راهنمای جامع کدهای خطای پکیج بوش

سرمایش و گرمایشپکیجگرمایش

آیا با کدهای خطای پکیج بوش آشنا هستید؟ آیا می‌دانید چگونه این کدهای خطا را برطرف کنید؟ اگر برای منزل یا محل کارتان پکیج برند بوش را انتخاب کرده‌اید و هرازگاهی با کدهای خطا مواجه می‌شوید تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

اگرچه پکیج‌های برند بوش از کیفیت بالایی برخوردار هستند اما ممکن است مانند هر برند دیگری شاهد مشکلاتی در این پکیج‌ها باشیم. وقتی صحبت از ارورهای خطای پکیج بوش به میان می‌آید، برخی مشکلات رایج‌تر هستند. بنابراین ارزش دارد که بدانید چگونه این خطاها را از قبل شناسایی کرده و راه حل‌هایی برای آن‌ها پیدا کنید.

آشنایی با کدهای خطای پکیج بوش

پکیج دیواری بوش در چندین مدل به بازار ایران عرضه می‌شود که به دو صورت فن دار و بدون فن تولید می‌شوند. از جمله مدل‌های مختلف پکیج بوش می‌توان به نمونه‌های کلاسیک، یورواسمارت، کامفورت، یورولاین، کلاسیک سیلور و یورومکس اشاره کرد.

مطلب پیشنهادی راهنمای نصب پکیج زمینی

کدهای خطای پکیج بوش

اگر پکیج بوش منزل شما با خطا مواجه شود برای محافظت از خود “قفل” شده و یک کد خطا را نمایش می‌دهد تا اطلاعاتی در مورد مشکل ممکن به شما بدهد. در ادامه فهرستی از کدهای خطای پکیج بوش را برای تمام مدل‌های آن ارائه می‌دهیم. فهرستی که درباره کدهای خطای پکیج بوش ارائه می‌دهیم به عنوان یک راهنما برای کمک به شما در درک مشکل و ارزیابی هزینه‌های احتمالی برای رفع آن‌ها است. اگر در زمینه تعمیرات و کارهای خدماتی سررشته ندارید سعی کنید حل مشکل پکیج دیواری خود را به افراد حرفه‌ای بسپارید.

کد خطای پکیج بوش کامفورت

برای شروع به تعمیر باید با کدهای خطای پکیج بوش آشنایی داشته باشیم. همانطور که در بالا گفتیم پکیج بوش در چند نوع مختلف تولید و روانه بازار می‌شود. یکی از این مدل‌ها پکیج بوش کامفورت است که در ادامه فهرستی از کد خطای پکیج بوش مدل کامفورت را با هم بررسی می‌کنیم.

کد خطای A2/C3

این کد خطا نشان دهنده وجود نشتی دود از قسمت محفظه احتراق پکیج است. برای رفع این کد خطا باید هرگونه کثیفی و گرفتگی احتمالی در قسمت مبدل حرارتی را بررسی و برطرف کنید.

کد خطای A3

این کد خطا نشان دهنده این است که سنسور دمای دود از کار افتاده است. برای رفع این خطا باید سنسور دود و تمام اتصالات مربوط به آن را بررسی کنید.

کد خطای A4

این کد خطای پکیج بوش کامفورت نشان می‌دهد که دود از کلاهک خارج شده است. برای رفع این خطا باید مسیر خارج شدن دود را کنترل کنید.

کد خطای A6

این کد خطا نشان دهنده این است که سنسور دما در قسمت محفظه احتراق از کار افتاده است. برای حل این خطا باید سنسور دما در قسمت داخلی محفظه احتراق و تمامی اتصالات مربوط به آن را بررسی کنید.

کد خطای A7

این کد خطا به دلیل خراب شدن سنسور دمای آب گرم مصرفی ظاهر می‌شود. برای رفع ارور پکیج بوش باید سیم کشی سنسور دمای آب گرم مصرفی را بررسی کنید.

کد خطای A8

این کد خطا نشان دهنده قطع شدن اتصالات کلید مربوط به کد است. برای حل این خطا باید سیم کشی و اتصالات مربوط به کنترلر را چک کنید.

کد خطای A9

این کد خطا نشان دهنده صحیح نبودن نصب سنسور مربوط به دمای آب گرم مصرفی است. برای رفع این کد ارور باید ابتدا محل اتصالات مربوط به سنسور را چک کنیم. در صورت ایراد در نصب، آن را بیرون آورده و دوباره با چسب حرارتی بچسبانیم.

مطلب پیشنهادی آموزش هواگیری پکیج

کد خطای A9

کد خطای AD

این کد خطا به خراب شدن سنسور مخزن مربوط می‌شود. برای رفع این خطا باید سنسور مخزن و تمامی اتصالات مربوط به آن را بررسی کنید.

کد خطای b1

این کد خطا به معنای مشخص نبودن کلید کد است و برای حل آن باید کلید کدها را بررسی کنید. اگر متوجه خرابی آن شدید باید کلید کدها تعویض شوند.

کد خطای cc

این کد خطای پکیج بوش کامفورت نشان دهنده عدم اتصال سنسور دمای خارجی است. برای رفع ارور پکیج بوش باید سنسور دمای خارجی و تمامی اتصالات مربوط به آن را چک کنید.

کد خطای d4

این کد خطا به معنای شدت بالای تغییرات حرارتی است. برای حل این کد خطا باید پمپ و تمامی لوله‌های خروجی مربوط به آن را بررسی کنید. همچنین لازم است فشار سیستم نیز چک شود.

کد خطای d5

این کد خطا نشان دهنده معیوب بودن سنسور دمای بیرونی است. برای رفع این کد خطای پکیج بوش کامفورت باید سنسور دمای بیرونی، تمامی سی کشی ها و اتصالات را بررسی کنید.

کد خطای E2

این کد خطای پکیج بوش کامفورت نشان دهنده معیوب بودن سنسور دمای شوفاژ است. برای رفع ارور پکیج بوش باید سنسور دمایی و سیم کشی مربوط به اتصالات آن را چک کنید.

کد خطای E9

این کد خطا نشان می‌دهد که محدود کننده درجه حرارت شوفاژ فعال شده است. برای رفع این کد ارور باید فشار سیستم را کنترل کنید. همچنین باید محدود کننده حرارت و نیز عملکرد فیوز روی برد و پمپ پکیج را مورد بررسی قرار دهید. کنترل هواگیری مخزن انبساط نیز می‌تواند به رفع ارور کمک کند.

کد خطای EA

این کد خطا به معنای روشن نشدن شعله مشعل پکیج است. برای حل این مشکل باید ابتدا گاز ساختمان را از نظر باز یا بسته بودن کنترل کنید. اگر مطمئن شدید که شیر گاز باز است اما شعله ندارید، دستگاه را ریست کنید چون هوا وارد خطوط گاز شده است.

در مرحله بعد باید از درستی عملکرد رگلاتور و شیر برقی مربوط به گاز مطمئن شوید. چک کنید که کابل ارت به زمین متصل باشد. جرقه زن سعل را بررسی کنید و از عملکرد درست الکترودهای آن مطمئن شوید. اگر تمامی موارد ذکر شده درست عملمی‌کنند برد سیستم پکیج شما دچار ایراد شده و باید تعویض شود.

کد خطای EO/FO

این کد خطای پکیج بوش کامفورت نشان دهنده وجود مشکل داخلی در دستگاه است. برای رفع این ارور باید سیم کشی و اتصالات مربوط به جرقه زن را بررسی کنید. چنانچه مشکل مربوطه با باز و بسته کردن جرقه زن پکیج حل نشد برد دستگاه معیوب شده و باید عوض شود.

کد خطای F7

این کد خطا به معنای وجود شعله است در حالی که پکیج خاموش می‌باشد. برای رفع ارور پکیج بوش باید کابل‌های رابط و همچنین الکترودهای یونی را بررسی کنید. سیستم دود نیز باید چک شود. کنترل برد سیستم نیز می‌تواند مفید باشد.

کد خطای FA

این کد ارور نشان دهنده وجود شعله در صورت قطع شدن گاز است. برای رفع این ارور باید شیر گاز را بررسی کنید. بررسی روپوش سیم‌‌های الکترود نیز می‌تواند مفید باشد.

رفع ارور پکیج بوش

کد خطای Fd

این کد خطا نشان دهنده این است که به صورت تصادفی، دکمه ری استارت را برای بیش از 30 ثانیه فشار داده‌اید. برای رفع این کد خطا باید دکمه ری استارت را کمتر از 30 ثانیه فشار دهید.

مطلب پیشنهادی نصب سیستم گرمایش از کف با پکیج

کد خطای C1

این کد خطا نشان دهنده باز شدن اتصالات دیفرانسیل همزمان با کارکرد دستگاه است. برای رفع ارور پکیج بوش باید گرد و خاک فن را تمیز کنید. در مرحله بعدی باید از سلامت و عملکرد درست دیفرانسیل و سیسم‌کشی آن مطمئن شوید.

کد خطای C6

این کد خطا به معنای بسته نشدن اتصالات دیفرانسیل بعد از روشن شدن دستگاه است. رفع این کد خطا نیز مانند ارور قبلی باید فن را تمیز کنید و از درست بودن دیفرانسیل و سیم کشی مربوط به آن مطمئن شوید.

برای تعمیر پکیج از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

کد خطای d7

این کد خطا به معنای این است که شعله پکیج در بیشترین اندازه خود باقی نمی‌ماند. برای رفع این کد ارور باید درپوش شیر گاز و سیم‌های مربوطه را بررسی کنید. احتمالا شیر گاز معیوب شده است.

ارور پکیج بوش کلاسیک

یکی دیگر از مدل‌های پرطرفدار پکیج بوش، مدل کلاسیک آن است. این مدل پکیج در دو نوع دو مبدل و تک مبدل فن دار تولید می‌شود. در ادامه شما را با کدهای ارور پکیج بوش کلاسیک آشنا خواهیم کرد.

کد خطای c1/60

این ارور پکیج بوش کلاسیک به معنای عدم کارکرد کنترل کننده فن است و شاهد تغییر مداوم سرعت فن هستید. برای رفع ارور پکیج بوش باید ابتدا دودکش پکیج را بررسی کنید که خروجی هوا باز باشد. سپس دستگاه را ریستارت کرده و عملکرد فن را چک کنید. از وصل بودن برق فن نیز مطمئن شوید.

کد خطای A4/60

این کد خطا به معنای وجود نشت دود از دودکش است. این شرایط باعث می‌شود سنسور دود وارد مدار نشود. برای رفع این کد ارور ابتدا خروج دود از دودکش را چک کنید. دمای اطراف دودکش باید بیشتر از 70 درجه باشد. در غیر اینصورت سنسور دود ایراد دارد.

در مرحله بعدی باید داخل دودکش را تمیز کنید. هرگونه آلودگی و گرد و خاک یا اشیاء خارجی را برطرف کنید.

کد خطای C6/70

این کد ارور به معنای وارد نشدن کنترل کننده کار فن در مدار است. در این شرایط اتصالات آن در زمان جرقه زدن باز هستند. برای رفع رفع ارور پکیج بوش باید درستی نصب خروجی دودکش و باز بودن آن را چک کنید. متصل بودن فن به منبع تغذیه هم باید بررسی شود.

مطلب پیشنهادی کدهای ارور ماشین لباسشویی بوش سری 8

کد خطای E9/40

این کد خطا نشان دهنده افزایش غیر استاندارد حرارت مبدل است. این شرایط باعث عملکرد ترموستات حد شده است. برای رفع ارور e9 پکیج بوش باید ابتدا فشار آب شوفاژ بررسی شود. این فشار آب باید بین 2-1 بار ثابت باشد.

در مرحله بعد باید پمپ سیرکولاسیون را چک کنید که نسوخته باشد. اتصالات مربوط به ترموستات حد را به سیستم پکیج مورد بررسی قرار دهید. عملکرد درست برد دستگاه را بررسی کنید. اگر ایراد دارد باید برای تعویض برد دستگاه اقدام نمایید.

رفع ارور پکیج بوش

کد خطای A4/70

ارور 70 پکیج بوش نشان دهنده عملکرد ضعیف سنسور دود در پکیج است. برای حل این کد ارور باید مراحلی را طی کنید که در ادامه شرح می‌دهیم.

ابتدا باید دمای محیط اطراف سنسور دود را اندازه گیری کنید. دما نباید کمتر از 8 درجه باشد. در ادامه اگر متوجه شدید دمای اطراف سنسور بین 5-0 درجه است باید کابل‌ها و اتصالات سیم‌ها را بررسی کنید که دچار پارگی یا زنگ زدگی نشده باشند.

اگر همه موارد بالا درست بودند و کد خطا برطرف نشد ایراد از برد دستگاه شما است. باید برد را تعویض کنید.

کد خطای E2/40 50

این کد ارور به معنای معیوب بودن سنسور NTC مربوط به آب گرم است. برای رفع این ارور باید مقاومت الکتریکی سنسور NTC رادیاتورها را کنترل کنید. در مرحله بعدی باید کابل اتصال دهنده سنسور به پکیج را بررسی کنید. اگر همه موارد بالا درست بودن اشکال کار از برد است و باید تعویض شود.

کد خطای EA/50

این کد خطا نشان می‌دهد که مشعل روشن نمی‌شود. برای رفع ارور پکیج بوش ابتدا گاز ساختمان را چک کنید. اگر شیر گاز باز باشد احتمالا باید دستگاه را ریست کنید چون هوا وارد خطوط گاز شده است. در مرحله بعد باید درستی عملکرد شیر برقی گاز و رگلاتور را بررسی کنید.

اتصالات ارت به زمین را چک کنید. حالا نوبت به کنترل جرقه زن می‌رسد. اتصال کابل الکترودهای جرقه زن را نیز بررسی کنید. چنانچه همه موارد بالا درست هستند ایراد از برد دستگاه است و باید تعویض شود.

کد خطای B1/50 60

این کد ارور پکیج بوش کلاسیک نشان دهنده خراب بودن کلید کد است. برای رفع این ارور باید DIP یا کلید کد را تنظیم دوباره کنید. اگر مشکل به تنظیم کد مربوط نمی‌شود برد دستگاه معیوب شده و باید تعویض شود.

کد خطای A7/60 70

این کد ارور به معنای خراب شدن یا قطع بودن NTC یا سنسور حرارتی آب گرم مصرفی است. برای رفع کد ارور باید با اندازه گیری مقاومت الکتریکی، سنسور NTC را بررسی کنید. در مرحله بعد کابل اتصال دهنده سنسور به پکیج را چک کنید. اگر تمام موارد بالا بی عیب هستند ایراد از برد است.

کد خطای CE/40 50 60

کد ارور ce پکیج بوش به این معنا است که آب در مبدل حرارتی با سرعت بالایی گرم می‌شود. برای رفع این کد ارور باید از طریق مانومتر، فشار آب سیستم شوفاژ را چک کنید. اگر فشار کمتر از ⅕ بار باشد باید دستگاه را هواگیری کنید. برای یادگیری هواگیری پکیج کلیک کنید.

اگر فشار بیشتر از ⅕ است شیر پر کن را باز کرده و آب دستگاه را تامین کنید. پمپ دستگاه را نیز چک کنید. باید مطمئن شوید پمپ و فیلترهای ورودی و خروجی عملکرد درستی دارند. چنانچه موارد بالا درست هستند ایراد از برد است و باید تعویض شود.

کد خطای A6/40 50 60 70

این کد خطا به معنای عدم خروج دود و حرارت از محفظه احتراق پکیج است. حتی ممکن است سنسور حرارتی معیوب شده و دچار اختلال شده است. برای رفع این کد خطا باید ابتدا مقدار دی اکسید کربن را اندازه گیری کنید.

دودکش باید بررسی شود. فشار دود را نیز چک کنید. عملکرد سنسور در محفظه احتراق باید کنترل شود. مبدل را بررسی کنید که فین‌های آن باز باشند. اگر معیوب شده باید آن را تعویض کنید.

چنانچه موارد بالا درست بودند و همچنان کد ارور وجود دارد برد دستگاه ایراد داشته و باید آن را تعویض کنید.

جمع بندی

اگر پکیج دیواری بوش شما با مشکلی مواجه شود بعد از نمایش ارورهای پکیج بوش، احتمالاً خاموش می‌شود که اغلب به آن «قفل» می‌گویند تا از آسیب‌های احتمالی بیشتر جلوگیری کند و ایمن بودن شما و خانه‌تان را تضمین کند.

در این مرحله، معمولاً یک کد را مشاهده می‌کنید که به آن کد خطا می گویند که در صفحه نمایش، ظاهر می‌شود. هدف از این کدهای خطای پکیج بوش این است که تشخیص مشکل و تعمیر سریع پکیج را برای شما یا مهندس آسان‌تر کند. در این راهنما، فهرست جامعی از رایج ترین کدهای خطای پکیج ر این برند را برایتان معرفی کردیم. با مطالعه این مقاله می‌توانید تشخیص دهید که چه مشکلی در پکیج شما وجود دارد و به طور بالقوه هزینه تعمیر آن چقدر است.

لطفا توجه داشته باشید: هرگز نباید پکیج را باز یا دستکاری کنید. هرگونه تعمیر باید توسط یک تکنسین گاز واجد شرایط انجام شود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ممکن است به این مطالب هم علاقمند باشید

دانلود اپلیکیشن دانلود آچاره

با نصب اپلیکیشن آچاره بیش از 256 خدمت مورد نیاز در جیب شماست.

  • دانلود مستقیم آچاره
  • آچاره در کافه بازار
  • آچاره در گوگل‌ پلی
دکمه بازگشت به بالا