6 علت روشن نشدن پکیج و راه های رفع آن را بشناسیم

پکیجسرمایش و گرمایشگرمایش

پیدا کردن علت روشن نشدن پکیج بوتان ، گلدیران ، فرولی ، تاچی و مرکوری یکی از مشکلات شایع و در عین حال بسیار خاص در انواع پکیج ها است. می توان گفت که پکیج ها به دلیل داشتن ویژگی و توانایی های بسیار زیاد، می توانند به خوبی به عنوان یک سیستم گرمایشی در خانه ها و ادارات استفاده شوند. این نوع از سیستم های گرمایشی می توانند در کسری از زمان، نیازهای گرمایشی را تامین کنند. داشتن یک سیستم گرمایشی با روش نصب و راه اندازی ساده نسبت به روش های دیگر، می تواند علاوه بر کاهش هزینه های کاری، هزینه و میزان اهمیت نگهداری آن را نیز تا حدود زیادی کاهش دهد.

با تولید روزافزون انواع پکیج های دیواری و تنوع محصولی بسیار زیاد، می توانید به راحتی یک برند خاص را انتخاب کرده و از آن به عنوان سیستم گرمایشی استفاده کنید. با این وجود، انواع مختلفی از پکیج ها در بازار، دارای ایرادات و مشکلات مختلفی هستند که برای حل این مشکلات می توان از یک متخصص پکیج در این زمینه کمک گرفت؛ به عنوان مثال پیدا کردن علت روشن نشدن پکیج یکی از مهم ترین مواردی است که در بسیاری از پکیج ها به نمایش در آمده و پیدا کردن مشکل و حل آن زمان بر خواهد بود.


علت روشن نشدن پکیج تاچی چیست


علت روشن نشدن پکیج چیست و چه راهکارهایی برای حل آن وجود دارد؟

هرگونه ایراد در داخل پکیج ها می تواند از بخش های مختلف ریز و یا درشت این دستگاه بسیار خاص باشد. این وسیله به دلیل داشتن لوله کشی های متعدد، واشرها و پره ها می تواند مشکلات زیادی را تجربه کند. به همین منظور، داشتن دانش قبلی از وضعیت یک پکیج می تواند بسیار اهمیت داشته باشد و با یک بررسی ساده، می توان ایرادات مربوط به آن را شناسایی و رفع کرد. دلایل بسیاری برای علت روشن نشدن پکیج بوتان وجود دارد و باید تمام بخش های یک پکیج را به صورت کامل بررسی کنید.

مطلب پیشنهادی نصب سیستم گرمایش از کف با پکیج

1- نبود آب کافی علت روشن نشدن پکیج بوتان

دلایلی بسیاری وجود دارد که می توان با استفاده از آن ها، باعث کاهش یا رفع مشکل خاموش شدن پکیج شد، یکی از شایع ترین مشکلات موجود در این زمینه، نبود آب کافی در داخل لوله ها و پکیج است. این مشکل زمانی به وجود می آید که در عمل ارسال و پمپ آب به سمت پکیج، مشکل به وجود می آید؛ کاربران باید این موارد را به خوبی شناسایی کرده و آنها را رفع کنند؛ البته باید در نظر داشت که گاهی امکان گرفتگی محل اتصال لوله ها به دلیل تجمع جرم وجود دارد؛ با این حال ممکن است مشکلات دیگری در آبرسانی اتفاق افتاده و لازم است مورد بررسی قرار بگیرد، به خاطر داشته باشید در صورت وجود مشکل از یک متخصص خبره در این زمینه کمک بگیرید.


نبود آب کافی علت روشن نشدن پکیج بوتانیک نشانگر در زیر پکیج وجود دارد که می تواند میزان آب موجود را به صورت نسبی اندازه گیری کند، اگر مقدار این نمایشگر کمتر از 0.5 باشد روشن شدن پکیج امکان پذیر نیست و این عدد باید در بین 1 الی 2 باشد تا بتوان به خوبی از آن استفاده کرد تا سیستم پکیج شما بی نقص کار کند. پس علت روشن نشدن پکیج را می توانید به راحتی با بررسی کردن آب موجود در آن برطرف کنید.


2- وجود هوا در داخل لوله ها علت روشن نشدن پکیج

یکی از دشمنان اصلی موجود برای پکیج ها وجود هوا در داخل لوله ها است، این مشکل مانع رسیدن آب به پکیج شده و همین امر باعث می شود تا دستگاه، بعد از مدتی با مشکلات زیادی روبرو شود و قطعی های پیاپی در آن ایجاد شود. پیدا کردن علت روشن نشدن پکیج با این عنوان کار بسیار ساده ای است و باید از یک متخصص برای هواگیری لوله های پکیج استفاده و هوای اضافه موجود در آن به خوبی تخلیه شود. برای رفع این مشکل، متخصصان با یک دستگاه، تمام هوای موجود را از بین برده و در صورت رفع نشدن، پمپ موجود در پکیج را بررسی می کنند تا از رفع ایراد آن مطمئن شوند.


3- وجود رسوب در پکیج و لوله ها علت روشن نشدن پکیج

یکی از دلایل موجود در مورد علت روشن نشدن پکیج تاچی ، ایجاد رسوبات در آن است؛ گچ ها و املاح معدنی در بسیاری از مناطق و آب های کشور وجود دارد که می توانند باعث بروز این گونه مشکلات با گذشت زمان شوند. بعد از گذشت یک مدت طولانی، گچ های باقی مانده در لوله ها، مشکلات زیادی را به وجود آورده و مانع از رسیدن آب با فشار لازم به پکیج می شوند؛ همین امر باعث می شود تا پکیج ها خاموش شده و نیاز به بررسی بسیاری از قسمت ها توسط متخصص داشته باشند. به همین منظور می توان از برخی محلول های قوی برای حل مشکل استفاده کرده یا به کمک یک متخصص خبره در این زمینه، طول عمر پکیج خود را افزایش دهید.

مطلب پیشنهادی آموزش تعمیر مبدل پکیج و انواع مبدل پکیج


نبود آب کافی علت روشن نشدن پکیج گلدایران


4- خوب کار نکردن الکترود تشخیص شعله دلیل روشن نشدن پکیج

یکی از مشکلاتی که امکان دارد در پکیج به وجود بیاید، خاموش شدن های پیاپی در این وسیله است؛ این مشکل معمولا به دلیل درست کار نکردن الکترود تشخیص شعله است که در راستای آن نمی تواند روشن بودن یا نبودن شعله پکیج را به خوبی تشخیص دهد؛ همین موضوع باعث قطع شدن ناگهانی کل پکیج شده و عمل گرمایشی این دستگاه را از بین می برد.

علت روشن نشدن پکیج گلدیران می تواند بعد از مدتی به دلیل کار نکردن درست الکترود شعله به وجود بیاید. به طور کلی یکی از دلایل این مشکل و همچنین علت روشن نشدن پکیج فرولی همین نکته بوده و افراد زیادی را با مشکل مواجه کرده است. لازم است بدانید، به سادگی می توان این مشکل را رفع کرده و همچنین این امکان وجود دارد که با تعویض سریع الکترود تشخیص شعله، این مشکل برطرف شود.

مطلب پیشنهادی آموزش نصب پکیج بوتان مدل پارما (parma)


5- خرابی دودکش پکیج از علت های روشن نشدن پکیج

اگر فاصله استاندارد قرارگیری سقف و پکیج رعایت نشود، ممکن است که دودکش پکیج توانایی انتقال دود را نداشته و همین موضوع می تواند باعث به وجود آمدن علت روشن نشدن پکیج تاچی و علت روشن نشدن پکیج مرکوری شود؛ لازم به ذکر است این موضوع می تواند به مرور زمان و بعد از کمی کار کردن دستگاه، باعث خاموشی پکیج شود؛ به همین منظور، برای حل این مشکل باید از داشتن اندازه استاندارد و دقیق آن اطلاع کسب کرده و به کمک این موضوع و بررسی سالم بودن و خالی بودن دودکش به خوبی از راندمان کاری پکیج خود لذت ببرید. گاهی امکان دارد که در داخل دودکش پکیج، گرفتگی ایجاد شده باشد که می توان با یک بررسی ساده این موضوع را تا حدود زیادی رفع کرد.

برای تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

6- گرم شدن بیش از حد پکیج دلیل روشن نشدن پکیج

دلایل زیادی برای علت روشن نشدن پکیج فرولی وجود دارد که می توان گفت یکی از این موارد، گرم شدن بیش از حد پکیج است. این دستگاه ها به دلیل داشتن مزیت سیستم اعلام حریق، در صورتی که بیش از حد تصور گرم شوند به صورت اتوماتیک خاموش شده تا از مشکلات جانی و مالی جلوگیری کنند. البته در بعضی از پکیج ها آلارمی به صورت چراغ و یا بوق هشدار برای اعلام علت روشن نشدن پکیج تعبیه شده است.

گرم شدن بیش از حد پکیج کاملا پیچیده است و امکان دارد نقص فنی در بخش های مختلف، دلیل تشکیل آن باشد؛ به همین منظور باید به خوبی بخش های مختلف آن را بررسی کرده و اقدام به رفع آن به کمک یک متخصص کنید. حتی در برخی موارد دیده شده است که خرابی برد موجود در داخل پکیج علت روشن نشدن آن است. این موضوعات را باید با یک متخصص باتجربه در این زمینه مطرح کرده تا مشکلات بیشتری پیش نیاید.

 

به این پست امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

  • دانلود مستقیم آچاره
  • آچاره در کافه بازار
  • آچاره در گوگل‌ پلی
دکمه بازگشت به بالا