تعمیر یخچال تعمیر یخچال فریزر

رفع آلارم فیلتر و درب یخچال فریزر سامسونگ [ریست خطای فیلتر]

لوازم خانگییخچال و فریزر

یخچال فریزرهای سامسونگی که به فیلتر آب مجهز هستند، یک نشانگر دارند که زمان تعویض کارتریج آب را اعلام می‌کند. پس از تعویض فیلتر آب، چراغ فیلتر باید به حالت عادی برگردد، در غیر اینصورت شما باید به دنبال رفع آلارم فیلتر یخچال فریزر خود باشید.
یکی دیگر از زنگ هشدارهایی که گاهی ممکن است از یخچال فریزر خود بشنوید، بوق ممتدی است که نشان می‌دهد درب یخچال شما باز مانده است. اگرچه آلارم یخچال برای هشدار به شما مفید است برای مثال، باز بودن درب یخچال سامسونگ اما صدای بوق بی‌دلیل می‌تواند کمی نگران‌کننده باشد.
در این مقاله از مجله آچاره با دلایل فعال شدن آلارم فیلتر و درب یخچال فریزر سامسونگ آشنا می‌شویم و روش‌های رفع آن را با هم بررسی می‌کنیم.

چگونه آلارم فیلتر یخچال سامسونگ را ریست کنیم؟

همیشه بهتر است هر 6 ماه یک بار فیلتر یخچال را تعویض کنید تا همان آب باکیفیتی را بنوشید که دوست دارید. اگر با وجود تعویض فیلتر، باز هم آلارم آن فعال شد، نگران نباشید! زیرا ریست کردن چراغ فیلتر در یخچال سامسونگ آسان‌ترین راه‌حل است. برای رفع آلارم فیلتر کافیست تا روی چند تا دکمه کلیک کنید و کار تمام است. مراحل این روند را در ادامه با هم بررسی خواهیم کرد.ریست کردن آلارم فیلتر یخچال سامسونگ

برای ریست چراغ فیلتر در یخچال فریزر سامسونگ، دکمه‌های چندکاره را برای حدود 3 ثانیه یا تا زمانی که چراغ خاموش شود، فشار دهید.

بسته به مدل یخچال فریزر، دکمه چند منظوره می‌تواند دکمه «Alarm» ،«Energy Saver» ،«Water» ،«Crushed Ice» یا «Ice Maker» باشد.
تعمیر یخچال
تعمیر یخچال فریزر

7 روش برای ریست آلارم فیلتر در یخچال فریزر سامسونگ

برای ریست کردن و رفع آلارم فیلتر یخچال فریزر سامسونگ باید مراحل زیر را انجام دهید.

1. دکمه “Alarm” را فشار داده و نگه دارید

برای تنظیم مجدد چراغ فیلتر در یخچال‌ فریزرهای سامسونگ، دکمه چندکاره را در صفحه نمایش پیدا کنید.

به‌طور معمول، برچسب «(Filter reset (3 sec» یا «Hold for 3 sec to reset filter» در زیر آن وجود دارد. بنابراین لازم نیست زمان زیادی برای پیدا کردن آن صرف کنید.

بسته به مدل یخچال شما این دکمه می‌تواند متفاوت باشد. اما امروزه در اکثر یخچال‌های سامسونگ، دکمه چندکاره دکمه “ALARM” است. بنابراین، اگر دکمه ALARM در یخچال فریزر شما دارای برچسب «Filter reset» است، مراحل ذیل را دنبال کنید.Alarm

دکمه ALARM را فشار داده و نگه دارید تا چراغ خاموش شود. این پروسه ممکن است حدود 3 ثانیه طول بکشد. این روش برای بیشتر مدل‌های یخچال فریزر سامسونگ اعمال می‌شود.

2. دکمه Energy Saver را فشار داده و نگه دارید

دکمه چند کاره در سایر مدل‌های یخچال درب فرانسوی دکمه ENERGY SAVER است.

برای چنین مدل‌هایی در ادامه نحوه ریست چراغ فیلتر برای رفع آلارم را توضیح می‌دهیم.

دکمه ENERGY SAVER را به مدت 3 ثانیه فشار داده و نگه دارید تا زمانی که چراغ خاموش شود.پنل یخچال فریزر سامسونگ

3. دکمه “Water” را فشار داده و نگه دارید

رفع آلارم فیلتر در یخچال‌های ساید بای ساید سامسونگ چطور انجام می‌شود؟ سوال خوبی پرسیدید زیرا اکثر مدل‌های یخچال ساید بای ساید دارای دکمه چندکاره متفاوت هستند. برای این نوع مدل، دکمه چند منظوره معمولاً دکمه “WATER” روی دیسپنسر است.

برای ریست چراغ فیلتر و رفع آلارم دکمه دیسپنسر را حدود 3 ثانیه فشار داده و نگه دارید. پس از آن، نشانگر نور فیلتر خاموش می‌شود.

محاسبه رایگان هزینه نصب و تعمیر یخچال!

4. دکمه “Ice Type/Water” را فشار داده و نگه دارید

برای سایر یخچال‌های درب فرانسوی 3 درب سامسونگ با دیسپنسر آب و یخ، دکمه چندمنظوره موردنظر ما دکمه «ICE TYPE / WATER» است. در این نوع یخچال فریزر سامسونگ می‌توانید برای رفع آلارم فیلتر با استفاده از موارد زیر یخچال را ریست کنید:

فشار دادن و نگه‌داشتن دکمه ICE TYPE / WATER روی صفحه نمایش به مدت 3 ثانیه یا تا زمانی که نشانگر چراغ فیلتر خاموش شود.

برای تعمیر یخچال فریزر از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

5. دکمه “Crushed Ice” را فشار داده و نگه دارید

فیلتر یخچال سامسونگ

اگر یخچال فلکس 4 در دارید دکمه چندکاره مورد نظر ما دکمه «Crushed Ice» است. این دکمه روی صفحه نمایش، درست بالای یخ و دیسپنسر آب قرار دارد. در ادامه نحوه ریست کردن چراغ آلارم فیلتر را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

دکمه Crushed Ice را حدود 3 ثانیه فشار دهید و نگه دارید. با انجام این کار، نشانگر آلارم فیلتر خاموش می‌شود و پیام فیلتر آب روی صفحه نمایش حذف خواهد شد.

مطلب پیشنهادی: علت خارج نشدن یخ از یخ‌ساز سامسونگ

6. دکمه “Ice Maker” را فشار داده و نگه دارید

در برخی از یخچال‌های درب فرانسوی سامسونگ، می‌توانید نور فیلتر را با استفاده از کنترل‌های داخلی آن‌ها تنظیم مجدد کنید. برای این نوع مدل، دکمه چند منظوره مورد نظر دکمه «ICE MAKER» است. برای ریست و رفع آلارم فیلتر باید این مراحل را انجام دهید:

 1. درب یخچال را باز کنید.
 2. کنترل‌های داخلی را که معمولاً در سمت راست هستند، پیدا کنید.
 3. دکمه ICE MAKER را حدود 3 ثانیه فشار داده و نگه دارید.

7. دکمه‌های “Fridge” و “Power Cool” را فشار داده و نگه دارید

هنوز روش درستی برای رفع آلارم یخچال فریزر سامسونگ خود پیدا نکرده‌اید؟ نگران نباشید چون می‌خواهم یک روش دیگر را به اشتراک بگذارم. این روش خاص برای اکثر مدل‌های یخچال فریزر سامسونگ که دارای کنترل داخلی هستند کاربرد دارد.

بر خلاف روش‌های فوق، باید 2 دکمه را همزمان فشار دهید. در ادامه نحوه ریست کردن آلارم فیلتر یخچال فریزر سامسونگ را توضیح می‌دهیم:

 1. درب یخچال را باز کنید
 2. کنترل‌های داخلی را که معمولاً در بالا یا کنار قرار دارند، پیدا کنید.
 3. دکمه‌های FRIDGE و POWER COOL را به طور همزمان فشار داده و نگه دارید.
 4. آن‌ها را حدود 3 ثانیه نگه دارید یا تا زمانی که چراغ فیلتر خاموش شود.

آلارم فیلتر و درب یخچال فریزر سامسونگ

نحوه عملکرد آلارم فیلتر یخچال فریزر سامسونگ

چراغ فیلتر فقط برای یخچال‌های سامسونگ دارای دیسپنسر یخ و آب در دسترس است. عملکرد این آلارم این گونه است که زمان تعویض فیلتر آب را هشدار دهد. آلارم فیلتر یخچال فریزر سامسونگ دارای 3 چراغ مختلف چشمک‌زن است که معانی مختلفی دارند.

چراغ سبز آبی

معنی: آب برای استفاده خوب است.

در جدیدترین مدل‌های یخچال سامسونگ، در مواقعی که وضعیت آب خوب و مطلوب است، نشانگر نور فیلتر به جای چراغ سبز یا آبی، خاموش و بدون نور می‌ماند.

چراغ نارنجی

معنی: فیلتر به مدت 5 ماه استفاده شده است؛ یعنی به 450 گالن (2046 لیتر) رسیده است.

اقدام ضروری: در اسرع وقت فیلتر آب را تعویض کنید.

چراغ قرمز

معنی: فیلتر به مدت 5 ماه یا بیشتر استفاده شده است؛ یعنی به 500 گال (2273 لیتر) رسیده است.

اقدام ضروری: بلافاصله فیلتر آب را تعویض کنید.

آلارم فیلتر و درب یخچال فریزر سامسونگ

اهمیت نشانگر آلارم فیلتر یخچال فریزر سامسونگ

اگر در مورد سلامتی خود حساس هستید و آب آشامیدنی تمیز و سالم می‌خواهید، وجود نشانگر آلارم فیلتر روی یخچال فریزر سامسونگ شما ضروری است.

اگر آب شرایط زیر را دارد برای نوشیدن ایمن نیست:

 • طعمش متفاوت است
 • ذرات ریز داخل آن وجود دارد
 • رنگ آن کمی تغییر کرده است.

این زمانی اتفاق می‌افتد که آب به‌شدت آلوده باشد. اگر نمی‌خواهید این اتفاق بیفتد برای اطمینان از آب آشامیدنی تمیز و سالم به نشانگر چراغ فیلتر یخچال خود توجه کنید. به محض این که چراغ آلارم فیلتر نارنجی شد، در اسرع وقت فیلتر آب را تعویض کنید.

چرا صدای بوق یخچال فریزر سامسونگ قطع نمی‌شود؟

یخچال‌های سامسونگ در سبک‌های مختلف با ویژگی‌های متفاوت عرضه می‌شوند. برخی از مدل‌ها با فریزر در بالا و خنک‌کننده در پایین طراحی شده‌اند، در حالی که برخی از مدل‌ها در کنار هم هستند و یخچال در سمت راست و فریزر در سمت چپ قرار دارند.

در برخی از مدل‌ها زنگ هشدار به صدا در می‌آید تا به شما هشدار دهد که چیزی درست کار نمی‌کند. بنابراین پس از نصب یخچال سامسونگ باید در مورد زمان وقوع بوق، دلیل آن و نحوه خاموش کردن آن اطلاعات کسب کنید.

آلارم فیلتر یخچال فریزر سامسونگ

مطلب پیشنهادی: تنظیم ترموستات یخچال سامسونگ

دلیل آلارم درب یخچال فریزر سامسونگ

در برخی از مدل‌های سامسونگ، یک مکانیسم بوق تعبیه شده که در صورت عدم وجود درزگیری کامل بین درب یخچال و دیواره کناری، به شما هشدار می‌دهد. این سیستم هشدار درب داخلی به شما سیگنال می‌دهد که درب را ببندید تا از خروج هوای خنک یا سرد از یخچال جلوگیری کنید.

برخی از مدل‌های سامسونگ دارای پنل کنترل الکترونیکی هستند. زمانی که زنگ هشدار فعال می‌شود، یک نماد آلارم در کنترل پنل ظاهر می‌شود. زمانی که درب یخچال سامسونگ برای 3 دقیقه یا بیشتر باز باشد، زنگ داخلی فعال می‌شود و یخچال بوق می‌زند. تا زمانی که درب باز است، زنگ هشدار همچنان به صدا در می‌آید. پس از بسته شدن درب، صدای بوق متوقف می‌شود. اگر درزگیرهای درب‌ها کثیف باشند یا هنگام بسته شدن درب‌ها کاملاً بسته نشوند، سنسور داخلی یخچال افزایش دما را حس می‌کند و زنگ هشدار را به صدا در می‌آورد.

نصب و تعمیرات تخصصی یخچال با تیم آچاره

چگونه آلارم درب یخچال فریزر سامسونگ را خاموش کنیم؟

اگر به زنگ هشدار اهمیت نمی‌دهید، اگر فیلتر آب را عوض می‌کنید یا اگر در حال تمیز کردن داخل یخچال فریزر خود هستید، آلارم را غیرفعال کنید. برای رفع آلارم صفحه نمایش الکترونیکی یخچال سامسونگ را پیدا کنید و دکمه “Alarm” را به مدت 3 ثانیه فشار دهید و سپس آن را رها کنید.

آلارم خاموش و صدای بوق قطع می‌شود،. زمانی که می‌خواهید عملکرد زنگ هشدار را بازیابی کنید، دکمه “Alarm” را دوباره برای 3 ثانیه فشار دهید.

برای تعمیر یخچال فریزر از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

اگر صدای بوق متوقف نشد چه کار کنیم؟

زمانی که صدای بوق یخچال متوقف نمی‌شود، حتی پس از بستن درب و غیرفعال کردن زنگ هشدار، ممکن است یک اشکال الکترونیکی موقت در سیستم وجود داشته باشد. صدای بوق یخچال سامسونگ پس از قطع برق ممکن است به این معنی باشد که باید اتصالات را ریست کنید.

برای ریست کردن یخچال آن را از جای خود بیرون کشیده و برق آن را قطع کنید تا اتصال دوباره تنظیم شود. بوق‌ها متوقف می‌شوند. یک دقیقه صبر کنید و یخچال سامسونگ خود را دوباره به برق وصل کنید. اگر دوشاخه دارای دکمه “Reset” است، دکمه “Reset” را فشار دهید.

آلارم فیلتر و درب یخچال فریزر سامسونگ

در این شرایط ممکن است لازم باشد عملکردهای خاصی را در کنترل پنل دوباره برنامه‌ریزی کنید. اگر مشکل بوق ادامه داشت برای رفع مشکل با مرکز خدمات سامسونگ تماس گرفته یا از خدمات تخصصی آچاره بهره ببرید.

مطلب پیشنهادی : علت روشن نشدن فریزر سامسونگ

جمع‌بندی

هر دستگاه مجهز به تراشه کامپیوتری، به‌طور پیش‌فرض در برابر باگ‌های کامپیوتری آسیب‌پذیر است و هرچه یخچال شما هوشمندتر باشد، احتمال یخ زدن سیستم‌ها بیشتر‌ می‌شود. این مشکل نه‌تنها با یخچال سامسونگ، بلکه با هر یخچال هوشمندی که در بازار عرضه می‌شود، وجود دارد. وقتی می‌خواهید دستورات زیادی را به یک دستگاه بدهید، گیج می‌شود و درنهایت به هیچ چیزی پاسخ نمی‌دهد. این یکی از رایج‌ترین دلایلی است که ضرورت ریست کردن یخچال را بیشتر می‌کند اما ممکن است دلایل دیگری نیز وجود داشته باشد.

فعال شدن آلارم فیلتر و درب یخچال فریزر سامسونگ از جمله مواردی است که برای رفع آن باید دستگاه را ریست کنیم. در این مقاله از مجله آچاره با نحوه رفع این آلارم‌ها آشنا شدیم. برای اطلاعات بیشتر و نحوه درست کار می‌توانید از تکنسین باتجربه یخچال در این زمینه کمک بگیرید.

ماهرترین تعمیرکاران و سرویسکاران یخچال در اصفهان آمادگی انجام سفارشات تعمیر و سرویس یخچال در اصفهان شما را دارند.

5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه

 1. کول باکس یخچال ساید سامسونگ در قسمت Thaw گیر کرده، در حالیکه میبایست روی دکمه Cool باشد و یخچال شروع به آلارم دادن کرده است.
  مشکل از چیست؟
  تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا

تعمیر یخچال

درخواست تعمیر انواع یخچال فریزر!

 

کلیک کنید