شناسایی روش های رفع و علت صدا دادن پکیج

پکیجسرمایش و گرمایشگرمایش

چرا پکیج صدا می دهد؟ این یکی از سوال هایی است که معمولا ذهن بسیاری از ما را درگیر می کند. دلایل زیادی برای علت صدا دادن پکیج ها، صدای بلند پکیج ایران رادیاتور و  علت صدای زوزه کشیدن فن پکیج بوتان وجود دارد. لازم است بدانید می توان به خوبی این دلایل را در قسمت های مختلف یک پکیج جست و جو کرد. امروزه استفاده از انواع پکیج ها به دلیل داشتن سادگی نصب، تعمیر و نگهداری بسیار کم هزینه است و به عنوان یکی از ویژگی های مثبت یک ساختمان در نظر گرفته می شود. استفاده از این وسیله بسیار راحت تر از داشتن یک موتورخانه با سوخت فسیلی و مشکلات ناشی از آن است و به دلیل ارزان و پرمصرف تر بودن، جایگزین مناسبی به حساب می آید. بروز مشکلات مختلف همانند ایجاد صداهای بسیار ناهنجار و یا خاموش شدن های پیاپی می تواند باعث ناراحتی و ایجاد مشکلات زیادی در رابطه با افزایش گرمای موجود در محیط شود.

افراد بسیاری نیاز دارند تا خانه یا محل کار خود را به شیوه ای مناسب گرم و مطبوع سازند، داشتن پکیج می تواند یک ویژگی بسیار مثبت برای این مکان ها باشد و با توجه به ویژگی هایش، برای برقراری گرمای مطبوع، استفاده شود. از طرفی به دلیل وجود تنوع در شرکت های تولید کننده ساخت پکیج می توان گفت که دلایل زیادی برای ایجاد شدن مشکل در این وسیله وجود دارد؛ یکی از آنها علت صدا دادن پکیج است که باید به خوبی آن را رفع کرد. روش های گوناگونی برای شناسایی علت صدا دادن پکیج وجود دارد که در ادامه به آنها رسیدگی خواهیم کرد.


چرا پکیج صدا می دهد؟

همان طور که گفتیم یکی از سوالاتی که معمولا در هنگام بروز مشکلات متداول در خرابی پکیج به وجود می آید، این است که چرا پکیج صدا می دهد؟ در جواب این سوال باید بگوییم، می توان با استفاده از روش های گوناگونی این موارد را برطرف کرد. باید در نظر داشت که این مشکل راه های زیادی دارد و لازم است قسمت های مختلف پکیج مورد بررسی قرار گیرد. در ادامه می توانید راه های آن را بررسی کرده و به خوبی از آنها استفاده کنید.

می توانید علت صدای بلند پکیج ایران رادیاتور و یا علت زوزه کشیدن پکیج بوتان را با استفاده از روش های زیر پیدا کنید. یکی از مهمترین دلایلی که امکان بروز صدا و مشکلات زیادی را برای پکیج داران به وجود می آورد؛ نصب نادرست این وسیله است. به یاد داشته باشید، سطحی که برای نصب آن در نظر می گیرید کاملا صاف باشد، بدین منظور قبل از نصب پکیج و جلوگیری از علت صدا دادن پکیج محل را با تراز ارزیابی کنید و بعد اتصال آن را انجام دهید. حال در صورتی که این مشکل باز هم وجود داشت از صافی دیوار موردنظر اطمینان پیدا کنید.

مطلب پیشنهادی نحوه تنظیم فشار پکیج


چرا پکیج صدا می دهد؟


مشکل در سوپاپ ها در جواب سوال چرا پکیج صدا می دهد؟

یکی از مشکلاتی که همیشه برای پکیج ها به وجود می آید خرابی سوپاپ در آن ها است که باعث می شود صدای بسیار بدی از پکیج شنیده شود؛ به همین منظور باید از کارکرد صحیح آنها اطلاع پیدا کرده و درنظر داشت که در صورت خرابی این بخش امکان قطع شدن ناگهانی و گاه و بی گاه پکیج نیز به وجود می آید. برای حل این موضوع می توان به راحتی و با مراجعه به یک تعمیرکار متخصص پکیج، این مشکل را با تعویض سوپاپ ها رفع کرد. وجود این مشکل ممکن است در ابتدای کار مشخص نشده و به مرور زمان و با فرسودگی سوپاپ ها به وجود آید.

مشکل صدای بیش از حد فن ها به علت صدا دادن پکیج

علت صدای فن پکیج بوتان می تواند به دلیل کاهش طول عمر این دستگاه باشد. این صدا و مشکل به وجود آمده می تواند بسیار آزار دهنده باشد. برای ذکر دلایل این مشکل می توانیم به شکستن و یا گرد و غبار موجود در پکیج اشاره کنیم. ناخالصی های موجود در پره های این وسیله می تواند باعث ایجاد مشکل شده و صداهای ناهنجاری ایجاد کند. بروز طولانی مدت این مشکل باعث خاموشی یا خرابی پکیج شده و در نهایت باعث کاهش عمر این وسیله می شود. به همین منظور با تغییر دادن فن پکیج ها می توان آن ها را تعویض کرده و به خوبی عملکرد پکیج خود را مشاهده کنید. در شهرهای آلوده که ذرات گرد و غبار زیادی وجود دارد، احتمال کوتاه شدن عمر پکیج ها بیشتر است.

مطلب پیشنهادی تعمیر برد پکیج ایران رادیاتور

رسوب و گرفتگی مبدل های پکیج علت صدای فن پکیج

علت صدای فن پکیج می تواند دلایل زیادی داشته باشد، مبدل های پکیج به دلیل داشتن پیچیدگی مارپیچ که توسط شعله گرم می شود، می توانند جرم و گچ گرفته و به مرور زمان با رسوب زیاد باعث کاهش حرکت آب شوند و در ادامه باعث تولید صدای ناهنجار شوند، همچنین مبدل های موجود در پکیج که فشار ورودی و خروجی آب را کنترل می کنند باعث افزایش صدای پکیج می شوند، به منظور حل این مشکل می توان از دستگاهی به نام power flow که توسط تعمیرکاران مورد استفاده قرار می گیرد، صدای دستگاه را از بین ببریم.


 

علت زوزه کشیدن پکیج بوتان و علت صدای فن پکیج


عدم هواگیری مناسب و دقیق دلیل افزایش صدای پکیج

مدارهای موجود در داخل یک پکیج دیواری و یا زمینی می تواند به مرور زمان هوا گرفته و این هوا باعث ایجاد علت صدا دادن پکیج می شود، برای حل این مشکل باید، یک متخصص بتواند این لوله ها را با آچارکشی به خوبی هواگیری کند. محلول هایی وجود دارد به نام های inhibitor و additive که باید در هنگام هواگیری به داخل لوله ها منتقل شود تا هوای اضافی موجود از بین رود.

همچنین اگر در ساختمان های بلند و پر ارتفاع در حال کار هستید، باید در نظر داشته باشید که کمبود فشار آب نیز می تواند باعث سروصدای بسیاری شده و به همین منظور باید از یک پمپ آب با فشار مناسب برای نصب پکیج استفاده شود تا این مشکلات به خوبی حل شوند. علت صدای زیاد پکیج ایساتیس در هنگام بهم ریختن میزان لوله ها و همچنین وجود مشکل فن ها باعث می شود که عمر این دستگاه کوتاه شده و مشکلات زیادی را به وجود آورد.

مطلب پیشنهادی آموزش تعمیر مبدل پکیج و انواع مبدل پکیج


لوله کشی نامناسب و غیر استاندارد علت صدا دادن پکیج

نداشتن تجربه و ندانستن راه های نصب صحیح لوله کشی و یا کاهش و افزایش بی دلیل آن می تواند باعث علت صدا دادن پکیج شود، زمانی که مسیر لوله کشی ها صحیح نبوده و یا قطر لوله های موجود کم باشد، می تواند مشکلات زیادی را رفع کند. نبود لوله هایی با قطر مناسب و همچنین باریک و یا کمبود فشار آب نیز می تواند از دلایل وجود صدای بسیار زیاد باشد. این لوله ها به دلیل نداشتن انقباض و انبساط در صورت استفاده صحیح می توانند باعث کاهش صدای حرکت آب و پکیج شوند.


چرا پکیج صدا می دهد؟ راهکار های رفع آن


کنترل میزان گرمای آب موجود در پکیج

سرد بودن بیش از حد آب در فصل زمستان و یا مناسب بودن درجه حرارت آن باعث ایجاد صدا می شود، زمانی که آب وارد پکیج می شود، به دلیل نداشتن درجه هوای مناسب و ایجاد شدن نوسانات صدایی، باعث ایجاد صدای ناهنجار می شود. به همین منظور باید محل قرارگیری و تعادل آب را تا حدود زیادی در نظر گرفت و آن را مورد بررسی قرار داد تا علت صدا دادن پکیج شناسایی شود.

برای تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

تشخیص علت صدا دادن پکیج، علت صدای فن پکیج بوتان ، علت صدای بلند پکیج ایران رادیاتور و علت زوزه کشیدن پکیج بوتان می تواند به خوبی باعث کاهش مشکلات مربوط به این نوع پکیج ها شده و علت صدا دادن پکیج  را مشخص کند.

در اصل روش ساخت و استانداردهای این پکیج ها بسیار متفاوت است، اما باید درنظر داشت که هر کدام از این مشکلات می توانند ایرادات مربوط به خود را داشته باشند؛ پس در هنگام بروز هرگونه مشکل، ابتدا باید بخش های مختلف پکیج را بررسی و نیازهای مربوط به آن رفع کرده و بعد از آن لوله ها و اتصالات را چک کرد. مشکلاتی چون سوراخ شدن پکیج و یا وجود بخش های مختلف دیگری چون خرابی فن ها و همچنین سوپاپ های موجود در داخل پکیج می تواند صداهای بسیاری را به وجود آورد که برای تعمیر آنها باید با یک متخصص بسیار مجرب مشورت کرده و علت را شناسایی کنید.

مطلب پیشنهادی آموزش نصب پکیج بوتان مدل پارما (parma)

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

  • دانلود مستقیم آچاره
  • آچاره در کافه بازار
  • آچاره در گوگل‌ پلی
دکمه بازگشت به بالا