راه های شناخت علت خاموش شدن پکیج های مختلف

پکیجسرمایش و گرمایشگرمایش

امروزه به دلیل وجود ساختمان های بلند و همچنین زیبا می توان گفت که داشتن پکیج های گرمایشی و سرمایشی می تواند تا حدود زیادی نیازهای ساختمانی را رفع کند. به همین منظور شناخت و پیدا کردن علت خاموش شدن پکیج در ساختمان ها می تواند تا حدود زیادی به تعمیر و نگهداری این ابزار مهم گرمایشی کمک بسیاری کند. تنوع بسیار بالای پکیج های گرمایشی که شامل محصولات داخلی و خارجی است همیشه باعث بروز مشکلات مختلفی می شود که بررسی و رسیدگی سریع به آنها می تواند خسارت های ناشی از خرابی بیشتر را کنترل کند.


راه های شناخت علت خاموش شدن پکیج

 پکیج چیست و چگونه کار می کند؟

در گذشته و در ساختمان های بزرگ وجود یک موتورخانه به منظور تامین نیاز گرمایشی همیشه احساس می شد، اما این موضوع می تواند تا حدود بسیار زیادی به عنوان یک مشکل اساسی در ساختمان ها باشد، زیرا هزینه های تعمیر و نگهداری آن نسبت به پکیج ها بسیار بیشتر است و علاوه بر این باید به صورت مداوم سوخت مورد نیاز آن نیز تامین شود. همچنین کم هزینه بودن و نصب ساده پکیج های دیواری باعث شده است که این محصول بسیار جذاب و کاربردی به خوبی در بین ادارات و ساختمان های بزرگ جای بگیرد، به همین منظور نیز پیدا کردن علت خاموش شدن پکیج می تواند کمک بسیار زیادی به رفع مشکلات آن و در نتیجه پیشگیری از وقوع مشکلات بسیار بزرگتر انجام دهد.

پکیج چیست و چگونه کار می کند؟

روش کار پکیج ها به گونه ای است که آب گرم موجود که به صورت کاملا اتوماتیک در بخش اصلی  سیستم پکیج جمع آوری شده است به کمک یک پمپ به سمت پکیج ها هدایت می شود و به خوبی شروع به گرم کردن پکیج ها و انتقال گرما می کند که همین موضوع و نبود سوخت فسیلی می تواند بسیار حائز اهمیت باشد، تنوع پکیج ها بسیار زیاد می باشد و می توان از انواع کفی تا دیواری آن را با برند های مختلف مشاهده کرد، همچنین این پکیج ها به دلیل داشتن تنوع بسیار زیاد، همیشه یکی از محبوب ترین روش های سیستم های گرمایشی در خانه ها و ادارات هستند.


داشتن سیستم پکیج چه ویژگی‌هایی به همراه دارد؟

وجود این سیستم می تواند به خوبی باعث ایجاد استقلال در هر بخش ساختمان شود و افراد می توانند به راحتی و بسته به نیاز خود سیستم آب رسانی و یا گرمایی محیطی خود را کنترل کنند، همچنین این سیستم به دلیل نیاز نداشتن به سیستم تامین سوخت، فضای کمتری را اشغال می کند و می تواند با سرعت بیشتری عمل گرمایشی را در ساختمان ها انجام دهد، به دلیل داشتن بخش های ثابت و مقاوم پیدا کردن علت خاموش شدن پکیج ها بسیار ساده تر است و یک متخصص حرفه ای در این زمینه می تواند به سرعت مشکلات مربوط به آن را رفع کند. این موارد به تنهایی می تواند هزینه های نصب و حتی تعمیر این محصول را تا حدود زیادی کاهش دهد و عمر استفاده از آن را نیز بالا ببرد.

علت خاموش شدن پکیج بوتان


علت خاموش شدن پکیج های مختلف

تنوع مشکلات بسیار زیاد است و هر کدام با داشتن راهکارهایی می تواند به خوبی حل شود. اما علت های شایعی در کار با پکیج ها وجود دارد که می توان با شناسایی آنها مشکلات مربوط را تا حدود زیادی رفع نمود. به عنوان مثال خاموش و روشن شدن های پیاپی و وجود هوا از شایع ترین مشکلات مربوط به پکیج ها است که می تواند مشکلات زیادی را پدید آورد.

1- وجود هوا در سیستم علت خاموش شدن پکیج

یکی از مهمترین دلایلی که می تواند مشکلات زیادی را در پکیج ها به وجود آورد، وجود هوا در سیستم پکیج است که به دلیل ایجاد فشار، مانع از عبور جریان آب در لوله ها می شود و عملکرد پکیج ها را با مشکل زیادی روبرو می سازد. به منظور حل این مشکل که باعث خاموش شدن برد پکیج می شود و یکی از معضلات شایع خاموش شدن پکیج است، برای حل این مشکل می توانید با یک تعمیرکار بسیار ماهر تماس بگیرید تا با عمل هواگیری لوله ها، فشار هوای آن را کم کند.

راه های شناخت علت خاموش شدن پکیج های مختلف

2- وجود مشکل در پمپ پکیج

یکی از شایع ترین علت های خاموش شدن پکیج، خرابی کامل سیستم پکیج است، برای حل این مشکل روش های زیادی وجود دارد، اما علت اصلی این مشکل قطع شدن جریان آب است، به منظور مشخص شدن علت خاموشی پکیج در هنگام وجود مشکل در پمپ پکیج ابتدا باید آن را باز کنید و به راحتی به محل کار آن دقت کنید، در صورت وجود نقص در کار باید به سرعت پمپ مورد نظر را به کمک یک متخصص تعویض کنید تا مشکلات دیگری برای سیستم پکیج شما به وجود نیاید.

3- دفع دود در هنگام کار پکیج

یکی از مشکلاتی که همیشه  وجود دارد و علت خاموش شدن پکیج است، وجود نقص در سیستم دود رسانی است، که این موضوع می تواند به صورت پیاپی باعث خاموش و یا روشن شدن پکیج شود، محیط خروجی سیستم دود پکیج خود را بررسی کنید و در صورت وجود مشکل آن را رفع کنید تا با کاهش دود، عملکرد آن تاحدود زیادی بهبود یابد.

حل مشکل دفع دود در هنگام کار پکیج


4- مشکل وجود الکترود یون

با استفاده از الکترود یون سیستم پکیج می فهمد که آیا شعله در داخل سیستم تشکیل شده است و یا خیر، اگر این الکترود یون با مشکل مواجه شود برد اصلی پکیج نمی تواند به خوبی روشن بودن و یا خاموش بودن پکیج را تشخیص دهد و همین موضوع می تواند باعث خاموش شدن پکیج شود. برای حل مشکل باید به کمک یک تعمیرکار حرفه ای الکترود یون موجود در داخل سیستم پکیج را که علت خاموش شدن پکیج است، شناسایی کرد.

باید در نظر داشت که این موضوع می تواند علت خاموش شدن پکیج باشد، یکی از ایرادات رایج، همین موضوع می باشد، وجود الکترود یون خراب و یا مشکل دار در داخل پکیج می تواند باعث اختلال کامل در سیستم گرمایشی پکیج ها شود. همین موضوع می تواند عملکرد این بخش مهم ساختمانی را تا حدود زیادی با مشکل مواجه کند.

5- مشکل گرفتگی در لوله های پکیج، علت خاموش شدن پکیج

علت خاموش شدن پکیج را می توان به راحتی در داخل سیستم لوله کشی پکیج بررسی کرد. این موضوع تا حدود زیادی می تواند سرعت و عملکرد پکیج را کاهش دهد و یا به دلیل وجود مشکلات زیاد در لوله کشی و یا نقص در آن ، باعث خرابی بسیاری در پکیج ها و در نتیجه ضعف عملکردی آن شود. صافی های موجودی که در زیر پکیج قرار دارند هر کدام دارای یک فیلتر هستند که باعث کاهش آلودگی در داخل لوله ها است، در هنگام بروز هر مشکلی در این زمینه باید ابتدا این بخش ها را بررسی کرد و به خوبی از عملکرد آنها مطمئن شد، همچنین وجود پوسیدگی و خرابی در لوله ها می تواند سرعت و عملکرد پکیج را کاهش دهد و باعث خرابی بیشتر در بخش های دیگر پکیج نیز شود.

6- شیر تنظیم گاز

شاید مهم ترین علت خاموش شدن پکیج ها در اکثر موارد نقص در شیر تنظیم گاز می باشد که می تواند بسیار حادثه آفرین باشد، از طرفی وجود این مشکل به دلیل داشتن سابقه طولانی همیشه به عنوان یکی از مهمترین علت های خرابی و خاموشی پکیج می باشد که باید به آن رسیدگی نمود. با ایجاد شدن مشکل در شیر تنظیم گاز می توانید به کرات شاهد خاموشی های پیاپی پکیج باشید که این موضوع را می توانید به کمک یک متخصص در این زمینه و تعویض شیر به راحتی رفع نمایید.

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

  • دانلود مستقیم آچاره
  • آچاره در کافه بازار
  • آچاره در گوگل‌ پلی
دکمه بازگشت به بالا