کامل‌ترین لیست کدهای خطای پکیج لورچ + بررسی

پکیجسرمایش و گرمایشگرمایش

یک پکیج خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ قابلیت نمایش کد خطا را می‌توان یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پکیج دانست اما علت این مسئله چیست؟ عملکرد پکیج همچون دیگر سیستم‌های مشابه ممکن است در فواصل زمانی مختلفی با مشکل مواجه شود. در این مواقع اگر علت بروز اختلال را در زمان کوتاهی شناسایی نکنیم، احتمال گسترده‌تر شدن مقیاس خرابی وجود خواهد داشت. نمایش کد خطا توسط پکیج، در این شرایط به ما در عیب‌یابی سریع‌تر سیستم کمک می‌کند و ما می‌توانیم با بررسی معنای کد خطا، علت بروز اختلال را به سرعت شناسایی کنیم. همان‌طور که می‌بینید این ویژگی می‌تواند دردسرهای روند عیب‌یابی را کاملا از بین ببرد. شاید بپرسید که در چه پکیج‌هایی از این قابلیت استفاده شده است؟ برند لورچ یکی از سازندگان پکیج است که امروزه این قابلیت در تمامی محصولات آن وجود دارد. در این مقاله از مجله آچاره با مرور کدهای خطای پکیج لورچ، اطلاعات لازم به منظور عیب‌یابی محصولات این برند را در اختیار شما قرار خواهیم داد. پیشنهاد می‌کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

ویژگی‌های پکیج لورچ

قبل از مرور کدهای خطای پکیج لورچ بهتر است کمی بیشتر با خصوصیات این دستگاه آشنا شویم. در حال حاضر برند لورچ، پکیج‌های خود را در چند مدل‌ انگشت‌شمار تولید کرده و شما می‌توانید هر کدام از این مدل‌ها را با حجم دلخواه خود تهیه کنید. به صورت کلی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد پکیج‌های لورچ می‌توانیم به موارد ذیل اشاره کنیم:

 1. در ساخت همه پکیج‌های لورچ از 2 مبدل حرارتی به منظور تامین آب گرم شبکه گرمایشی و شبکه آب مصرفی استفاده شده است.
 2. در ساخت محصولات این برند، سیستم‌های حفاظت از شعله و حفاظت از پمپ به کار رفته است که از خاموش و ناقص شدن شعله و نوسانات دمایی در دستگاه جلوگیری خواهد کرد.
 3. تجهیز تولیدات به دودکش دوجداره و سیستم احتراق آهسته
 4. مصرف انرژی پایین و راندمان حرارتی بالا (93 درصد)
 5. قابلیت عیب‌یابی هوشمند
 6. قابلیت تنظیم اتوماتیک دما
 7. استفاده از سیستم هواگیری خودکار در تمامی مدل‌ها
 8. مجهز به نمایشگر دیجیتال و …

کدهای خطای پکیج لورچ

معنای کدهای خطای پکیج لورچ

زمانی که عملکرد پکیج لورچ شما با اختلال روبه‌رو شود، نوع اختلال در نمایشگر دیجیتال دستگاه به شکل یک کد خطا به نمایش در خواهد آمد. شما کدهای خطای پکیج لورچ را می‌توانید با پیشوند (E) مشاهده کنید که در ادامه آن یک عدد به کار برده شده است.

مطلب پیشنهادی تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور

با استفاده از این راهنما می‌توانید به معنای تمام کدهای خطای پکیج لورچ دسترسی پیدا کنید. این کدها عبارتند از:

کد خطای E0

بروز اختلال در عملکرد ترموستات زمان‌دار پکیج، به نمایش این کد خطا منجر می‌شود. اگر پس از این که دمای آب از 105 درجه سانتی‌گراد تخطی کرد، سنسور (NTC) روند افزایش دما را متوقف نکند، این ترموستات فرمان خاموش شدن سیستم را به برد مرکزی ارسال خواهد کرد. در صورتی که کد خطای (E0) را در پکیج خود مشاهده کردید، سلامت این قطعه را مورد بررسی قرار داده و اقدامات لازم در جهت تعمیر آن را در نظر بگیرید.

کدهای خطای پکیج لورچ

کد خطای E01

اگر سیستم جرقه‌زن پکیج قادر به اجرای وظایف خود نباشد، کد خطای (E01) به نمایش در خواهد آمد. در این شرایط بهتر است که ابتدا با استفاده از دکمه (C) تلاش کنید که تا با خارج شدن سیستم از حالت قفل، این مشکل برطرف شود اما اگر این راهکار مؤثر نبود، شما باید از کمک افراد دارای صلاحیت در جهت رفع عیب این قسمت استفاده کنید.

کد خطای E02

در صورتی که عملکرد سوئیچ فشار (Pressure Switch) پکیج با مشکل روبه‌رو شود، شما این کد خطا را مشاهده خواهید کرد. در راستای رفع این مشکل پس از خارج‌سازی پکیج از حالت قفل، شما باید علاوه بر سوئیچ فشار و اتصالات آن، سلامت قسمت‌هایی مثل دودکش، فن و … را نیز چک کنید. در صورتی که قادر به شناسایی علت بروز اختلال نشدید، این روند را به متخصصین بسپارید.

کد خطای E03

خرابی سنسور (NTC) که به آن سنسور دما نیز اطلاق می‌شود، علت نمایش این کد خطا است. شما با بررسی سلامت این سنسور و اتصالات این ناحیه می‌توانید ریشه بروز اختلال را شناسایی کنید. در صورت خرابی  سنسور دما حتما تعمیر و یا تعویض آن را به افراد باتجربه بسپارید.

کد خطای E04

علت نمایش این کد خطا، خرابی ترموستات آب مصرفی است. شناسایی علت بروز این اختلال و رفع آن بهتر است توسط افراد دارای صلاحیت انجام بپذیرد بنابراین در صورت مشاهده کد خطای (E04) از این افراد کمک بگیرید.

مطلب پیشنهادی آموزش تعمیر پکیج بوتان مدل پارما (parma)

کد خطای E05

وجود مشکل در عملکرد مدولاتور شیر گاز پکیج باعث کاهش شعله این سیستم شده که نمایش این کد خطا را به همراه دارد. در این شرایط شما باید سلامت شیر گاز، مدولاتور شیر گاز و اتصالات آن را مورد بررسی قرار دهید. فراموش نکنید که قبل از انجام هر گونه اقدامی در این راستا، حتما نظر کارشناسان را جویا شوید.

کد خطای E06

زمانی که دمای آب موجود در پکیج توسط سنسور سیستم گرمایشی بیشتر 90 درجه سانتی‌گراد تشخیص داده شود، دستگاه به صورت خودکار فعالیت خود را متوقف خواهد کرد. با این وجود شما در این زمان کماکان به آب گرم دسترسی خواهید داشت. این کد خطا معمولا پس از کاهش دمای آب و نزدیک شدن دمای آن به 60 درجه سانتی‌گراد، برطرف شده و نیازی به نگرانی نیست. اما اگر پس از گذشت زمان نیز این مشکل رفع نشد، شرایط سنسور گرمایش، مبدل پکیج و … به بررسی بیشتر نیاز خواهد داشت. پیشنهاد می‌کنیم که عیب‌یابی پکیج در این حالت را به افراد دارای صلاحیت بسپارید.

تصویر پکیج

کد خطای E07

این کد خطا نیز همانند کد خطای (E02) به معنای وجود اختلال در عملکرد سوئیچ فشار هوا است. برای رفع کردن این مشکل باید از سالم بودن این سوئیچ اطمینان حاصل کنید. در صورتی که قادر به بررسی سلامت این قطعه نبودید، از کار کردن با آن بپرهیزید.

کد خطای E08

اگر فشار آب سیستم گرمایشی از 45 بار (Bar) کمتر شود، این ارور پکیج لورچ را مشاهده خواهید کرد. به منظور رفع این مشکل باید در اولین قدم شرایط لوله‌کشی رادیاتورها را بررسی کرده و وجود نشتی در آن را چک کنید. سپس فشار آب ورودی را اندازه‌گیری کرده و از عدم هوا گرفتن مدار اطمینان حاصل کنید. اگر علت بروز مشکل از این قسمت‌ها نبود، سلامت پمپ پکیج باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد.

کد خطای E09

زمانی که دمای پکیج از 100 درجه سانتی‌گراد تخطی کرده و عملکرد ترموستات دستگاه نیز با اختلال مواجه شود، کد خطای (E09) به نمایش در خواهد آمد. در این شرایط ابتدا با استفاده از دکمه (C) دستگاه را از حالت قفل خارج کنید. سپس منتظر بمانید تا عملکرد صحیح دستگاه پس از کاهش دما بازیابی شود. اگر با گذشت زمان این مشکل برطرف نشد، از سالم بودن سنسور دما و سنسور حد پکیج اطمینان حاصل کنید.

مطلب پیشنهادی آموزش هواگیری پکیج

کد خطای E10

این کد خطا هنگام افزایش بیش از حد فشار سیستم شوفاژ و تقریبا 2 برابر شدن آن، نمایش داده خواهد شد. در این شرایط ابتدا بسته بودن شیر پرکن را چک کرده و سپس از طریق پیچ هواگیری شوفاژ، کمی از آب آن را خارج کنید. در صورتی که کد خطا رفع نشد، احتمالا عملکرد پمپ پکیج با اشکال برخورد کرده است. در این صورت سلامت این قطعه و اتصالات آن را بررسی کنید.

کد خطای E12

اگر سیستم کنترل از راه دور پکیج قادر به انجام وظایف خود نباشد، کد خطای (E12) قابل مشاهده خواهد بود. این مشکل در بیشتر موارد پس از ریست کردن پکیج لورچ و یا خاموش و روشن کردن آن برطرف خواهد شد. اگر پس از پشت سر گذاشتن این مراحل کماکان کد خطا نمایش داده می‌شد، نظر متخصصین را جویا شوید.

کد خطای E13

امروزه هر پکیج مجهز به یک برد الکتریکی است که به عنوان مغز این سیستم عمل می‌کند. در صورت بروز مشکل نرم‌افزاری در این قسمت شما با این کد خطا مواجه خواهید شد. حل این مشکل معمولا از طریق تعمیر برد پکیج امکان‌پذیر نبوده و احتمالا شما باید نسبت به تعویض این قطعه اقدام کنید. فراموش نکنید که برد الکتریکی دارای حساسیت بسیار زیادی است و کار با آن باید توسط افراد متخصص انجام بپذیرد.

کد خطای E25

در صورتی که دمای پکیج کاهش پیدا کرده و از دمای یک و نیم درجه سانتی‌گراد نیز کمتر شود، دستگاه با نمایش این کد خطا در حالت قفل قرار خواهد گرفت. با افزایش دمای مجدد سیستم این کد خطا به صورت خودکار برطرف خواهد شد.

کد خطای E26

وجود اختلال در عملکرد شیر برقی باعث نمایش این کد خطا می‌شود. در این شرایط شما باید در ابتدا با استفاده از دکمه (C) پکیج را از حالت قفل خارج کنید. اگر کد خطای (E 26) برطرف نشد، نحوه عملکرد شیر برقی پکیج به بررسی بیشتری نیاز خواهد داشت.

کدهای خطای پکیج لورچ

کد خطای E28

نمایش این کد خطا نشانه وجود مشکل در عملکرد سنسور دمای آب است. در راستای رفع کد خطای (E28) پکیج لورچ شما باید ابتدا دستگاه را از حالت قفل خارج کرده و سپس از سالم بودن این سنسور اطمینان حاصل کنید.

کد خطای E40

بروز هر گونه اختلال در مدار شبکه گرمایشی می‌تواند به نمایش این کد خطا منتهی شود. رفع این کد خطا باید توسط افراد دارای صلاحیت انجام بپذیرد در نتیجه از انجام هر اقدامی در این راستا خودداری کنید.

کد خطای E70

این کد خطا نشان‌دهنده بروز یک مشکل الکتریکی است بنابراین بهتر است رفع این مشکل توسط کارشناسان مجرب انجام گیرد. کد خطای (E70) معمولا هنگام افت ولتاژ شبکه نشان داده می‌شود اما ممکن است عملکرد نادرست سیستم الکتریکی دستگاه به ایجاد این مشکل منجر شده باشد.

کد خطای E77

اگر ترموستات مخزن پکیج به درستی وظایف خود را اجرا نکرده و شعله دستگاه کاهش پیدا کند، شما کد خطای (E77) را مشاهده خواهید کرد. در این شرایط باید ابتدا به این ترموستات دسترسی پیدا کرده و در قدم بعد از سالم بودن آن مطمئن شوید.

از متخصصین "آچاره" رایگان قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

کد خطای E99

در صورتی که شاخص‌های تنظیم برنامه پکیج دارای اشکال باشد، این کد خطا در نمایشگر ظاهر خواهد شد. به منظور تنظیم مجدد این شاخص‌ها حتما از کمک افراد باتجربه استفاده کنید.

کدهای خطای پکیج لورچ

در این مقاله از مجله آچاره تلاش کردیم که با مرور کدهای خطای پکیج لورچ، به شما در روند عیب‌یابی پکیج‌های این برند کمک کنیم. فراموش نکنید که عیب‌یابی و تعمیر پکیج روندی خطرناک در نظر گرفته شده و در حین آن خطراتی همچون برق‌گرفتگی و … سلامت شما را تهدید می‌کنند. در صورتی که در این زمینه دارای تجربه قبلی نیستید بهتر است عیب‌یابی و یا تعمیر پکیج خود را به افراد دارای صلاحیت بسپارید.

کارشناسان کاربلد آچاره به این منظور در کنار شما خواهند بود. همچنین شما می‌توانید سوالات خود را از طریق بخش نظرات با متخصصین آچاره در میان گذاشته و پاسخ خود را در زمانی کوتاه دریافت کنید. امیدواریم که از مطالعه این مقاله بهره برده باشید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در گوگل‌ پلی
دکمه بازگشت به بالا