طریقه نصب موتور کولر آبی

سرمایشسرمایش و گرمایشکولر آبی

آیا اطلاعاتی درباره طریقه نصب موتور کولر آبی دارید؟ آیا می‌دانید چه زمانی به تعویض و نصب جدید موتور کولر آبی نیاز دارید؟ آیا اطلاعاتی از وسایل مورد نیاز برای تعمیر کولر آبی و تعویض موتور کولر دارید؟ با ما همراه باشید در این مقاله سعی بر آن خواهیم داشت اطلاعاتی بسیار مفید و دقیق در خصوص تعویض و طریقه نصب موتور کولر آبی ارائه کنیم.

موتور، قلب تپنده تمامی کولرهای آبی بوده و همچون بدن اگر این قلب با راندمان حداکثر فعالیت نکند در این صورت خروجی نهایی مناسب نخواهد داشت و در نتیجه با مشکلات قابل‌توجهی روبه‌رو خواهد شد. موتور این دستگاه یک چرخنده برقی بوده که نیروی برق شهری را به نیروی حرکتی تبدیل کرده و تسمه متصل را به حرکت درآورده و درنهایت تسمه، مکانیزم ایجاد باد را به حرکت در می‌آورد. با رسیدن روزهای گرم تابستانی نیاز به کولرهای آبی بسیار افزایش می‌یابد که در این میان طریقه نصب موتور کولر آبی و سرویس کردن دستگاه از اهمیت بسیاری برخوردار است و برای انجام این کار باید از افرادی مجرب و متخصص در این زمینه کمک گرفت تا قلب کولر شما بدون هیچ مشکل و با عملکرد مناسب شروع به کار کند.

باز کردن و نصب موتور کولر آبی

برای شروع کار ابتدا وسایل ضروری برای نکات ایمنی را بررسی کنید سپس دریچه‌های کولر را باز کرده و درصورتی‌که کولر در خانه فیوز جداگانه‌ای داشته باشد، فیوز را قطع کنید و در غیر صورت حتماً از خاموش بودن کلید موتور در تمامی مراحل کارتان مطمئن شوید. همان‌طور که میدانید طریقه نصب موتور کولر آبی ابتدا به تخصص و سپس به آرامش فکری نیاز دارد تا با دقت و بدون هیچ‌گونه ایرادی این پروسه را طی کرد. با استفاده از آچار هشت و انبر دست پیچ‌های متصل به پایه را شل کرده و مراقب موتور باشید تا از روی پایه نیفتد سپس سیم‌هایی که از موتور به پنل روی بدنه وصل هستند را جدا سازید و پس از آن پیچ‌های متصل را جدا کنید و درنهایت تسمه را از انتهای موتور درآورده و موتور کولر آبی را از روی پایه خارج نمایید.

در نظر داشته باشید که بدون آشنایی با مکانیزم باز کردن موتور با مشکلات جدی مواجه خواهید بود. پس از تعمیر و سرویس دهی موتور در مرحله نصب مجدد موتور باید دقت بیشتری نیز داشته باشید در خصوص طریقه نصب موتور کولر آبی، حتماً تسمه را سر جای خود قرار دهید و بخش تسمه خور را به سمت بیرون قرار دهید و بخش پولی پروانه را بر روی یاتاقان‌ها قرار داده و مطمئن شوید که پولی‌ها در یک راستا باشند و به‌منظور محکم و شل بودن آن با دست امتحان کنید.

چه زمانی به تعویض موتور کولر جدید نیاز داریم؟

چه زمانی نیاز به تعویض و نصب موتور جدید برای کولر آبی داریم؟ ازجمله رایج‌ترین سؤالاتی می‌باشد که برای اغلب کاربران و مصرف‌کنندگان پیش می‌آید. درصورتی‌که در کارکرد موتور کولر آبی با صدای نامتعارف مواجه شدید حتماً باید با تعمیرکار تماس برقرار کنید و برای تعمیر این سیستم باید کار را به متخصصین و تکنسین‌های مجرب و کار بلد بسپارید. پس از مدت‌ها استفاده از موتور کولر آبی ممکن است دیگر قدرت اولیه خود را نداشته و توان ایجاد چرخش کافی را نداشته باشد در این صورت باید موتور جدیدی را تهیه و نصب کنید.

همان‌طور که ذکر کردیم طریقه نصب موتور کولر آبی به تخصص کافی در این زمینه نیاز دارد و هر فردی نمی‌تواند از پس این کار بر بیاید ازاین‌رو پیشنهاد می‌کنیم انجام این پروسه را به افراد مجرب و زبده در این زمینه بسپارید. از خطرناک‌ترین اتفاق‌هایی که ممکن است رخ دهد نشتی برق در موتور کولر آبی می‌باشد و درصورتی‌که موتور با این مشکل مواجه شود بدنه کولر باردار شده و قبل از نزدیک شدن و دست زدن به کولر حتماً باید از غیر باردار بودن آن اطمینان حاصل کرده، سپس در جهت تعویض و طریقه نصب موتور کولر آبی اقدامات لازم را انجام دهید.

نصب موتور کولر آبی

وسایل مورد نیاز برای بهترین طریقه نصب موتور کولر آبی

قبل از انجام اقداماتی در خصوص طریقه نصب موتور کولر آبی باید در نظر داشته باشید که با یک وسیله برقی سر و کار خواهید داشت ازاین‌رو نکات ایمنی را در حین انجام کار با وسایل برقی رعایت کنید. همان‌طور که در بخش قبلی نیز ذکر کردیم از باردار نبودن بدنه کولر اطمینان حاصل کرده سپس توسط متخصص در خصوص طریقه نصب موتور کولر آبی اقدام کنید. برای تشخیص باردار نبودن بدنه کولر از یک فازمتر سالم استفاده کرده و یا با پشت دست یک ضربه بسیار سریع به آن اعمال کنید توجه داشته باشید که برای انجام روش دوم به تجربه کافی باید دسترسی داشته باشید. با توجه به این که موتورهای کولر آبی وزن نسبتاً سنگینی را دارند برای به حرکت درآوردن آن باید از یک فرد دوم کمک بگیرید و برای انجام این عمل به یک آچار نمره هشت، فازمتر و یک انبردست نیاز خواهید داشت.

 نکات بررسی قبل از محکم شدن موتور کولر آبی

در خصوص طریقه نصب موتور کولر آبی بایستی یک سری نکات را در نظر داشته باشید که در این بخش می‌خواهیم شما را با موارد بسیار مهم در محکم شدن موتور بر روی پایه آشنا کنیم تا خیالتان از نصب صحیح آن راحت باشد:

  • پیچ ها را محکم کرده و با استفاده از فازمتر، پیچ بست نگهدارنده عقب موتور را محکم نمایید.
  • تسمه موتور را بررسی کنید تا سفت یا شل نباشد.
  • توجه داشته باشید که منافذ خنک‌کننده موتور در دو طرف و به سمت پایین باشند.
  • تسمه کولر حتما به صورت مستقیم و در یک راستا قرار بگیرد.
  • پس از اتمام کارتان حتما تسمه را چک نموده و از زیاد شل یا سفت بودن آن مطمئن شوید چرا که در صورت شل بودن تسمه، راندمان کولر کم و در صورت سفت بودن آن، موتور تحت فشار بسیار کار می‌کند.

نصب موتور کولر آبی با کمک تعمیرکار کولر

اگر مطالب این نوشته برای تسلط شما به طریقه نصب موتور کولر آبی کافی نبود. می توانید راهنمای راه اندازی کولر را مطالعه نمایید. اگر هم می‌خواهید که برای نصب موتور کولر آبی یا تعمیر کولر از تعمیرکار کولر استفاده کنید پیشنهاد مطمئن ما به شما استفاده از خدمات مجموعه بزرگ آچاره است.

از متخصصین "آچاره" رایگان قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

  • دانلود مستقیم آچاره
  • آچاره در کافه بازار
  • آچاره در گوگل‌ پلی
دکمه بازگشت به بالا