تعمیر پکیج تعمیرپکیج

چگونه پکیج را روشن کنیم؟ | روشن کردن پکیج مدل های مختلف

سرمایش و گرمایشپکیجگرمایش

چگونه پکیج را روشن کنیم؟ پکیج‌ یک وسیله مهم است که وظیفه گرم کردن آب و گرمایش خانه را برعهده دارد. پکیج‌ها اغلب در طول سال روشن هستند و کار خود را انجام می‌دهند و توجه زیادی به آن‌ها نمی‌شود.
صرفا شاید وقتی این دستگاه خراب یا خاموش شده و شما در روشن کردن پکیج خود با مشکل مواجه شوید، بتواند بخشی از توجه شما را به خود جلب کند! تمام پکیج‌ها با یک روش خاص روشن می‌شوند و شاید تفاوت‌های بسیار جزئی با هم داشته باشند؛ بنابراین پس از مطالعه این مقاله می‌دانیم که چگونه پکیج را روشن کنیم. در شرایطی که به سرویس پکیج بوتان نیاز داشته باشید متخصصین آچاره آماده هستند.

چگونه پکیج بوتان را روشن کنیم؟ [روشن کردن پکیج بوتان]

اگر دوست دارید بدانید چگونه پکیج بوتان را روشن کنید، تنها کاری که باید انجام بدهید این است که تمام مراحل زیر را با دقت و کامل انجام دهید تا با طرز کار پکیج آشنا شده و در روشن کردن پکیج بوتان دچار اشتباه نشوید.

پکیج‌های بوتان تعدادی نمایشگر و چراغ دارند که در ادامه آن‌ها را شرح می‌دهیم:

 • نمایشگر تنظیم فشار آب و دما، که توسط آن می‌توان میزان فشار و دمای موارد گرمایش را تنظیم کرد.
 • صفحه مرتبط به انتخاب وضعیت پکیج. شما با کمک این صفحه می‌توانید حالت تابستانی و زمستانی پکیج را با درنظر گرفتن فصل موردنظر تنظیم کنید.
  برای مثال اگر روی شیر آب تنظیم شود حالت تابستانه دارد که فقط هم برای تنظیم آب گرم می‌باشد. اگر هم روی رادیاتور تنظیم شود، پس از روشن کردن پکیج در حالت زمستانه بوده و کاربردش برای گرم کردن آب و گرم کردن خانه است.
 • بخش بعد مربوط به تنظیم دمای آب گرم است. با چرخاندن این قسمت می‌توانید پکیج را روی دمایی که خودتان در نظر دارید تنظیم کنید.
 • چراغ پکیج هم در مرحله آخر قرار دارد که اگر گرم شده باشد و درست کار کند به رنگ سبز در میاید.

روشن کردن پکیج بوتان

نحوه روشن کردن پکیج بیتا

تفاوت روشن کردن پکیج‌های دیواری و سایر مدل‌ها در حالت تابستانه و زمستانه این است که شما در فصول سرد سال علاوه بر تنظیم آب گرم باید گرمای رادیاتورها را هم مدنظر داشته باشید.

مراحل و نحوه روشن کردن پکیج بیتا نیز به شرح زیر است:

تعمیر پکیج
تعمیرپکیج

 1. ابتدا به ساکن باید وضعیت دستگاه را روی حالت علامت رادیاتور قرار داده و پکیج را برای هر حالتی که مدنظر دارید تنظیم کنید.
  اگر زمستان است باید آن را روی حالت زمستانه و اگر تابستان است روی حالت تابستانه تنظیم کنید.
 2. در این مرحله و پس از مشخص کردن وضعیت دستگاه باید دمای مدار را روی درجه‌ای که می‌خواهید قرار دهید.
  البته وضعیت پرشر سوئیچ هوا نیز روی این شرایط می‌تواند تاثیرگذار باشد.
 3. پس از این‌که 2 مرحله بالا را تمام کردید، مشعل پکیج روشن خواهد شد. این مشعل تا زمانی که دمای تنظیم شده برسد روشن است و پس از آن خاموش خواهد شد.
  خود پکیج نیز به شکل خودکار و با پایین آمدن دمای دستگاه روشن می‌شود تا رادیاتورها به دمای موردنظر (گرما یا سرما) برسد. این رویه خاموش و روشن شدن پکیج برای تنظیم دمای آب گرم و رادیاتورها مرتبا تکرار خواهد شد.
 4. هر موقعی که چراغ وضعیت پکیج رنگ سبز را داشته باشد، به این معنی است که آب گرم و دمای رادیاتورها به میزان دلخواهی که می‌خواستید رسیده است.
  علاوه بر آن یک حالت سبز چشمک زن دیگر دارد که نشان‌دهنده افت دمای آب گرم و دمای رادیاتور است.

نحوه روشن کردن پکیج بیتا

روشن کردن پکیج ایران رادیاتور در زمستان

روشن کردن پکیج ایران رادیاتور در زمستان هم مانند سایر مدل‌ها و برندهای مختلف پکیج دارای مراحل یکسانی است. البته همان‌طور که گفتیم ممکن است تغییرات بسیار جزئی داشته باشند.

برای روشن کردن پکیج ایران رادیاتور باید روی پکیج را تماشا کنید. روی پکیج 3 ولوم و یک عدد عقربه و یک دکمه کوچک وجود دارد که هر کدام برای کارهای مختلفی تعبیه شده‌اند. کاربرد هر کدام را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

 ولوم سمت چپ

اگر این ولوم روی صفر قرار داشته باشد به این معناست که دستگاه روی حالت تابستانه است. بنابراین اگر بخواهیم آن را روی حالت زمستانه تنظیم کنیم باید ولوم را بچرخانیم.

البته این که شما ولوم را کجا قرار می‌دهید به این بستگی دارد که قصد دارید پکیج را برای چه دمایی تنظیم کنید. تا جایی که امکان دارد سعی کنید که ولوم سمت چپ را روی نقطه ماکزیمم قرار ندهید؛ زیرا دستگاه فشار زیادی را متحمل می‌شود.

مشاهده هزینه تعمیر پکیج!

ولوم سمت راست

در پکیج ایران رادیاتور در زمستان، ولوم سمت راست وظیفه خاموش و روشن کردن پکیج ایران رادیاتور را برعهده دارد.

اگر این ولوم روی صفر بود یعنی خاموش است و اگر روی یک باشد به معنی روشن بودن پکیج است.

روشن کردن پکیج ایران رادیاتور در زمستان

ولوم وسطی

وظیفه ولوم وسطی تنظیم کردن دمای آب گرم مصرفی است. این ولوم به یک بار تنظیم نیاز دارد و پس از آن معمولا دوباره تنظیم نمی‌شود.

به شما توصیه می‌کنیم این ولوم را وسط قرار دهید که البته همین‌کار هم به سلیقه شما بستگی دارد.

 عقربه

عدد عقربه باید همیشه بین 1 الی 2 باشد. برای تنظیم عقربه از شیر پرکن استفاده می‌کنیم. معمولا شیر پرکن‌ها را در پکیج ایران رادیاتور در بخش زیرین دستگاه و سمت راست قرار می‌دهند.

عقربه را به‌صورت یک شیر کوچک آبی پلاستیکی مشخص می‌کنند و به شکل مورب از پکیج بیرون زده است.

مطلب پیشنهادی: نصب سیستم گرمایش از کف با پکیج

دکمه ریست

دکمه ریست فقط زمانی کاربرد دارد که دستگاه ارور دهد و با فشار دادن دکمه ریست ارور آن موقت برطرف می‌شود.

نحوه روشن کردن پکیج ایساتیس

نحوه روشن کردن پکیج ایساتیس مستلزم رعایت چند مرحله ساده است:

 1. شیر پرکن پکیج را باز کنید تا مدار پر از آب شود. وقتی که فشار دستگاه روی 1 رسید باید شیر پرکن را سریع ببندید.
 2. سیم برق دستگاه را به پریز بزنید و دکمه شماره 3 را فشار دهید تا روند روشن کردن پکیج دیواری طی شود.
 3. سپس پسور مخصوص مصرف‌کننده را در بخش کنترل پنل دستگاه وارد کنید.
 4. نمایشگر مخصوص درجه حرارت آب گرم مصرفی شروع به چشمک زدن می‌کند.
 5. با چرخاندن ولوم مربوط به دمای آب گرم می‌توانید دمای را تنظیم کنید.
 6. با فشار دادن دکمه شماره 6، برنامه تنظیم شده توسط شما تایید می‌شود و شما وارد برنامه می‌شوید.
 7. اگر دکمه ریست یا دکمه شماره 8 را فشار دهید، می‌توانید از برنامه‌ای که خودتان تنظیم کرده‌اید خارج شوید.

مطلب پیشنهادی: تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور

نحوه روشن کردن پکیج ایساتیس

نحوه روشن کردن پکیج گلدیران

نحوه روشن کردن پکیج گلدیران برای 2 فصل سرد و گرم امکان‌پذیر است. پکیج برای 2 حالت زمستانی و تابستانی استفاده می‌شود. در حالت تابستانی تنها گرمای آب مصرفی تامین شده و روی حالت زمستانی، هم گرمای آب مصرفی و هم گرمایش محیط ایجاد می‌شود.

برای استفاده از حالت گرمایشی باید روشن کردن پکیج گلدیران را در زمستان انجام دهید و روی حالت زمستانی قرار دهید. در این پکیج گلدیران، نوع پرستیژ و پایونیر اهرم‌گردان وجود دارد. این سلکتور یا همان اهرم‌گردان را روی شکل دانه برف که حالت زمستان است قرار دهید.

هنگام روشن کردن پکیج گلدیران باید دقت داشته باشید که هوا درون سیستم گیر نکرده باشد. در این شرایط حتما روند هواگیری پکیج را پشت سر بگذارید.

نحوه روشن کردن پکیج گلدیران

روش روشن کردن پکیج آلزان

روش روشن کردن پکیج آلزان هم دقیقا مانند پکیج‌های قبلی است و تنها کمی فرق دارد. قبل از روشن کردن دستگاه باید نکاتی را رعایت کنید تا با موفقیت کار را انجام دهید.

تعمیرات تخصصی پکیج با آچاره

 • پکیج باید دودکش مناسب داشته باشد؛ زیرا وجود دودکش مناسب برای ایمنی کار ضروری است و کار صحیح و اصولی دستگاه را تامین می‌کند.
  بنابراین به شما هشدار می‌دهیم که بدون داشتن یک دودکش مناسب پکیج اصلا نباید هیچ دستگاهی را نصب و راه‌اندازی کنید.
 • از پر آب بودن دستگاه که همان پکیج، لوله‌کشی‌ها و رادیاتورهاست اطمینان حاصل کنید. برای پر کردن دستگاه از آب باید شیر پرکن دستگاه را باز کنیم. سپس وقتی مانومتر دستگاه فشار را روی 1 برد باید آن را سریع ببندیم.
  در این مرحله باید رادیاتورها را هواگیری کنیم (این زمان بهترین زمان هواگیری رادیاتور است)  و زمانی که درجه به زیر یک آمد، مجددا شیر پرکن را باز کنیم و دوباره با رسید به فشار یک آن را ببندیم.
  منبع پکیج همواره باید پر از آب باشد، زیرا بدون آب منبع باعث آسیب به پکیج خواهد شد.

مطلب پیشنهادی: تعمیر پکیج بوتان مدل پرلا

کاهش فشار رادیاتور

نتیجه گیری

چگونه پکیج را روشن کنیم؟ روش‌های روشن کردن پکیج و برندهای مختلف پکیج بسیار مهم هستند که باید توسط یک فرد متخصص پکیج و کاربلد انجام شود. یعنی شما بدون داشتن مطالعه یا سابقه قبلی نباید این‌کار را انجام دهید.
در واقع به شما یاد دادیم که چگونه در مواقعی که گیر افتادید و نمی‌دانستید که پکیج را روشن کنید، با خواندن این مقاله بتوانید یک مهارت حداقلی را به دست بیاوردید و با دانستن نحوه روشن کردن پکیج بیتا، گلدیران، بوتان، ایران رادیاتور و … کارتان را راه بیاندازید. امیدواریم که این مقاله مفید بوده باشد.

3.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا