تعمیر یخچال تعمیر یخچال فریزر

مشکلات یخچال و فریزر [تعمیر سوراخ شدن یخچال فریزر!]

لوازم خانگییخچال و فریزر

علت سوراخ شدن یخچال فریزر چیست؟ آیا لیستی از مشکلات یخچال وجود دارد؟ یخچال فریزر، عضو بی‌سر و صدای هر آشپزخانه‌ای، وظیفه مهم نگهداری از مواد غذایی را به‌عهده دارد و نیازی به گفتن نیست که چقدر حضورش برای هر ساختمانی که آدمی زندگی می‌کند، واجب است.

اما گاهی اوقات مشکلات یخچال شروع شده و این وسیله خانگی برقی بی‌صدا، شروع به نواختن سرو صداهای عجیب و غریب می‌کند و قسمت‌هایی از آن دچار خرابی می‌شود.

سوراخ شدن فریزر و یخچال، از ما می‌خواهد که به دلیل مشکلات یخچال آن را به بیمارستان (تعمیرگاه لوازم خانگی برقی) ببریم یا حتی در موارد شدیدتر، اعلام بازنشستگی می‌کند و باید برای همیشه با آن خداحافظی کنیم.

در بیشتر موارد، علائمی وجود دارد که با توجه به آن‌ها، می‌توانیم فقط با تعمیر یخچال فریزر آن‌ها را دوباره به چرخه کارکرد بهینه، برگردانده و از هزینه‌های بسیار گزاف خرید مجدد یخچال فریزر جلوگیری کنیم.

اما این علائم چه چیزی هستند؟

1- صداهای عجیب و غریب یخچال؛ یکی از مشکلات یخچال

بخشی از صدای یخچال، طبیعی است، به‌خصوص در یخچال‌های بدون برفک. هنگام کار کردن یخچال برای پاک کردن برفک از بدنه فریزر، صدای کمی تولید می‌شود که البته نمی‌تواند آزار دهنده باشد.

اما موارد زیر می‌تواند باعث ایجاد صدای اضافی در یخچال و صدای زیاد یخچال شود:

 

2- جمع شدن آب پشت یخچال و کنار موتور

آب‌های تبخیر شده داخل یخچال و فریزر، به‌طور معمول حدود 15 تا 16 قطره است که روی موتور ریخته می‌شود تا علاوه بر خنک کردن موتور، به واسطه حرارت موتور تبخیر شود.

اما بعضی از یخچال‌ها، بیشتر از این حد، آب تولید می‌کنند که می‌تواند به دلیل سوراخ شدگی لوله‌های جریان آب باشد یا این‌که در جای خودشان به‌درستی قرار نگرفته باشند.

تعمیر سوراخ شدن فریزر یخچال باید به‌صورت جدی بررسی شود، در غیر این صورت آسیب جدی به موتور وارد می‌شود و مشکلات یخچال را دوچندان می‌کند.

مشکلات یخچال

3- آب دادن داخل یخچال؛ یکی از مشکلات یخچال و فریزر

مشکل آب دادن داخل یخچال را دست کم نگیرید: گاهی اوقات، ممکن است تکه‌های کوچکی از مواد غذایی، جلوی عبور آب یخچال را از لوله تخلیه یخ‌زدا بگیرند و با بسته شدن سوراخ ناودانی که محل عبور آب است، به‌جای این‌که آب به روی موتور ریخته شود، داخل یخچال می‌ریزد.

تعمیر یخچال تعمیر یخچال فریزر

 

آب دادن یخچال و نشتی آبسردکن یخچال این اتفاق عواقب خوشایندی ندارد؛ چرا که آب جمع شده در یخچال، می‌تواند به نواحی زیرین خودش و از جمله درب فریزر نفوذ کند و باعث باد کردن فوم درب فریزر شود. در این حالت، درب فریزر دیگر به‌درستی بسته نمی‌شود و بخش زیادی از سرما، به بیرون نفوذ پیدا می‌کند.

علاوه‌بر آن، فوم درب فریزر باید تعویض شود که هزینه زیادی هم دارد. این در حالی است که به‌راحتی می‌شود این گرفتگی سوراخ ناودانی را باز کرد تا هیچ کدام از مشکلات بعدی اتفاق نیفتد.

بسیاری از خروجی‌های لوله‌های تخلیه، پشت کشوهای داخلی یخچال قرار دارند و به‌راحتی می‌توانید آن را پیدا کنید و خروجی لوله تخلیه را از گرفتگی پاکسازی کنید.

4- خنک نکردن یخچال فریزر

گاهی ممکن است بسیار خسته و عرق کرده به خانه بیایید و خوشحال باشید که آب سرد در یخچال دارید یا به میزان کافی یخ در فریزر نگه داشته‌اید تا بتوانید از آن‌ها برای درست کردن یک شربت گوارا و سرد استفاده کنید، اما با کمال تعجب متوجه شوید که آب خیلی سرد نشده است و ظرف یخ شما به‌طور کامل یخ نزده است.

خنک نکردن یخچال و فریزر خیلی مهم است؛ چراکه ممکن است گاز موجود در لوله‌های یخچال، کم شده باشد یا بخش‌هایی از موتور مثل کمپرسور نتوانسته باشد وظیفه خودشان را به‌درستی انجام دهند.

این قبیل مشکلات یخچال را اصلا پشت گوش نیندازید. در این شرایط حتما با یک تعمیرکار یخچال مشورت کنید و از او بخواهید که یخچال شما را بررسی کند.

محاسبه رایگان هزینه نصب و تعمیر یخچال!

5- یخچال برفک میزند

پاک کردن برفک فریزر، کار دشوار و زمان‌بری است و علاوه‌بر آن در تمام مدتی که مجبور هستید تا برفک‌ها آب شوند، مواد غذایی یخ زده، باید بیرون گذاشته شوند که کار درستی هم نیست و باعث باز شدن یخ مواد غذایی منجمد شده می‌شود؛ پس در نتیجه مشکلات یخچال شما چندین برابر می شود.

اما با پیشرفت علم، یخچال‌های بدون برفک هم در بازار لوازم خانگی پیدا شدند و این مورد از مشکلات یخچال به‌راحتی حل شد.

یخچال‌های بدون برفک، به‌خصوص یخچال‌های ایرانی، در دراز مدت دچار مشکل برفک زدن می‌شوند و به این ترتیب، سرمای یخچال به میزان زیادی کاهش پیدا می‌کند و موتور مجبور است برای تولید سرمای اولیه بیشتر کار کند و این چرخه همچنان ادامه پیدا می‌کند.

بسته شدن منافذ کندانسور، کار نکردن کلید اتصال هیتر و علاوه‌بر آن، کار نکردن تایمری که زمان روشن شدن هیتر یخچال را اعلام می‌کند، از مهم‌ترین دلایل برفک زدن یخچال بدون برفک است.

مشکلات رایج یخچال

در همه موارد توضیح داده شده و مواجهه با مشکلات رایج یخچال، به‌طور حتم باید به‌سراغ تعمیر یخچال فریزر برویم.

نصب و تعمیرات تخصصی یخچال با تیم آچاره

البته موارد دیگه‌ای هم از مشکلات یخچال وجود دارند که به تعمیر یخچال نیاز پیدا می‌کنند و ما در اینجا این موارد اشاره می‌کنیم:

 • درب‌های دستگاه به‌خوبی بسته نمی‌شوند و خرابی درب یخچال.
 • بدنه یخچال گرم است و یا موتور بیش از اندازه داغ می‌کند.
 • مواد غذایی داخل یخچال، یخ می‌زند.
 • مواد غذایی مثل میوه و سبزیجات، داخل یخچال خیلی زود کپک می‌زنند و آب شدن مواد غذایی در فریزر.
 • تنظیمات دمای یخچال با وجود بسته بودن درب آن، به هم می‌خورد.
 • بخش یخ ساز یخچال و یا ساید بای ساید، کار نمی‌کند.

گاهی چاره‌ای جز تعویض یخچال نداریم

این موضوع بیشتر در اوایل خرید یخچال می‌افتد. تمامی تعمیرکاران یخچال و فریزر و سازندگان این سیستم‌های سرمایشی اعلام می‌کنند که حداکثر تا 2دو هفته بعد از خرید یخچال، اگر مشکلی در یخچال وجود داشته باشد، حتما مشخص می‌شود.

در این مدت، به‌خوبی به یخچال توجه داشته باشید و آن را زیر نظر بگیرید.

بخش‌های یخ ساز، فریزر و آبسردکن آن را امتحان کنید و در صورتی که مشاهده کردید مشکلات یخچال قابل چشم‌پوشی نبوده و شما با خرابی آبسردکن یخچال مواجهید و این بخش‌ها به‌خوبی کار نمی‌کنند، حتما به نمایندگی اطلاع دهید.

حتما بخش ضد برفک دستگاه را بررسی کنید و متوجه باشید که آیا برفکی تولید می شود یا خیر.

اگر هر کدام از این بخش‌ها مشکل داشته باشد، نمایندگی موظف به تعویض قطعات و حتی در مواردی تعویض کامل یخچال خواهد بود. پس مشکلات یخچال خود را جدی بگیرید!

درخواست تعمیر یخچال به صورت آنلاین و تعمیر سوراخ شدن یخچال

در حال حاضر اگر با مشکل خرابی یخچال یا هر یک از مشکلات یخچال مواجه هستید، از جمله نیاز به تعمیر سوراخ شدگی یخچال فریزر، برفک زدن یخچال، آب دادن یخچال و …. دارید و به‌دنبال تعمیرکار خوب و مطمئن می‌گردید، می‌توانید به‌سراغ صفحه درخواست تعمیر یخچال فریزر آچاره بروید و برای این خدمت، ثبت درخواست کنید تا از بین متخصصانی که به شما معرفی می‌شوند، برحسب رزومه شخصی آن‌ها، نظرات دیگر کاربران و امتیازاتی که به آن‌ها داده شده است، فرد موردنظر را انتخاب کنید.

2/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا