از بین بردن لکه قطره آهن از روی فرش به 3 روش ساده

قالیشویینظافت و شستشو

از بین بردن لکه قطره آهن از روی فرش، یکی از چالش‌های پیش‌روی مادرانی است که فرزند خردسال دارند. قطره آهن به‌عنوان یکی از مکمل‌های تغذیه برای رشد کودکان بسیار ضروری است؛ اما از آنجایی که این قطره، طعم و بوی خوبی ندارد چندان مورد علاقه کودکان نیست.

در بسیاری از مواقع کودکان از خوردن قطره آهن امتناع می‌کنند و آن را از دهانشان بیرون می‌ریزند و معمولا باعث لک شدن فرش خانه و لباس خودشان می‌شوند. همچنین ممکن است شیشه قطره آهن از دست شما رها شود و مقداری از آن روی فرش بریزد.

پاک کردن قطره اهن از روی فرش دشوار نیست؛ فقط لازم است راهکارهای آن را بدانید تا متحمل زحمت فراوان نشوید. در این مقاله ما سعی داریم شما را با راهکارهای از بين بردن لکه قطره آهن از روي فرش آشنا کنیم.

اگر لکه‌های قطره آهن روی فرش شما مربوط به گذشته است و نتوانسته‌اید آن را پاک کنید، پیشنهاد می‌کنیم فرش خود را به مراکز قالیشویی آچاره بسپارید. در این مراکز با استفاده از لکه‌برهای مخصوص و تجهیزات بسیار پیشرفته انواع لکه‌های سخت از روی فرش پاک می‌شوند.

برای ثبت سفارش به صفحه خدمات قالیشویی مراجعه فرمایید یا از طریق شماره 1471 درخواست خود را ثبت نمایید.

از بين بردن لکه قطره آهن از روی فرش

روش‌های متعددی برای پاک کردن لکه قطره آهن از روی فرش وجود دارد. برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید لازم است که به‌سرعت برای از بین بردن لکه اقدام کنید. زیرا اگر لکه به عمق تاروپود فرش نفوذ کند، به ناچار باید از مواد قوی‌تر استفاده نمایید.

سرویس قالیشویی را از کارشناسان کاربلد آچاره بخواهید!

 • شستشوی انواع تابلو فرش، فرش ابریشم و عتیقه
 • شستشوی انواع فرش ماشینی و دستباف
 • اعلاشویی و لکه‌گیری فرش
 • شستشوی موکت و گلیم
 • بهترین و ارزان‌ترین قالیشویی

خدمات قالیشویی در محل با تیم آچاره

سرویس قالیشویی را از کارشناسان کاربلد آچاره بخواهید!

 • شستشوی انواع تابلو فرش، فرش ابریشم و عتیقه
 • شستشوی انواع فرش ماشینی و دستباف
 • اعلاشویی و لکه‌گیری فرش
 • شستشوی موکت و گلیم
 • بهترین و ارزان‌ترین قالیشویی

خدمات قالیشویی در محل با تیم آچاره

از بین بردن لکه قطره آهن از روی فرش با استفاده از لیموترش

در این روش باید مقداری آب لیموترش را روی لکه قطره آهن بریزید و به آن چند دقیقه مهلت بدهید. سپس آن را چندبار با شامپو فرش بشویید یا یک دستمال خیس روی آن قرار دهید تا لکه از بین برود.

پاک کردن قطره آهن از روی فرش

از بین بردن لکه قطره آهن از روی فرش با استفاده از ماست

اگر لیموترش در دسترس نبود اصلا جای نگرانی نیست. شما می‌توانید به‌راحتی با استفاده از ماست اقدام به از بین بردن لکه قطره آهن از روی فرش کنید. تجربه نشان داده است استفاده از ماست تا حد زیادی می‌تواند در از بین بردن لکه قطره آهن روی فرش موثر باشد.

بهترین زمان برای استفاده از این روش زمانی است که قطره به‌تازگی روی فرش ایجاد شده است. در این صورت روی لکه مقداری ماست بریزید و چند دقیقه به آن استراحت دهید و سپس آن را بشویید. همچنین می‌توانید از طریق شستن فرش با بخارشو، محل لکه را کاملا تمیز کنید.

محاسبه رایگان هزینه خدمات قالیشویی در محل!

همچنین می‌توانید تا حد امکان ماست را با استفاده از قاشق از سطح فرش پاک کنید و باقی مانده کثیفی‌ها را با استفاده از یک دستمال خیس تمیز کنید.

از بین بردن لکه قطره اهن روی فرش

از بین بردن لکه قطره آهن از روی فرش با استفاده از جوش شیرین

اگر مقدار قطره آهن روی فرش زیاد باشد و با استفاده از راهکارهای ارائه شده پاک نشود، بهتر است از جوش شیرین استفاده کنید. در این روش باید روی لکه مقداری جوش شیرین بریزید تا لکه را کاملا بپوشاند و سپس پس از چند دقیقه آن را بشویید.

جوش شیرین برای پاک کردن لکه روغن از فرش هم بسیار کاربردی و موثر است و می‌توانید برای پاک کردن آن به روش فوق عمل کنید.

خدمات قالیشویی با تیم کاربلد آچاره

پاک کردن لکه قطره آهن از روی فرش

طبق تجربه اشخاص، استفاده همزمان از جوش شیرین و لیموترش برای از بین بردن لکه قطره آهن از روی فرش تاثیر آن را چندبرابر می‌کند و برای پاک کردن انواع لکه فرش هم کاربرد دارد. به این صورت که ابتدا مقداری جوش شیرین روی لکه ریخته و سپس آب لیمو ترش را به آن اضافه می‌کنید و در نهایت آن را می‌شویید.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تمامی راهکارهای از بین بردن لکه قطره آهن از روی فرش را به شما آموزش دهیم. توضیحات ارائه شده در بیشتر مواقع موثر هستند و می‌توانید با به‌کارگیری این روش‌ها، فرش را کاملا تمیز کنید.

اما اگر زمان زیادی از ایجاد لکه گذشته است، بهترین راهکار برای از بین بردن لکه قطره آهن از روی فرش، سپردن این کار به یک قالیشویی معتبر و کاربلد است تا با مواد لکه‌بر مخصوص، لکه‌های فرش را از بین ببرد.

سوالات متداول

روش‌های از بین بردن لکه قطره آهن از روی فرش چیست؟

استفاده از لیمو ترش، جوش شیرین و ماست می‌تواند راهکارهای موثری باشد.

آیا می‌توان از ترکیب چند ماده خانگی، ماده موثری برای پاک کردن لکه قطره آهن از روی فرش تهیه کرد؟

بله، طبق تجربه اشخاص، استفاده همزمان از جوش شیرین و لیموترش برای لکه‌بری فرش تاثیر آن را چندبرابر می‌کند. به این صورت که ابتدا مقداری جوش شیرین روی لکه ریخته و سپس آب لیمو ترش را به آن اضافه می‌کنید و در نهایت آن را می‌شویید.

طریقه پاک کردن لکه قطره آهن از روی فرش با استفاده از ماست چگونه است؟

روی لکه مقداری ماست بریزید و چند دقیقه به آن استراحت دهید و سپس آن را بشویید. همچنین می‌توانید تا حد امکان ماست را با استفاده از قاشق از سطح فرش پاک کنید و باقی مانده کثیفی‌ها را با استفاده از یک دستمال خیس تمیز کنید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا