5 نشانه خرابی باتری موبایل سامسونگ

لوازم دیجیتالموبایل

برای تشخیص خرابي باتري موبايل سامسونگ به تخصص خاصی نیاز ندارید، با مطالعه چند نکته ساده که در این مقاله بیان خواهیم کرد، به‌راحتی می‌توانید نشانه خرابی باتری موبایل سامسونگ را تشخیص دهید. پس با آچاره همراه باشید.

خرابی باتری موبایل سامسونگ امری طبیعی است و به‌دلیل این که باتری‌ها ماهیت مصرفی دارند، طول عمر تقریباً مشخصی دارند و پس از مدتی باید آن‌ها را با باتری جدید تعویض کرد. به‌همین دلیل شرکت‌های تولیدکننده گوشی موبایل، باتری‌ انواع مدل‌ها را تولید می‌کنند و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهند.

نکات کلیدی

 • اولین نشانه‌ خرابی باتری موبایل سامسونگ، کاهش میزان نگهداری شارژ است.
 • تورم باتری فشار مضاعف به قسمت پشتی قاب گوشی وارد می‌کند و باعث برآمدگی قاب گوشی می‌شود.
 • یکی از دلایل مهم خرابی باتری موبایل سامسونگ، استفاده از شارژرهای متفرقه و ناهماهنگ است.

دلایل خراب شدن باتری موبایل سامسونگ

از جمله مواردی که به‌عنوان دلیل خرابی باتری گوشی سامسونگ می‌توان نام برد عبارتند از:

 • استفاده کردن زیاده از حد از پاور بانک برای شارژ
 • در شارژ ماندن گوشی برای مدت طولانی
 • استفاده از شارژرهای ناهماهنگ و تقلبی
 • خراب بودن آی‌سی شارژ
 • آب‌خوردگی سوکت شارژر
 • شارژ کردن باتری دارای شارژ کافی (70 درصد)
 • عدم توجه در استفاده از فندک خودرو

برای آشنایی بیشتر با انواع مدل‌های گوشی سامسونگ با باتری قابل تعویض کلیک کنید.

تعمیر موبایل را به کارشناسان خبره آچاره بسپارید.

 • تعمیر و تعویض ال سی دی موبایل
 • تعمیر باتری گوشی
 • تعمیرات نرم‌افزار موبایل
 • تعمیر سخت‌افزار گوشی
 • تعمیر هنگ کردن و داغ شدن موبایل
 • تعمیر سوکت شارژ گوشی

تعمیر تخصصی موبایل در محل با تیم آچاره

تعمیر موبایل را به کارشناسان خبره آچاره بسپارید.

 • تعمیر و تعویض ال سی دی موبایل
 • تعمیر باتری گوشی
 • تعمیرات نرم‌افزار موبایل
 • تعمیر سخت‌افزار گوشی
 • تعمیر هنگ کردن و داغ شدن موبایل
 • تعمیر سوکت شارژ گوشی

تعمیر تخصصی موبایل در محل با تیم آچاره

تشخیص خرابی باتری موبایل سامسونگ

علائم خرابی باتری موبایل سامسونگ با کمی دقت قابل‌مشاهده و تشخیص است. عیب‌ یابی باتری موبایل سامسونگ را به‌راحتی و بدون نیاز به ابزار و وسایل می‌توان انجام داد.

در ادامه بعضی از علائم خرابی باتری موبایل سامسونگ را بررسی خواهیم کرد:

1. گوشی موبایل خاموش می‌شود!

در صورت خرابی باتری موبایل سامسونگ، این امکان وجود دارد که موبایل بدون اینکه هشدار یا نشانه‌ای از دشارژ شدن داشته باشد، خاموش شود و برای روشن کردن آن حتی دچار مشکل شوید. در چنین شرایطی تعویض باتری بهترین گزینه است.

2. گوشی فقط در زمان اتصال به شارژر روشن می‌ماند!

در حالت دوم گوشی موبایل سامسونگ تنها در زمانی که به شارژر وصل است روشن می‌ماند و در زمان جدا کردن سوکت شارژر، گوشی خاموش می‌شود.

در واقع گوشی به‌خوبی کار می‌کند؛ اما باتری گوشی موبایل نمی‌تواند انرژی الکتریکی را ذخیره کند. برای حل مشکل باید باتری را تعویض کرد.

تشخیص خرابی باتری گوشی سامسونگ

3. موبایل در زمان کوتاهی خاموش می‌شود!

یکی دیگر از علائم خرابی باتری موبایل سامسونگ این است که ممکن است موبایل ساعت‌ها در شارژ بماند و هنگام جدا کردن شارژر نشانگر شارژ، باتری را کامل نشان دهد؛ اما به‌محض جدا کردن شارژر، باتری به‌سرعت خالی ‌شود.

گاهی خالی شدن باتری در اثر استفاده از موبایل و انجام بازی و برنامه‌های گوناگون است؛ اما باید توجه داشت که نشانه خرابی باتری موبایل سامسونگ این است که باتری به‌سرعت و بی‌دلیل خالی می‌شود.

4. بدنه موبایل یا باتری بیش از حد معمول داغ می‌شود!

تولید گرما توسط باتری‌های قابل شارژ امر معمولی است. اما در زمان خراب شدن باتری موبایل سامسونگ ممکن است تولید گرما شدت یابد و حتی الکترولیت منتشر کند که یک ترکیب قابل‌اشتعال است.

گاهی هم ممکن است در اثر استفاده‌های سنگین، باتری داغ شود. اما اگر باتری موبایل‌تان در حالت عادی بیش از حد معمول و به‌طرز قابل‌توجهی داغ می شود و همیشه با داغ بودن پشت موبایل خود مواجه هستید، زمان تعویض باتری فرارسیده است.

5. باتری گوشی متورم شده است.

باتری‌های لیتیوم یونی یکی از پرکاربردترین باتری‌های مورداستفاده در وسایل الکترونیکی هستند و در دستگاه‌هایی از قبیل گوشی‌های موبایل، لپ‌تاپ‌ها، تبلت‌ها، کتاب‌خوان‌ها، دستگاه‌های مسیریاب و رهیاب استفاده می‌شوند.

باتری‌های لیتیوم یونی عملکرد خوبی دارند؛ ولی در کنار مزایای این نوع باتری، معایبی هم وجود دارد، مانند پایداری کمتر نسبت به نسل قبل و واکنش نشان دادن در فضای پرفشار و بسته.

هنگامی که باتری‌های لیتیوم یونی در اثر استفاده زیاد (شارژ و دشارژ) خراب می‌شوند، براثر داغ شدن و تولید و انتشار گازهای ناشی از گسسته شدن سلول‌های باتری، پوشش باتری مانند یک لایه محافظ عمل می‌کند و از آتش گرفتن موبایل جلوگیری می‌کند.

وقتی باتری‌ها به پایان عمر خود نزدیک می‌شوند، سلول‌های آن از هم گسسته شده و همین امر باعث متورم شدن باتری می‌شود. این تورم به‌راحتی با چشم قابل رویت است و علاوه‌بر آن با لمس کردن نیز می‌توان متوجه متورم شدن باتری شد.

دلیلی خرابی باتری موبایل سامسونگ

تورم باتری فشار مضاعف به قسمت پشتی قاب گوشی و حتی صفحه نمایش وارد می‌کند و باعث برآمدگی می‌شود. در موبایل‌هایی که باتری قابل‌تعویض دارند ممکن است باتری به علت ورم زیاد در جای خود قرار نگیرد.

یک راه ساده برای تست باتری بادکرده وجود دارد که می‌توان باتری را بر روی یک سطح صاف بچرخانید و در صورتی که باتری متورم شده باشد، به‌راحتی می‌چرخد.

آیا باتری خراب به گوشی آسیب میزند؟

اولین نشانه‌ خرابی باتری موبایل سامسونگ، کاهش میزان نگهداری شارژ است. وضعیت باتری به مرور بدتر می‌شود و در مراحل آخر احتمالاً باتری قابلیت شارژ شدن را به‌طور کامل از دست می‌دهد. اما آسیب‌هایی که یک باتری خراب می‌تواند برای گوشی ایجاد کند، به همین موارد ختم نمی‌شود.

عملکرد باتری به‌طور مستقیم روی عملکرد گوشی نیز تأثیر می‌گذارد و آسیب رسیدن به منبع انرژی گوشی، ممکن است آسیب‌ها و خسارات سنگینی به قطعات داخلی و سخت‌افزار گوشی وارد کند؛ بنابراین قبل از این که باتری خراب، گوشی شما را خراب کند باید به فکر تعویض آن با یک باتری سالم باشید.

محاسبه رایگان هزینه تعمیرات تخصصی موبایل!

زمان تعویض باتری موبایل سامسونگ

اگر یکی از نشانه‌های خرابی باتری موبایل سامسونگ مشهود است به‌احتمال خیلی زیاد باتری نیاز به تعویض دارد و برای تعویض آن باید به چند مورد دقت کرد.

