انواع نقاشی ساختمان [معرفی 9 تکنیک پرطرفدار و جذاب]

تعمیرات ساختماندکوراسیون داخلیساختماننقاشی ساختمان

انواع نقاشی ساختمان برای محافظت از سطوح در برابر هوازدگی، جلوگیری از پوسیدگی چوب و فلز در برابر خوردگی، پوشش تزئینی و ایجاد فضای تمیز، بهداشتی و سالم انجام می‌شود.

اگر می‌خواهید با انواع نقاشي ساختمان آشنا شوید و بهترین گزینه را برای منزل خود انتخاب کنید با ما همراه باشید.

نقاشی سطوح داخلی و خارجی دیوارها، آن‌ها را از ساییدگی و پوسیدگی حفظ می‌کند. به این ترتیب دیوارهای شما از اثرات مخرب آب‌وهوا محافظت می‌شوند. همه اینها در صورتی امکان‌پذیر است که کار را به یک نقاش حرفه‌ای بسپارید.

امروزه انواع رنگ آمیزی ساختمان باعث به وجود آمدن تکنیک‌های مختلف و انواع نقاشی ساختمان شده‌اند و شکوه و جلوه خاصی در دکوراسیون داخلی ایجاد کرده‌اند.

نکات کلیدی

 • رنگ‌های اکریلیک برای افرادی که به مواد نفتی حساسیت دارند مناسب‌تر هستند. پایه رنگ اکریلیک از رزین است و بوی زننده‌ای ندارد.
 • برای طرح‌هایی که با شابلون روی زمینه ساده انداخته می‌شود بهتر است از رنگ مکمل یا مخالف رنگ زمینه استفاده کنید.
 • تکنیک برجسته کاری یا نقاشی ساختمان سه بعدی به روشی مشابه با پتینه‌کاری اجرا می‌شود. در این روش با استفاده از خمیر یا چسب چوب بخش‌هایی برجسته روی دیوار طراحی می‌شوند.

انواع رنگ ساختمان

طراحی و اجرای انواع نقاشی ساختمان یکی از مراحل ساخت و نوسازی است. برای متخصصان نقاشی، رنگ‌ها کاربردها و اهداف دیگری فراتر از زیبایی ظاهر دارند.

به‌همین دلیل نقاش‌های حرفه‌ای باید در مورد انواع نقاشی ساختمان و ویژگی‌های انواع رنگ‌ها اطلاعات کافی داشته باشند.

سرویس نقاشی ساختمان را از کارشناسان کاربلد آچاره بخواهید!

 • خدمات نقاشی ساختمان 
 • زیرسازی و بتونه کاری 
 • نقاشی ساختمان و دیوار
 • رنگ های روغنی، پلاستیک و اکریلیک

درخواست خدمت نقاشی ساختمان

سرویس نقاشی ساختمان را از کارشناسان کاربلد آچاره بخواهید!

 • خدمات نقاشی ساختمان 
 • زیرسازی و بتونه کاری 
 • نقاشی ساختمان و دیوار
 • رنگ های روغنی، پلاستیک و اکریلیک

درخواست خدمت نقاشی ساختمان

1. رنگ روغن

رنگ‌های روغنی در انواع مات، نیمه‌مات و براق در بازار عرضه می‌شوند. بادوام و قابل‌شستشو هستند و از این رو محبوبیت زیادی بین افراد دارند. بیشترین کاربرد رنگ روغن در انواع نقاشی ساختمان ساده و دیوارهای داخلی است.

پیشنهاد می‌کنیم در رابطه با از بین بردن بوی رنگ در خانه مقاله مربوطه را مطالعه فرمایید.

انواع رنگ ساختمان

2. رنگ پلاستیک

رنگ پلاستیک از جمله رنگ‌های ساختمانی است که تنوع بالایی در بازار دارند. این نوع رنگ‌ها برای نقاشی فضای داخلی ساختمان عالی هستند و در دو نوع معمولی و ضدآب عرضه می‌شوند.

3. رنگ اکرلیک

از میان انواع رنگ ساختمان، رنگ‌های اکریلیک ساختمان برای افرادی که به مواد نفتی حساسیت دارند مناسب‌تر هستند. پایه رنگ اکریلیک از رزین است و بوی زننده‌ای ندارد. این رنگ‌ها به‌دلیل قابلیت شستشو، برای فضاهای داخلی و بیرونی ساختمان مناسب هستند.

4. رنگ مولتی کالر

رنگ‌های مولتی کالر از جمله رنگ‌های جدید ساختمانی به‌شمار می‌آیند. این نوع رنگ‌ها بعد از اجرا در چند رنگ مختلف دیده می‌شوند.

به اینصورت که رگه‌های رنگ زمینه متفاوت‌تر از رنگ آمیزی کل دیده می‌شود و همین ویژگی، جلوه زیبایی به محیط می‌دهد.

تکنیک‌های مختلف انواع نقاشی ساختمان

تا اینجای مقاله با انواع رنگ‌های ساختمانی آشنا شدیم. حالا نوبت به معرفی انواع نقاشی ساختمان و آموزش طرح های جدید نقاشی ساختمان می‌رسد. انواع نقاشي ساختمان را می‌توان به دو بخش تقسیم بندی کرد: نقاشی ساده و نقاشی طرح دار.

در ادامه به آموزش طرح‌های جدید نقاشی ساختمان می‌پردازیم. قطعا بعد از مطالعه این مقاله می‌توانید درباره طراحی نقاشی ساختمان خود تصمیم بهتری بگیرید.

1. نقاشی ساختمان ساده

نقاشی ساده با رنگ‌های ملایم، همیشه پرطرفدار است و هیچ وقت از مد نمی‌افتد. از آنجایی که ایرانی‌ها عاشق فرش‌های پر نقش و نگار و تزئینات رنگارنگ هستند دیوارهایی با رنگ ساده می‌تواند در محیط تعادل بیشتری ایجاد کند و جذاب‌تر باشد.

نقاشی ساختمان ساده

2. نقاشی کالر واش

تکنیک نقاشی کالر واش روشی جدید و جذاب در نقاشی ساختمان دیوار است. در این تکنیک از انواع نقاشی ساختمان، طرح‌هایی مانند مرمر، چوب و فلز روی دیوار گچی استفاده می‌شود. در واقع تکنیک کالر واش نوعی فریب بصری برای بیننده است.

همان‌طور که روی سطح کابینت معمولی، طرح چوب در انواع رنگ‌ها ایجاد می‌شود، همین کار روی دیوار گچی هم قابل‌اجرا است. بیننده دیوارها را با طرح سنگ مرمر یا بافت چوبی می‌بیند و همین طرح‌ها به جذابیت محیط کمک می‌کنند.

آموزش طرح های جدید نقاشی ساختمان

3. تکنیک نقاشی متالیک

در تکنیک نقاشی متالیک از رنگ‌های متالیک استفاده می‌شود. این نوع رنگ‌ها ظاهری فلز مانند به دیوار می‌دهند و بیشتر برای فضاهای لوکس و مدرن مناسب هستند.

پیشنهاد می‌کنیم از رنگ متالیک در قسمت محدودی از دیوار استفاده شود تا جلوه و زیبایی خود را از دست ندهد.

نقاشی ساختمان دیوار

4. تکنیک نقاشی مولتی کالر

تکنیک مولتی کالر به‌نوعی نقاشی ساختمان برجسته گفته می‌شود. در این روش، از رنگ پلاستیک و چند تناژ رنگ مختلف استفاده می‌شود. در مرحله اول رنگ ساده روی دیوار اجرا شده و سپس از چند رنگ مخالف یا مکمل روی زمینه ساده استفاده می‌شود.

تکنیک مولتی کالر از زیباترین انواع نقاشی ساختمان است چون طرحی برجسته به دیوار می‌دهد. زمینه دیوار به رنگ ساده‌ای است و لکه‌هایی از رنگ غلیظ و مخالف روی آن پاشیده می‌شود.

انواع رنگ ساختمان

5. تکنیک نقاشی طرح‌دار

در تکنیک نقاشی طرح‌دار از وسایلی مانند غلتک، پلاستیک، پارچه، کاردک، قلم مو و سایر ابزارها برای طرح‌ انداختن روی دیوار استفاده می‌شود. نقاشی ساختمان با غلتک طرح‌دار به‌تازگی در ایران محبوب شده است؛ چون دکوراسیون ساده با رنگ‌های خنثی طرفداران زیادی پیدا کرده است.

انواع رنگ آمیزی ساختمان

6. تکنیک نقاشی با شابلون

یکی از انواع رنگ آمیزی ساختمان با تکنیک شابلون است که باید از قبل دیوار، رنگ زمینه ساده‌ای داشته باشد. شابلون‌ها در طرح‌های مختلفی در بازار وجود دارند و می‌توانید بر اساس سلیقه و دکور خانه، گزینه مناسبی را انتخاب نمایید.

برای طرح‌هایی که با شابلون روی زمینه ساده انداخته می‌شود بهتر است از رنگ مکمل یا مخالف رنگ زمینه استفاده کنید.

طراحی نقاشی ساختمان

استعلام قیمت رایگان نقاشی ساختمان

7. تکنیک نقاشی بافت‌دار

تکنیک نقاشی بافت‌دار از ساده‌ترین انواع نقاشی ساختمان است که به وسایل زیادی نیاز ندارد. برای ایجاد طرح می‌توانید از وسایلی مانند پارچه یا اسفنج استفاده کنید.

کافیست زمینه دیوار را رنگی ساده بزنید. سپس با جسم بافت‌دار طرح‌هایی را روی دیوار ایجاد کنید.

نقاشی ساختمان برجسته

8. تکنیک نقاشی روی دیوار

تکنیک نقاشی روی دیوار شاید یکی از جذاب‌ترین انواع نقاشی ساختمان است. اگر نقاش خوبی هستید مناظر کوه‌، جنگل، دریا و بیابان زیباترین طرح‌ها برای دیوارها هستند. البته برای اتاق کودکان بهتر است از شخصیت‌های کارتونی استفاده کنید.

معرفی انواع نقاشی ساختمان

9. تکنیک برجسته کاری روی دیوار

تکنیک برجسته کاری یا نقاشی ساختمان سه بعدی به روشی مشابه با پتینه‌کاری اجرا می‌شود. در این روش با استفاده از خمیر یا چسب چوب بخش‌هایی برجسته روی دیوار طراحی می‌شوند. طرح گل، پروانه، درخت، برگ و شاخه از متداول‌ترین نمونه‌ها هستند.

پس از خشک شدن خمیر و سنباده زدن می‌توانید طرح برجسته را رنگ آمیزی کنید. اخیرا طرح‌های هندسی و مدرن در نقاشی سه بعدی طرفداران بیشتری پیدا کرده‌اند.

انواع نقاشي ساختمان

معرفی حرفه‌ای‌ترین سایت نقاشی ساختمان

مجموعه‌ی آچاره به‌عنوان بزرگترین مرجع نقاشی ساختمان با بیش از 6000 نقاش می‌تواند شما را در انتخاب انواع نقاشی ساختمان، اجرای سبک‌های پرطرفدار و مدرن و معرفی نقاش ساختمان همراهی می‌نماید.

استادکاران و نقاشان مجرب و حرفه‌ای با ارائه انواع خدمات نقاشی ساختمان آچاره آماده خدمت‌رسانی به شما هستند. از جمله خدماتی که در سرویس نقاشی ساختمان آچاره ارائه می‌شود عبارت‌اند از:

 • تمیز کردن سطوح
 • لیسه‌کشی یا سنباده‌کشی
 • روغن‌کاری با روغن الف
 • زیرسازی و بتونه‌کاری سطوح
 • رنگ روغن با زیرسازی
 • رنگ پلاستیک با زیرسازی
 • رنگ اکریلیک با زیرسازی
 • مولتی کالر(زیرکاری رنگ پلاستیک)
 • آستر اول
 • لکه‌گیری
 • سنباده‌زنی مجدد
 • آستر دوم
 • آستر سوم یا رنگ رویه
 • انجام تکنیک‌های نقاشی مانند پتینه کاری و…

معرفی نقاش ساختمان و انواع نقاشی ساختمان

برای ثبت سفارش کافی است به اپلیکیشن یا سایت آچاره مراجعه کنید و اجرای طرح دلخواه خود را به همکاران ما بسپارید. در صورت تمایل می‌توانید به‌صورت تلفنی و از طریق شماره 1471 سفارش خود را ثبت نمایید.

همکاران ما در واحد ثبت سفارشات و پشتیبانی در تمام روزهای هفته حتی ایام تعطیل از ساعت 8 الی 21 پاسخگوی شما خواهند بود.

جمع‌بندی

حالا که با انواع نقاشی ساختمان و سبک‌ها و تکنیک‌های مختلف آشنا شده‌اید، قطعا انتخاب بهتری برای نقاشی محل زندگی و کار خود خواهید داشت.

اگر دکوراسیون منزل یا محل کار شما به سبک سنتی و رنگارنگ است، بهتر است از طرح‌های ساده برای دیوارها استفاده کنید.

اما اگر انتخاب شما سبک مدرن است و از رنگ‌های خنثی برای مبلمان و دکور استفاده کرده‌اید گزینه‌های پیش روی شما بیشتر خواهد بود. استفاده از غلتک‌های طرح‌دار یا شابلون برای طراحی دیوار به سبک مدرن بهترین گزینه‌ها هستند.

برای مشاوره با استادکاران نقاش آچاره در خصوص انتخاب طرح‌های انواع نقاشی ساختمان با شماره 1471 تماس بگیرید یا درخواست خود را در صفحه نقاشی ساختمان ثبت نمایید تا کارشناسان آچاره با شما تماس بگیرند.

درخواست نقاشی ساختمان

سوالات متداول

ترتیب صحیح رنگ آمیزی اتاق چگونه است؟

زمانی که اتاق برای رنگ آمیزی آماده شد بهتر است از بالا به پایین رنگ کنید. از سقف شروع کنید و به سمت پایین بروید. با استفاده از غلتک متصل به میله محکم می‌توانید سقف را به راحتی رنگ کنید.

آیا می‌توانم روی رنگ قدیمی دوباره نقاشی کنم؟

اگر دیوار شما صاف، تمیز و با همان نوع رنگ پوشیده شده است مثلاً هر دو رنگ روغن باشند می‌توانید دوباره آن را رنگ کنید. یادتان نرود باید سوراخ‌ها و پوسیدگی‌ها را قبل از نقاشی پر کنید.

چگونه دیوارها را قبل از نقاشی تمیز کنیم؟

قبل از نقاشی باید آلودگی، تار عنکبوت، گردوغبار و لکه‌ها را از دیوارها پاک کنید. از مخلوط آب ولرم و مایع ظرفشویی استفاده کنید و به‌آرامی با حرکات دایره‌ای سطح دیوار را تمیز کنید

نقاشان حرفه‌ای چگونه اتاق را رنگ می‌کنند؟

نقاشان حرفه‌ای معمولاً زمان رنگ آمیزی اتاق از نظم خاصی پیروی می‌کنند. آنها ابتدا گچبری‌ها، سپس سقف و بعد دیوارها را رنگ می‌کنند.

آیا رنگ کردن دیوارها با اسپری بهتر است یا غلتک نقاشی؟

وقتی صحبت از سرعت و سهولت استفاده به میان می‌آید، استفاده از اسپری رنگ راه‌حل خوبی است. اما برای کسانی که به‌دنبال کیفیت هستند، هیچ چیز بهتر از غلتک نیست چون غلتک پوشش یکنواخت‌تر و بافتی بهتر را ارائه می‌دهد.

3.3/5 - (3 امتیاز)

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

 • دانلود مستقیم آچاره
 • آچاره در گوگل‌ پلی
 • آچاره در کافه بازار
 • آچاره در مایکت
دکمه بازگشت به بالا

نقاشی ساختمان
نقاشی ساختمان با تیم حرفه‌ای آچاره

 

کلیک کنید