نظافت منزل آچاره نظافت منزل آچاره

روش‌های هوشمندانه پاک کردن جوهر از پوست کودکان

نظافت و شستشوخانه‌داری

همه ما می‌دانیم که یکی از سرگرمی‌های مورد علاقه کودکان، نقاشی است. خیلی اوقات این سرگرمی مورد علاقه، منجر به ایجاد لکه‌های جوهر مثل ماژیک، خودکار و … می‌شود. درعین‌حال، پوست کودکان نسبت به بزرگسالان حساس‌تر است.

گاهاً استفاده از شوینده‌هایی که ما با آن لک‌های جوهر را از روی دست خود پاک می‌کنیم، سبب ایجاد حساسیت و قرمزی پوست دست کودکان می‌شود. برای این‌که بدانید پاک کردن جوهر از پوست کودکان بدون ایجاد حساسیت چگونه انجام می‌شود، با ما همراه باشید.

جوهرها به دو دسته تقسیم می‌شوند:

  • جوهر پایه آب
  • جوهر پایه الکل

در ادامه به نحوه پاک کردن هر کدام از این لکه‌ها از روی پوست کودکان، اشاره خواهیم کرد.

پاک کردن جوهر بر پایه آب از پوست کودکان

در واقع پاک کردن این نوع لکه جوهر از پوست کودکان بسیار آسان است. اگر لوازم نقاشی فرزند شما بر پایه آب باشد، پاک کردن آن از روی پوست با آب گرم و صابون ملایم مخصوص کودک بسیار ساده و راحت است. همچنین آسیبی هم به پوست کودک شما نمی‌رسد. برای اطمینان از سلامت پوست فرزندانتان، پیشنهاد می‌کنیم از این نوع وسایل برایشان تهیه کنید.

پاک کردن جوهر از روی پوست کودکان

پاک کردن جوهر بر پایه الکل از روی پوست کودکان

تمیز کردن لکه جوهر بر پایه الکل به نسبت بسیار دشوارتر است. پاک کردن لکه‌های بر پایه الکل به نسبت لکه‌های بر پایه آب، بسیار دشوارتر است. به صورت معمول پیشنهاد می‌شود که از شوینده‌ای برای پوست کودکان استفاده نکنید و اجازه دهید با شستن به مرور پاک شود.

نظافت منزل آچاره نظافت منزل آچاره

اما اگر به پاک شدن سریع آن اهمیت می‌دهید، از شوینده‌های استاندارد استفاده کنید. به ویژه برای پوست نوزادان حتماً از شوینده‌های استاندارد استفاده کنید یا اجازه دهید لایه‌های اپیدرم پوست کودکان، لایه‌برداری شوند. با این حال، در ادامه راهکارهایی را برای پاک کردن جوهر از پوست کودکان، معرفی خواهیم کرد.

برای پاک کردن جوهر از پوست کودکان، ابتدا باید اجازه دهید جوهر کاملاً خشک شود. سپس برای تمیز کردن این لک‌ها، از ساده‌ترین و کم‌خطرترین راه شروع کنید.


خدمات پیشنهادی آچاره برای شما: نظافت منزل


1. صابون و آب داغ

جهت پاک کردن جوهر، ماده شوینده شما می‌تواند مایع یا جامد باشد و در این موضوع تفاوتی وجود ندارد. چیزی که در اینجا مهم است، ضدحساسیت و همچنین مناسب بودن ماده شوینده برای پوست کودک شما است.

در ابتدا، لازم است مایع شوینده را مستقیماً به لکه‌ها بمالید. پس از آن، با یک لیف نرم، پوست را تمیز کنید. اگر لکه‌های روی پوست کودکتان با شستشوی اولیه نرفت، اجازه دهید حداقل نیم‌ساعت بگذرد، سپس دوباره بشویید.

2. کرم دست

یکی دیگر از راه‌های کم‌خطر پاک کردن جوهر از پوست کودکان، کرم چرب دست است. دقت کنید که این کرم نباید به هیچ عنوان مرطوب‌کننده باشد. کرم را به قسمت جوهری‌شده بمالید و بگذارید 5 تا 10 دقیقه روی پوستتان بماند. پس از آن با دستمال یا اسفنج نم‌دار، کرم را از روی پوست پاک کنید. اگر پاک نشد، این عمل را تکرار کنید.

نتیجه این کار زمانی بیش‌تر مشخص می‌شود که قبل از زدن کرم روی پوست، ابتدا آن قسمت را کامل بشویید تا چربی پوست از بین برود. سپس کرم را روی پوست جوهری‌شده، بمالید. پس از شستشوی کامل، پوست کودک خود را با مرطوب‌کننده چرب کنید تا از هرگونه حساسیتی جلوگیری شود.

استفاده از کرم دست برای پاک کردن جوهر از پوست کودکان

3. شیرپاک‌کن یا پا‌ک‌کننده آرایش

استفاده از شیرپاک‌کن یک نمونه دیگر از راه‌های پاک کردن جوهر از پوست کودکان است. اگر فرزندتان صورتش را جوهری کرده باشد، این بهترین راه‌حل است. برای این کار، یک پد پنبه‌ای را به پاک‌کننده آرایش آغشته کنید و سپس به آرامی روی صورت کودکتان بکشید. پس از آن صورت کودکتان را با یک پارچه نخی تمیز کنید و اجازه دهید حدود نیم‌ساعت بگذرد و بعد از آن صورت آن‌ها را بشویید. این کار باعث می‌شود اگر چیزی روی صورت آن‌ها باقی مانده‌است، از بین برود.

محاسبه رایگان هزینه سرویس نظافت منزل و ساختمان!

همه این روش‌ها روی پاک کردن انواع جوهر الکلی بر روی پوست کودکان موثر هستند. علاوه‌بر این، هیچ مشکل و حساسیتی را برای پوست کودکان ایجاد نمی‌کنند.

استفاده از شیرپاک‌کن برای پاک کردن جوهر از پوست کودکان

اگر پاک کردن جوهر از پوست کودکان با روش‌های قبلی میسر نبود، چه‌کار کنیم؟

روش‌هایی که در ادامه عنوان می‌شوند را در صورتی استفاده کنید که روش‌های قبلی جواب نداده‌اند.

1. ضدعفونی ‌کننده

در این روش، می‌بایست محلول ضد‌عفونی را مستقیماً به پوست کودک خود که جوهری شده، بمالید و پس از 30 ثانیه، با یک پارچه تمیز یا دستمال نرم پاک کنید.

کثیفی پوست کودک با رنگ

2. نمک

این نیز یک گزینه برای پاک کردن پوست‌های جوهری ‌شده است و به هیچ‌عنوان مناسب پوست‌های ظریف نیست. برای مثال به هیچ عنوان مناسب پوست صورت نیست. برای انجام این روش پوست فرزند خود را بشویید یا بعد از این که فرزندتان را حمام کردید، این کار را انجام دهید.

زمان که پوست کودکتان هنوز خیس است، نمک ریز را روی پوست جوهری‌شده او، برای چند ثانیه مالش دهید. دقت کنید که این روش فقط تا 3 بار قابل اجراست و بیش‌تر از این تعداد برای پوست فرزندتان ضرر دارد.

3. الکل

برای پاک کردن جوهر از پوست کودکان، می‌توانید از الکل استفاده کنید. برای انجام این کار، یک پنبه آغشته به الکل را روی قسمت مربوطه بگذارید. دقت کنید که الکل را نباید روی پوست مالش دهید. پس از چند ثانیه، لک‌های جوهر از بین می‌رود یا حداقل، روشن‌تر خواهد شد.

دو روش دیگر هم برای پاک کردن لک‌های جوهر وجود دارد که معمولاً بزرگسالان استفاده می‌کنند. آن هم اسیدبوریک و پاک‌کننده لاک ناخن یا همان استون ست. از این دو روش، به هیچ عنوان برای پوست حساس کودکان استفاده نکنید.

نظافت خانه و ساختمان با تیم کاربلد آچاره

روش‌های غیرمعمول برای پاک کردن جوهر از پوست کودکان

برخی روش‌هایی که برای پاک کردن لک جوهر استفاده می‌شود، غیر معمول ولی تاثیرگذار است. در ادامه به برخی از این راهکارها اشاره خواهیم کرد.

1. پاک کردن جوهر از پوست کودکان با روغن نارگیل یا کره

کمی روغن نارگیل یا کره را گرم کنید و آن را روی پوست جوهری ‌شده بمالید. مقداری این روغن را روی پوست فرزندتان ماساژ دهید و پس از حدوداً 3 دقیقه آن را با دستمال تمیز پاک کنید. باقی‌مانده را با مایع بشویید تا هم لکه‌های جوهر و هم چربی پوست پاک شود.

تمیز کردن پوست با روغن نارگیل

2. پاک کردن جوهر از پوست کودکان با استفاده از حشره‌کش

حشره‌کش، پاک‌کننده دیگری است که برای جوهر به کار می‌رود. این محلول را روی سطح پوست اسپری کنید و با پنبه به مدت 10 ثانیه روی پوست بمالید. بعد با آب و صابون بشویید و نگذارید روی پوست باقی بماند. لازم به ذکر است استفاده از حشره‌کش به دلیل ساختار شیمیایی آن توصیه نمی‌‍شود.

3. پاک کردن جوهر با خمیردندان

برای پاک کردن جوهر از پوست کودکان می‌توانید از خمیردندانی که ذغالی نباشد، استفاده کنید. قبل از زدن خمیردندان روی پوست کودکتان، آن قسمت را با آب گرم بشویید و سپس آن را بمالید. بعد از 3 دقیقه، ابتدا با دستمال آن را روی پوست مالش دهید و سپس آن را با آب بشویید.

استفاده از خمیر دندان برای پاک کردن جوهر از پوست کودکان

4. دستمال مرطوب

دستمال‌های مرطوب، روش مناسبی برای پاک کردن لکه جوهر است. اما دقت کنید که این دستمال را نباید برای مدت طولانی روی پوست بمالید. بعد از استفاده از دستمال مرطوب، حتماً پوست کودک خود را بشویید.

نتیجه‌گیری

با وجود این‌که این روش‌های پاک کردن جوهر از پوست کودکان، به‌ندرت سبب آسیب و حساسیت پوست فرزندان شما می‌شود اما با این حال تلاش کنید از راه‌های ابتدای مقاله که بی‌خطر هستند استفاده کنید و اگر علائمی از حساسیت یا اگزمای پوستی دیدید، سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

3.8/5 - (84 امتیاز)

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

  • دانلود مستقیم آچاره
  • آچاره در گوگل‌ پلی
  • آچاره در کافه بازار
  • آچاره در  مایکت
دکمه بازگشت به بالا