کدهای خطای پکیج ویزمن (Viessmann)

سرمایش و گرمایشپکیجگرمایش

عملکرد هر پکیج می‌تواند تحت‌تاثیر عوامل مختلفی دچار اختلال شود اما از آنجایی که اکثر ما اطلاعات کاملی در این زمینه نداریم، در روند رفع این مشکلات با چالش‌های زیادی روبه‌رو می‌شویم. البته امروزه به دلیل وجود قابلیت نمایش کد خطا در بسیاری از پکیج‌ها، برطرف کردن اختلالات این دستگاه بسیار ساده‌تر شده است. در این راستا شما باید صرفا با معانی این کدهای خطا آشنایی داشته باشید. در این مقاله از مجله آچاره با مرور کدهای خطای پکیج ویزمن، اطلاعات لازم در جهت رفع آن‌ها را در اختیار شما قرار خواهیم داد. پیشنهاد می‌کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

کدهای خطای پکیج ویزمن

کدهای خطای این پکیج همانند اکثر پکیج‌ها از ترکیب حروف و اعداد تشکیل شده است. معمولا حروف A و F به عنوان بخشی از کد خطای پکیج ویزمن استفاده شده و در ادامه آن یک عدد به کار می‌رود. شما با مطالعه توضیحات مربوط به هر کد خطا می‌توانید به اطلاعات موردنظر خود دسترسی پیدا کرده و اقدامات لازم در جهت رفع اختلالات موجود در پکیج خود را در نظر بگیرید. کدهای خطای پکیج ویزمن عبارتند از:

کد خطای A0

وجود اشکال در نحوه کارکرد مشعل پکیج باعث نمایش این کد خطا می‌شود. از دلایل میانی بروز این مشکل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قطع بودن گاز
  • کم فشار بودن گاز

در این شرایط ابتدا فشار ورودی رگلاتور گاز را بررسی کرده و در صورت نیاز اصلاحات لازم را اعمال کنید.

کد خطای F2

زمانی که کد خطای F2 در پکیج ویزمن به نمایش در می‌آید، احتمالا عملکرد مشعل پکیج شما با مشکل مواجه شده است. به صورت کلی دلایل نمایش این کد خطا عبارتند از:

  • خرابی مشعل
  • اختلال در عملکرد ترموستات حد و …

شما باید در راستای رفع این کد خطا، عوامل ذکر شده را مورد بررسی قرار داده و نسبت به اصلاح مشکلات موجود اقدام کنید. در قدم اول آب را در قسمت شوفاژها و سپس پمپ و ترموستات دستگاه را بررسی و در نهایت نسبت به هواگیری اقدام کنید. توجه داشته باشید که در طول این روند شرایط اتصالات را نیز چک کنید. در صورتی که پکیج شما به تعویض قطعه و یا قطعات نیاز داشت، حتما قطعات جدید را از مراکز معتبر تهیه کرده و از بااصالت بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید.

کد خطای F3

این کد خطا به معنای وجود اشکال در مشعل دستگاه است. اگر هنگام استارت زدن، سیگنال شعله وجود داشته باشد، شما این کد خطا را مشاهده خواهید کرد. شما با ریست کردن و راه‌اندازی مجدد دستگاه می‌توانید این خطا را از بین ببرید.

کد خطای F4

عدم وجود سیگنال شعله در پکیج ویزمن منجر به نمایش این کد خطا خواهد شد. در این شرایط شیر اصلی گاز و شیر گاز پکیج را بررسی کرده تا در صورت وجود مشکل آن را اصلاح کنید. اگر در این بخش‌ها متوجه وجود مشکل نشدید، نظر یک فرد متخصص را جویا شوید.

کد خطای F5

زمانی که کنترل مشعل به دلیل عمل نکردن کلید فشار هوا هنگام استارت و در نتیجه خاموش ماندن ترموکوپل، ریست شود، کد خطای F5 قابل مشاهده خواهد بود. علت اصلی بروز این مشکل مسدود بودن دودکش دستگاه در نظر گرفته شده و شما در این شرایط باید در اسرع وقت نسبت به رفع این انسداد اقدام کنید.

از متخصصین "آچاره" رایگان قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

کد خطای F30

ایجاد اتصال کوتاه در ترموستات رفت آب شوفاژ باعث بسته شدن سیستم مشعل و در نتیجه نمایش این کد خطا می‌شود. ابتدا مشکل موجود را برطرف و سپس پکیج را راه‌اندازی مجدد کنید.

کد خطای F38

این کد خطا نشان‌دهنده شعله نداشتن مشعل پکیج است که به دلیل قطع بودن ترموستات رفت آب شوفاژ به وجود می‌آید. در این شرایط، وضعیت ترموستات و سنسور شوفاژ به بررسی بیشتری نیاز دارد.

بیشتر بخوانید : تعمیر فن و روغن کاری پکیج دیواری

کد خطای F50

زمانی که در ترموستات آب مصرفی پکیج اتصال کوتاه ایجاد شود، آب سیستم قطع و کد خطای F50 نمایش داده می‌شود. شما با رفع مشکل موجود در ترموستات آب مصرفی می‌توانید عملکرد صحیح پکیج ویزمن خود را بازیابی کنید.

کد خطای F51

قطع شدن آب سیستم به علت وجود اتصال کوتاه در ترموستات برگشت آب شوفاژ به نمایش این کد خطا منجر می‌شود. در صورتی که پس از بررسی ترموستات، مشکل را شناسایی نکردید، عیب‌یابی دستگاه را به افراد دارای صلاحیت بسپارید.

کد خطای F58

این کد خطا در شرایطی آب سیستم به علت وجود قطعی در ترموستات آب مصرفی قطع شود، به نمایش درخواهد آمد. توجه داشته باشید که پس از رفع مشکل و در راستای پاک شدن کد خطا، پکیج را مجددا راه‌اندازی کنید.

بیشتر بخوانید : دلایل روشن ماندن فن پکیج

کد خطای F59

قطع شدن ترموستات برگشت آب شوفاژ که قطعی آب سیستم را به همراه دارد، علت نمایش این کد خطا محسوب می‌شود. اگر مشکلی در این ترموستات شناسایی نکردید، شرایط سنسور شوفاژ را نیز مورد بررسی قرار دهید.

کدهای خطای پکیج ویزمن

سخن پایانی

در این مقاله از مجله آچاره با مرور کدهای خطای پکیج ویزمن تلاش کردیم تا به شما در روند رفع این کدهای خطا کمک کنیم. فراموش نکنید که روند عیب‌یابی و تعمیر پکیج ویزمن، یک روند تخصصی محسوب می‌شود و برای شما دارای خطرات بالقوه است بنابراین رعایت نکات ایمنی را به عنوان اولویت اصلی خود قرار داده و در صورت نیاز حتما از کمک کارشناسان مجرب آچاره استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید سوالات خود را از طریق بخش نظرات با این کارشناسان در میان گذاشته و پاسخ خود را در سریع‌ترین زمان ممکن دریافت کنید. از این که تا انتها با ما همراه بودید، سپاس‌گزاریم.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

  • دانلود مستقیم آچاره
  • آچاره در گوگل‌ پلی
  • آچاره در کافه بازار
  • آچاره در  مایکت
دکمه بازگشت به بالا