شاید این موضوع مطرح باشد که آیا خرید باتری جدید مقرون‌به‌صرفه است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که هزینه کردن برای خرید باتری بستگی به ارزش مادی گوشی و شرایط آن دارد.

اگر پس از عیب یابی باتری موبایل سامسونگ به این نتیجه رسیده‌اید که گوشی شما سالم است و تنها ایراد آن خرابی باتری است، مسلما خرید باتری منطقی‌تر از تعمیر باتری گوشی سامسونگ یا خرید گوشی به‌نظر می‌رسد.

اما در صورتی که گوشی دارای مشکلات بیشتری است و تعویض باتری هم کمکی به حل ایرادات آن نخواهد کرد، بهتر است به فکر خرید گوشی جدید باشید.

خراب شدن باتری موبایل سامسونگ و متورم شدن آن

پیشگیری از خرابی باتری موبایل سامسونگ

با استفاده بهتر و صحیح از گوشی‌ها می‌توان به افزایش عمر باتری‌ گوشی کمک کرد. با رعایت نکات زیر از خرابی باتری موبایل سامسونگ و کاهش عمر باتری موبایل خود جلوگیری کنید.

 • همیشه از شارژر اصلی گوش خود یا سازگار با گوشی خود استفاده کنید.
  شارژر سازگار یعنی استفاده از ولتاژ و شدت جریان متناسب با گوشی موبایل.
  مثلاً استفاده از شارژر 5 ولت 2 آمپر برای یک گوشی که نیاز به ولتاژ 5 و شدت جریان 1.5 آمپر دارد، باعث خرابی باتری موبایل سامسونگ می‌شود.
 • از بیش از حد شارژ کردن گوشی موبایل خود اجتناب کنید!
  یکی از راه‌های ساده زمان مناسب شارژ است. به اینصورت که اجازه ندهیم شارژ باتری به حداقل برسد یا از شارژ کم خاموش شود.
  قبل از اتمام شارژ اقدام به شارژ نماییم و زمانی که شارژ باتری پر یا نیمه است، باتری را شارژ نکنیم. درصد مناسب برای شارژ باتری بین 10 تا 20 در صد است.
  همچنین بهتر است باتری موبایل خود را تا 80 درصد بیشتر شارژ نکنید.
 • در هنگام شارژ از گوشی موبایل‌تان استفاده نکنید!
  از گوشی موبایل‌تان هنگام شارژ شدن استفاده نکنید و در صورت امکان برنامه‌هایی که باعث مصرف باتری و درنتیجه دشارژ بیشتر می‌شوند را ببندید یا GPS و wifi و … را خاموش کنید.

سخن پایانی

همان‌طور که شرح داده شد، خرابی باتری موبایل سامسونگ دلایل مختلفی دارد. بعضی از این عوامل، قابل‌پیشگیری هستند، مانند مراقبت‌های که می‌توان از باتری و گوشی داشت.

اما در بعضی موارد خراب شدن باتری را باید مربوط به عمر مفید آن دانست. در هر 2 صورت اگر باتری خراب در اسرع‌وقت تعویض شود، آسیبی متوجه گوشی نخواهد شد.

چنانچه گوشی موبایل شما به‌علت خرابی باتری دچار آسیب‌ شده است، می‌توانید با متخصصان آچاره به‌صورت رایگان مشاوره کنید و در خصوص خرید یا تعمیر گوشی موبایل بهترین تصمیم را بگیرید.

سوالات متداول

اصلی‌ترین نشانه خرابی باتری موبایل سامسونگ چیست؟

زمانی که شارژ گوشی هنوز تمام نشده است؛ اما گوشی خاموش می‌شود، نشان‌دهنده این است که باتری گوشی دچار مشکل است.

چطور می‌توان عمر باتری گوشی سامسونگ را افزایش داد؟

استفاده از شارژر اصلی، بهترین لطفی است که می‌توانید در حق گوشی موبایل‌تان انجام دهید.
استفاده درست از گوشی و به‌موقع شارژ کردن باتری موبایل در افزایش طول عمر باتری گوشی تأثیرگذار است.

از کجا بفهمیم باتری گوشی خراب است یا سالم؟

اپلیکیشن‌های مخصوص مانند Accubattery وجود دارد که اطلاعات سلامت باتری را در اختیار شما قرار می‌دهد.
اگر تمایل به نصب برنامه ندارید با کد تست سلامت باتری سامسونگ *#0*#، می‌توانید خرابی باتری گوشی سامسونگ را تشخیص دهید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا