مقایسه هزینه گرمایش از کف با شوفاژ رادیاتور

سرمایش و گرمایشپکیجرادیاتور شوفاژگرمایش

این که آیا شما در حال ساختن، بازسازی یا توسعه ساختمان خود هستید، در انتخاب سیستم گرمایش مناسب و تصمیم شما تأثیرگذار است. هنگام تصمیم‌گیری در مورد نصب سیستم گرمایش، رایج‌ترین گزینه اضافه‌کردن رادیاتورهای متصل به دیگ بخار است. بااین‌حال، در سال‌های اخیر، نصب گرمایش از کف (UFH) بسیار آسان‌تر شده است و به‌عنوان یک گزینه بسیار همه‌کاره در نظر گرفته می‌شود. در انتخاب سیستم گرمایش یکی از نکاتی که باید در نظر گرفت، بودجه و هزینه تمام شده برای نصب و راه‌اندازی این سیستم‌های گرمایشی است. در این مقاله، با ارائه مزایا و معایب هر یک و مقایسه قیمت هر دو روش سعی داریم به شما در انتخاب سیستم گرمایشی مناسب و باصرفه برای ساختمان خود کمک کنیم و درباره سیستم گرمایش از کف با شوفاژ رادیاتور صحبت کنیم.

گزینه‌های مختلف برای گرمایش خانه

رادیاتورها در اشکال و اندازه‌های مختلف وجود دارند. رادیاتورهای عمودی با صرفه‌جویی در فضا برای فضاهای جمع‌وجور مناسب هستند و رادیاتورهای زرق‌وبرق‌دار تضمین‌کننده ظاهر زیبای خانه شما.

حتی سیستم‌های گرمایش از کف نیز در طیف‌های مختلفی عرضه می‌شوند. باتوجه‌به محبوبیت تشک‌های گرمایش از کف، لازم نیست نگران فرایندهای پیچیده نصب آنها باشید. چون می‌توانید از سیستم گرمایش از کف هیدرونیک سنتی یا گرمایش از کف برقی استفاده کنید. همه چیز به نیازهای شما و البته بودجه شما بستگی دارد.

گرمایش از کف با شوفاژ رادیاتور

گرمایش از کف یک راه‌حل گرمایش مؤثر و کارآمد ارائه می‌دهد که دور از چشم است و هیچ نیازی به فضای دیوار ندارد. این کار با تبدیل کل سطح زمین به منبع گرمایش از طریق لوله‌های آب گرم (گرمایش از کف هیدرونیک) یا بستر الکتریکی (کابل‌ها) پنهان شده در کف ساخته شده است.

گرمای ملایم حاصله به طور پیوسته به سمت بالا حرکت می‌کند طوریکه در نهایت هیچ نقطه یا هوای سردی وجود ندارد و یک محیط بسیار راحت فراه می‌شود.

مزایای روش گرمایش از کف

گرمای یکنواخت را در سراسر اتاق/فضا پخش می‌کند، به این معنی که هیچ نقطه سردی وجود نخواهد داشت. گرمایش از کف فضای دیوار را آزاد می‌کند و انعطاف‌پذیری بیشتری به طراحی و چیدمان اتاق می‌دهد.

می‌توانید مناطق گرمایشی ایجاد کنید تا هر اتاق در خانه بتواند دمای متفاوتی داشته باشد که توسط ترموستات کنترل می‌شود. این بدان معناست که انرژی فقط برای گرم کردن اتاقی که می‌خواهید و در زمانی که به آن نیاز دارید، استفاده می‌شود.

به‌طور خاص، گرمایش از کف برقی در دماهای پایین‌تر عمل می‌کند و به‌راحتی کنترل می‌شود و باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود. فراموش نکنید که گرمایش از کف برقی خیلی سریع خانه را گرم می‌کند! همچنین اگر گرمایش از کف برقی را انتخاب کنید، خانه شما نسبت به گرمایش مرکزی سنتی انتشار کربن کمتری ایجاد می‌کند.

چیزهایی که باید از آنها آگاه بود

یک سیستم گرمایش از کف هیدرونیک یا مرطوب در مقایسه با گرمایش از کف برقی زمان بیشتری برای رسیدن به دمای مطلوب نیاز دارد. نصب سیستم‌های مبتنی بر آب بسیار بیشتر زمان نیاز دارد، زیرا باید اجازه دهید که بستر کف ساختمان ساخته شود و لایه‌ها لایه‌بندی شود. یک لوله‌کش واجد شرایط باید سیستم را نصب‌کرده و آن را به دیگ شما متصل کند.سیستم‌های گرمایش از کف برقی نیز برای اتصال سیستم به برق‌کار ماهر نیاز دارند.

مقاله پیشنهادی سیستم‌ گرمایش از کف تابشی چیست؟ نحوه کار و انواع آن

کدام سیستم گرمایش از کف برای شما مناسب است؟

انواع مختلفی از گرمایش از کف وجود دارد و سیستمی که انتخاب می‌کنید به پروژه‌ای که دارید بستگی دارد. گرمایش از کف مرطوب بیشتر در پروژه‌های ساخت‌وساز جدید استفاده می‌شود که در آن «لوله‌کشی» در یک‌لایه بسیار ضخیم‌تر از کف نصب می‌شود. گرمایش از کف برقی هم برای بازسازی و هم برای ساختمان‌های جدید ایده‌آل است زیرا حداقل تأثیر را بر ارتفاع کف دارد.

وقتی صحبت از گرمایش از کف برقی به میان می‌آید، این که کدام نوع را نصب می‌کنید به‌شدت به نوع پوشش کفپوشی که قرار است روی آن قرار دهید بستگی دارد. حالا انتخاب‌ها چه هستند؟ مش، ممبران، فویل از روش‌های مناسب برای انجام این کار هستند. اگر به دنبال نصب گرمایش از کف برقی در زیر کاشی یا سنگ هستید، مش یا ممبران ایده‌آل خواهد بود. اگر کف‌پوش چوبی، فرش یا وینیل را انتخاب می‌کنید، فویل بهترین انتخاب است.

مقاله پیشنهادی بالانس کردن رادیاتور

گرمایش از کف با شوفاژ رادیاتور

رادیاتورها برای گرم کردن هوای اتاق بر اساس انتقال جریان همرفت برای انتقال گرما از رادیاتور به هوای اطراف طراحی شده‌اند. این کار را با کشیدن هوای خنک به پایین، گرم کردن هوا هنگام عبور از روی پره‌های رادیاتور و تخلیه هوای گرم شده در قسمت بالا انجام می‌شود. بزرگ‌ترین مزیت رادیاتورها این است که سریع گرم می‌شوند و به‌راحتی قابل‌کنترل هستند.

مزایای استفاده از گرمایش از کف با شوفاژ رادیاتور

 • رادیاتورها به‌سرعت به تغییرات مطلوب دما پاسخ می‌دهند.
 • نصب آن‌ها ارزان‌تر است.
 • نصب رادیاتورها در خانه‌های موجود در مقایسه با گرمایش از کف، به تخریب کمتری نیاز دارد.

چیزهایی که باید از آنها آگاه بود

 1. رادیاتورها گرمای یکنواخت را در سراسر اتاق پخش نمی‌کنند و می‌توانند باعث ایجاد نقاط خنک در خانه شوند.
 2. کارایی کمتری دارند. به‌خصوص با استفاده از سیستم گرمایش مرکزی سنتی زمانی که یک ترموستات واحد برای کنترل دما در سرتاسر خانه دارید.
 3. آنها فضای ارزشمند دیوار را اشغال می‌کنند که آزادی طراحی را کاهش می‌دهد.
برای تعمیر رادیاتور از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

تفاوت گرمایش از کف با شوفاژ رادیاتور و گرمایش از کف برقی

بیایید تفاوت‌های اصلی این دو روش را مرور کنیم. تفاوت‌های اصلی را می‌توان در 5 زمینه اصلی خلاصه کرد:

توزیع گرما

گرمایش از کف، گرمای تابشی تولید می‌کند که به شما احساس گرما می‌دهد. ازآنجایی‌که این نوع گرمایش از کل سطح تابش می‌کند، منجر به توزیع یکنواخت گرما می‌شود. از سوی دیگر، رادیاتورها با استفاده از جریان همرفت کار می‌کنند. این امر جریانی از هوای سرد وگرم را ایجاد می‌کند و به‌ناچار نقاط گرم و سردی را به وجود می‌آورد که در آن، نواحی نزدیک به رادیاتور گرم‌تر از مناطق دیگر اتاق هستند.

مقاله پیشنهادی بهترین سیستم‌های گرمایش برای خانه‌های بدون گاز

راحتی و کیفیت هوا

به دلیل ماهیت گرمایش از کف، رطوبت طبیعی اتاق حفظ می‌شود، درحالی‌که رادیاتورها می‌توانند فضایی ایجاد کنند که منجر به ناراحتی و گرمای بیش از حد احتمالی می‌شود.

مدیریت هزینه

هزینه چیزی است که نه‌تنها در زمان نصب، بلکه در طول اجرای سیستم گرمایش از کف با شوفاژ رادیاتور و دیگر سیستم‌ها نیز باید در نظر گرفته شود. هدردادن انرژی گران است زیرا گرمای بیش از حد فقط به‌اندازه 1٪ می‌تواند هزینه سوخت را تا 8٪ افزایش دهد که واقعاً می‌تواند قبض‌های گرمایشی شما را بالا ببرد.

طراحی و زیبایی‌ خانه

 از این منظر گرمایش از کف برنده واضح رقابت است. رادیاتورها می‌توانند حجیم باشند و برای فضاهای کوچک ایده‌آل نیستند.

گرمایش منطقه‌ای

داشتن قابلیت کنترل جداگانه بر مناطق مختلف دمای اتاق، کارایی سیستم را افزایش می‌دهد و هزینه کلی انرژی را کاهش می‌دهد. در بیشتر موارد، گرمایش از کف توسط ترموستات‌های جداگانه در هر منطقه خاص کنترل می‌شود، بنابراین تنها در صورت نیاز گرما را تأمین می‌کند و مقدار انرژی موردنیاز را کاهش می‌دهد.

مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش کدام است؟ گرمایش از کف با شوفاژ رادیاتور یا موتورخانه؟

در هر دو روش گرمایش، از آب گرم برای تولید گرما استفاده می‌شود و منبع تولید گرما برای هر دو می‌تواند موتورخانه یا پکیج باشد. شباهت دیگر این دو روش گرمایش استفاده از لوله‌های پنج لایه است.

البته در سیستم گرمایش از کف، مساحت لوله‌کشی بسیار بزرگ‌تر از سطح کف ساختمان است و تقریباً تمام گوشه‌ها و قسمت‌های خانه باید با لوله پوشانده شود. اما در سیستم رادیاتور فقط مسیری را که رادیاتور در آن قرار دارد لوله‌کشی می‌کنید. در این صورت، ممکن است فکر کنید هزینه آن بسیار کمتر از سیستم گرمایش از کف خواهد بود. البته باید هزینه‌های خرید رادیاتور را نیز در این روش در نظر داشته باشید.

ازآنجایی‌که برای تولید گرمای مناسب باید رادیاتورهای بیشتری خریداری کنید، به این نکته توجه داشته باشید که اگر خانه‌ای می‌سازید یا می‌خواهید خانه را بازسازی کنید و لوله‌ها را به طور کامل تعویض کنید، بهتر است از سیستم گرمایش از کف استفاده کنید. بااین‌حال، اگر خانه در حال حاضر ساخته شده است، و شما قصد دارید سیستم گرمایش آن را تغییر دهید، در این صورت گرمایش از کف توصیه ما نیست زیرا در حالیه قیمت لوله‌کشی سطحی رادیاتور بسیار کمتر است، هزینه خرابی و هزینه بازسازی نیز به آن اضافه می‌شود.

هزینه‌های نصب گرمایش از کف با شوفاژ رادیاتور

بشتر بخوانید باز کردن رادیاتور

بخش گرمایش از کف

عوامل مختلفی بر هزینه نصب گرمایش از کف در خانه تأثیر می‌گذارد، از جمله:

 1. خانه قدیمی است یا نو؟
 2. آیا کف ها به‌اندازه کافی ضخیم هستند که گرمایش از کف را در خود جای دهد؟
 3. گرمایش از کف برقی یا آبی نصب شود؟
 4. فضای کف چقدر است؟
 5. آیا سیستم گرمایشی موجود باید حذف شود؟

قبل از تصمیم‌گیری باید به متغیرهای فوق فکر کرد. هزینه‌های نصب می‌تواند بر اساس سؤالات بالا به‌ازای هر مترمربع گرمایش از کف بسیار متغیر باشد، بنابراین مهم است که یک متخصص را بیاورید که بتواند نیازهای فردی شما را به‌دقت ارزیابی کند.

هزینه‌های نصب گرمایش از کف با شوفاژ رادیاتور

رادیاتورها

بزرگ‌ترین هزینه برای نصب سیستم گرمایش مرکزی آب گرم، دیگ بخار گازسوز است. اگر قبلاً یک دستگاه خوب دارید، هزینه نهایی نصب بسیار ارزان‌تر از زمانی است که نیاز به تعویض داشته باشد. برای یک‌خانه متوسط ​​​​2 خواب، احتمالاً به 6/7 رادیاتور نیاز دارید. همچنین به یک دیگ بخار مناسب نیز احتیاج دارید. برای تعیین اینکه دقیقاً به چه چیزی نیاز دارید و هزینه آن چقدر است، بهتر است از یک متخصص قیمت بگیرید.

هزینه‌های جاری گرمایش از کف با شوفاژ رادیاتور

گرمایش از کف

هزینه‌های جاری یک سیستم گرمایش الکتریکی را می‌توان تحت‌تأثیر تعدادی از متغیرها قرار داد، از جمله:

 1. کیفیت عایق کف شما هرچه بهتر باشد گرمایش شما کارآمدتر است.
 2. مصالح کف‌پوش. کف‌پوش کاشی یا سنگ سریع‌تر از فرش گرم می‌شود.
 3. اندازه اتاق هر چه اتاق بزرگ‌تر باشد، انرژی بیشتری برای گرم‌شدن لازم است.

رادیاتورها

هزینه گاز یکی از هزینه‌هایی است که در این روش باید در نظر گرفته شود. کارایی و کارآمدی این روش در استفاده از گاز به‌مراتب پایین‌تر از روش گرمایش از کف است.

مزایا و معایب گرمایش از کف با شوفاژ رادیاتور

گرمایش از کف

یکی از مزایای بزرگ نصب UFH این است که شما نیازی به محاسبه یا تخمین در مورد سیستم گرمایش ندارید. تأمین‌کننده سیستم UFH تمام جزئیات موردنیاز برای نصب موفقیت‌آمیز آن را در اختیار شما قرار می‌دهد. آنها نقشه‌های طرح‌بندی دقیقی را ارائه می‌دهند که نشان می‌دهد تمام لوله‌ها و منیفولدها باید در کجا قرار گیرند.

بیشتر بخوانید کاهش مصرف گاز در زمستان

مزایای دیگر عبارت‌اند از:

UFH نسبت به رادیاتورها نفوذ کمتری دارد و مانند رادیاتورها به جایی که می‌توانید مبلمان خود را قرار دهید محدود نیستید.

نکته منفی اصلی UFH این است که بیشتر مردم مایل‌اند این سیستم را در خانه‌ای که احتمالاً قبلاً سیستم گرمایش دیگری نصب شده است، بکار گیرند. درحالی‌که این سیستم برای به‌کارگیری در یک‌خانه جدید بسیار مناسب‌تر است، کسانی که می‌خواهند از این سیستم در خانه‌های ازپیش‌ساخته شده استفاده کنند هزینه نصب آن به‌مراتب بسیار بیشتر می‌شود چرا که هزینه‌های تخریب کف و لوله‌کشی مجدد نیز به آن اضافه می‌شود.

رادیاتورها

به‌طورکلی در مقایسه این دو روش باید در نظر گرفت که بیشتر خانه‌ها با سیستم‌های سنتی دیگ آب گرم و رادیاتور گرم می‌شوند. این بدان معنی است که حجم عظیمی از تجربه، دانش و طراحی مرتبط با این سیستم وجود دارد که در نهایت به صاحب‌خانه خدمات عالی از نظر تخصص و انتخاب ارائه می‌دهد.

تعویض اجزای مختلف در سیستم سنتی دیگ رادیاتور بسیار آسان است. به‌عنوان‌مثال، اگر نیاز به تعویض یک رادیاتور دارید، می‌توانید آن را جدا کنید و به‌سادگی یک رادیاتور جدید قرار دهید، بدون اینکه مجبور باشید کف خود را تخریب کنید و هزینه‌های مربوطه را بپردازید.

مزیت بزرگ دیگر این است که هر لوله‌کش یا مهندس گرمایش دقیقاً می‌داند که سیستم گرمایش مرکزی رادیاتور چگونه کار می‌کند. آنها می‌دانند که یک رادیاتور چگونه نصب می‌شود، چقدر طول می‌کشد تا یک رادیاتور نصب شود، هزینه رادیاتورها چقدر است و اندازه آن باید چقدر باشد تا اتاقی که در آن نصب شده‌اند گرم شود.

بیشتر بخوانید رفع نشتی شوفاژ

گرمایش از کف با شوفاژ رادیاتور در حال حاضر روش استاندارد صنعتی آزمایش شده برای گرم کردن مؤثر و کارآمد خانه شما است. البته یک نکته مثبت دیگر این است که رادیاتورها می‌توانند نقطه کانونی گرمایش اتاق شما باشند. اکنون طیف وسیعی از رادیاتورها با قیمت‌های بسیار مقرون‌به‌صرفه در دسترس هستند که چندین سال می‌توان از آنها استفاده کرد.

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا