یخچال
 • فن دچار مشکل شده است و صدا بر اثر لرزش زیاد فن ایجاد می‌شود. احتمال گیر کردن پروانه فن به جایی هم وجود دارد.
 •  صدای فن کمپرسور یا کندانسور
 • این صدا از پشت یخچال فریزر شنیده می‌شود. در این حالت هم یا فن دچار لرزش شده است و یا پروانه فن به جایی گیر کرده است.
 •  صدای چیک چیک موتور
 • روغنی که از سیکل به موتور برمی‌گردد. برای تعمیر یخچال هیمالیا در این حالت، مدار گازی یخچال فریزر باید شسته شود و گاز آن دوباره شارژ شود.
 •  صدای تقتق موتور
 • لرزش موتور

 معرفی خطاها و رفع کد خطا و ارورهای یخچال هیمالیا

در این قسمت ارورها و کدهای خطای یخچال هیمالیا را بررسی می‌کنیم.

 1. ارور al یخچال هیمالیا

Al مخفف Alarm است. در این حالت مشکل از تنظیم دمای فریزر است.

 2. کد خطای hft یخچال هیمالیا

در این حالت مشکل از برد hft است و باید برای تعمیر یخچال هیمالیا، برد را تعمیر و یا تعویض کنید.

 3. کد خطا ی E1 یخچال فریزر

به طور کلی کد خطای E، به معنی بروز مشکل در مقاومت سنسورهای فریزر است. برای رفع کد خطای E1، خرابی سنسور و میران مقاومت سنسور را بررسی کنید.

4. کد خطا E2

این کد خطا به معنی خرابی مقاومت سنسور است. یکی دیگر از دلایل بروز این کد خطا می‌تواند خرابی برد یخچال باشد. برای تعمیر یخچال در این حالت، مقاومت سنسور را بررسی کنید. در صورت خراب نبودن آن، برد اصلی یخچال را بررسی کنید.

5. کد خطای E3

دلیل بروز این کد خطا، وجود مشکل در بخش ترموفیوز یخچال فریزر است. این قطعه از برفم زدن یخچال جلوگیری می‌کند.

6. کد خطای E6

ایراد از برد یخچال است و برای تعمیر یخچال هیمالیا باید برد اصلی را بررسی کنید و در صورت نیاز برای تعمیر و یا تعویض آن اقدام کنید.

7. کد خطای F1

زمانی که حس‌گر دمای فریزر دچار مشکل شود، این کد ظاهر می‌شود. ممکن است یک مشکل کوچک در سنسور باشد و یا نیاز به تعویض سنسور باشد.

8. کد خطای F2

کد خطای F، به طور کلی بیانگر وجود مشکل در سنسورها و حسگرهای یخچال است و برای تعمیر یخچال هیمالیا در این حالت، باید این قسمت‌ها را بررسی کنید.

یکی دیگر از دلایل بروز این کد خطا، مشکل در اتصالات اواپراتور است. در این صورت باید قطعات و اتصالات مربوطه را بررسی کنید.

9. کد خطای F3

برای تعمیر یخچال هیمالیا در صورت بروز این مشکل، سنسور یخچال را بررسی کنید و در صورت نیاز برای تعمیر و یا تعویض آن اقدام کنید.

10. کد خطای F4

بروز این کد به معنای وجود مشکل در سنسور، اپراتور و یا برد اصلی است.

· تعمیر یخچال هیمالیا برای کد خطای C1

معمولاً این کد خطا برای خرابی کمپرسور یخچال است. در صورت مشاهده این کد خطا با یک متخصص تماس بگیرید.

11. کد خطای C2

این کد خطا برای بالا بودن دمای یخچال شما است؛ اما برای رفع کد خطاهای C و تعمیر یخچال هیمالیا، حتماً از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

12. کد خطای H1

کد خطای H1 مربوط به گرمکن یخچال فریزر هیمالیا است. در این حالت برای تعمیر یخچال هیمالیا، باید اهم گرم کن اواپراتور را بررسی کنید و در صورت لزوم برای تعمیر و یا تعویض آن اقدام کنید.

13. تعمیر یخچال هیمالیا برای کد خطا H2

کد خطای H به طور کلی در یخچال فریزر هیمالیا، نشان از خرابی گرم کن یا هیتر این دستگاه دارد. در کد خطای H2 یخچال فریزر هیمالیا، در صورتی که پس از تست کردن هیتر متوجه عدم وجود مشکل شدید بهتر است برد اصلی دستگاه را بررسی نمایید.

14. کد خطای H3

مشکل از مقاومت گرم‌کن یا هیتر یخچال فریزر است. ممکن است مشکل از برد اصلی نیز باشد. این کد خطا را جدی بگیرید و برای تعمیر یخچال هیمالیا در این حالت، حتماً از یک فرد متخصص کمک بگیرید.

15. کد خطای H4

در این حالت باید سینی گرم کن را عوض کنید. کد خطای H4 یک مشکل جدی برای هیتر یخچال شما است. بهترین کار در این شرایط و جلوگیری از آسیب دیدن برد اصلی، باید هیتر را تعویض کنید.

16. کد خطای L2

برای تعمیر یخچال هیمالیا و برطرف کردن کد خطا در این حالت، لامپ‌های داخل یخچال را بررسی کنید. این کد نشان دهنده مشکل در لامپ و روشنایی یخچال است.

17. کد خطای DF

این کد به معنای شروع سیکل برفک زدایی است و هیتر در حال آب کردن برفک یخچال است. در این حالت از بازو بسته کردن درب یخچال خودداری کنید.

برای تعمیر یخچال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

یخچال هیمالیا

سخن پایانی

در این مقاله از مجله آچاره به بررسی نکاتی درباره عیب‌یابی و نحوه تعمیر یخچال هیمالیا پرداختیم. شما می‌توانید سوالات خود را در بخش نظرات با ما مطرح نمایید تا متخصصین آچاره در کوتاه‌ترین زمان ممکن به آن‌ها پاسخ دهند. اگر یخچال شما خراب شده و دنبال تعمیرکاری می‌گردید که کاربلد و مطمئن باشد آچاره بهترین مرجع برای پیدا کردن تعمیرکاران یخچال ماهر در شهر شما است. کسب اطلاع از توانمندی فنی و صلاحیت اخلاقی یک تعمیرکار مهم‌ترین نکته در انتخاب متخصص است. آچاره بستری فراهم کرده است که شما به‌راحتی بتوانید قبل از تصمیم نهایی از نظرات مشتریان قبلی و میزان رضایت آنها از خدمات تعمیرکار مطلع شوید.

برای نصب و تعمیر انواع یخچال در شهر اصفهان هم می توانید از متخصصان آچاره کمک بگیرید.

3.6/5 - (23 امتیاز)

2 دیدگاه

 1. سلام یخچال فریزر هیمالیا مدل 218 هستش اوایل کار میکرد صدای فن حالت دور تند و کند داشت مثل ماشین الان صداش حالت زور زدن میمونه و چراغ ال ای دی موقع کارکردن ضعیف میشه و موقع موتور خاموش چراغ پر نور هست پشت یخچال یه جعبه هست ضربه میزنی انگار یه چیزی کار می‌کنه صداش عوض میشه مشکل از چی هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا